Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


Lukaszeczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

jako, ze przypadkiem natrafiłem na ten temat, postanowiłem również dopisac sie jako ujeżdżacz i miłośnik rowerów ze stajni GT. Mój obiekt to GT Zaskar Expert w bardzo miłej jak dla mnie kolorystyce oraz delikatnie przekonwerterowany do opcji single speed :thumbsup: Jako mieszkańcowi nizin jeździ się świetnie, aż żal będzie przerabiać i montować przerzutki w przyszłym sezonie (chęć odbycia kilku wycieczek w góry), gdyż prostota i zarys koncepcji single jest świetna.

 

420154276hn5.jpg

 

p9020003bw0.jpg

 

 

 

POZDRowerEk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez witam :) a z racji , ze chce wlaczyc nowa GTowke w grono to pytanie:

 

http://www.allegro.pl/item487751109_gt_ava...t_i_zacisk.html

 

sprzedawca mowi, ze rozmiar to :

"rura podsiodłowa: 410mm mierzylem od srodka suportu do samiutkiego konca ;] " czyli wychodzilby rozmiar S ? Ktos ma jakies doswiadczenia w ogole z tymi avalanchami ? Bo mam dwa amory. Jeden setke Judy TT , drugi Indy C 63 mm dlugosc cos jak sid 80 i nie wiem ktory ewentualnie wstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to musi być S-ka, bo moja M-ka ma coś koło 466mm. Zresztą widac po kątach "triple-triangle", ze to jakiś mniejszy egz. Pamiętaj, że Lawinka ma inną geo niż Zaskar, dłuższą rurę podsiodłową i krótszą górna rurę (mniejszą bazę kół).

Co do amora, to u mnie siedzi Bomber XC 600 ETA 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie Ski szukam. A krotsza rura pozioma sie przyda, bo posiadaczka ewentualna do wysokich nie nalezy :) To bedzie lepiej pasowac judy setka skoku ? Przy tym indy to moze troche sie chyba geo uposledzic? Pytam, bo patrze na specyfikacje avalanche i pisze, ze dostosowany jest do amorow 80 i 100mm. Wiec moze indy podejdzie. Gra jest warta grama a nawet 600 bo taka jest roznica w wadze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pic polega na tym, że mam porównanie bo w moim amorku po włączeniu blokady ETA po pewnym czasie kompresja skoku wynosi jakieś 30%. Więc to tak jakbym miał i 100 i 66. :P Generalnie zależy od zastosowań (odkrywcze) :P Płaski teren (im bardziej wyboisty tym mocniej się to czuje) IMO lepsza 100, szosa i podjazdy (zwłaszcza te 2) mniejszy skok to jest to. Własnie przez to, że Lawinka ma małą bazę kół/krótka ramę, to na podjazdach skok 100mm to istna męczarnia. Ale jak to mówią tyłek kazdy ma własny i kazdy ma własne odczucia z jazdy danym rowerem.

 

I z obserwacji - jak dasz do Lawiny amor o małym skoku, krótki mostek i prostą wąską kierownicę, wtedy rower jest bardzo zwrotny (lub nerwowy wg. innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmiarówka niektórych roczników Avalanche i Zaskar jest myląca. Mam ramę Avalanche 2.0'06 L i Zaskar'07 L i ta druga jest większa. Radze dobrze zmierzyć ramę przed kupnem, ja na Lawinie się lekko dusiłem ale sporo też zależy od preferowanego stylu i pozycji jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lawinę '07 rozm. M + mostek 90 (boplight) + prostą kierę (boplight PRO) + sztycę z jarzmem przesuniętym do tyłu (zwykły klocek Kalloy-a) mając 179cm nie narzekam. Ale z premedytacja wybrałem ramę z małą bazą kół, jakbym szukał długasa to brałbym ... Garego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ramka przyszla :D jest to S-ka i jest ladna :D jak poskladam a mam nadzieje ze zdaze przed swietami to sie pochwale i wpisze nowa czlonkinie klubu GT na forum, a moze namowie na wlasny login to sie sama wpisze :D pytanko tylko jaka srednica sztycy jest ? bo suwmiarke zapodzialem... rama to avalanche expert. czy to jest 27,2 standardowe ? bo tak wyglada :) nie wyglada na 30,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o ;)

 

Dawno się tu nie pokazywałem, a tymczasem... przygotowania do powrotu do V-brake trwają w najlepsze. Hamulce (LX) i klamki (Avid5) czekają od dawna, golenie do amorka (z Magury Vidar) już są, piwoty pozostało odebrać (wyprawa 2 ulice dalej do znajomego przeciąąąga się :D ), koła wstępnie zaklepane (Crossride UB), teraz tylko czekać na fundusze noworoczne :)

 

I jak dobrze pójdzie, nowy sezon zaczynamy w okolicach 12,8kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rower zlozony :P , nowa czlonkinia klubu GT ;D fotki dam jutro jak bedzie jasno, to lepiej wygladac beda.

 

Jak na razie specyfikacja:

rama: GT Avalanche Expert S

widelec: Rock Shox Judy TT

stery: FSA

mostek: no name, lekki bo chyba 146gram ;)

kiera: specialized xc, gieta 680mm

sztyca: zoom

siodlo: scott ;)

manetki: alivio

klamki: avid fr5

hamulce: shimano 465 z tarczami 160mm

przerzutka przod: deore down swing

przerzutka tyl: xtek srebrny

kaseta: alivio

lancuch: hg50

korba: truvativ iso-flow

suport: truvativ na isis

pedaly: no name plastik 10 letnie (poki co na dobry poczatek :) )

kolo przod:

piasta shimano 525 , obrecz kellysa kbix

kolo tyl:

piasta shimano xt, obrecz kellysa kbix

opony continental explorer pro 2,1

i do tego pancerzyki w kolorze niebieski metalik ;)

 

rower dzis zlozony, przejechany, jutro wrecze prawowitej wlascicielce, mam nadzieje ze sie jej spodoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...