Skocz do zawartości

[10138g] Specialized Epic FSR by worms


worms

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dlatego się radzę by nie przesadzić z czerwienią, Lookas 46 faktycznie może już być tego za dużo.

A co do kapsli od kierownicy, to zupełnie inaczej je sobie wyobrażałem. Myślałem że będą idealnie łączone z rogami i kierownicą stworzą jakiś opływowy kształt, a są zupełnie nie dopasowane jakby były innej firmy i do tego ciężkie. Mam nadzieję że przynajmniej spełniają swoje zadanie, kiera się nie odkształci, zawsze też w jakimś stopniu zminimalizują prawdopodobieństwo zarysowania rogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tymi gripami jakoś tak dziwnie wyglądało, wszystko zależy od tego co komu się podoba.

Najwyraźniej krzysiekmz nie przeszkadzało, bo zmienić można było w każdej chwili.

Look poleciał na psy w czwartek dostarczył pedały w wersji Ti, waga producenta 198g, real 235g, porażka konkretna, za takie pieniądze nie powinno być na + nawet gram. Oczywiście nie kupiłem padalców, sprzedawca reklamuje produkt, ciekawe co z tego wyjdzie.

Przymierzam się do kół jeżeli nie wypali z Look-iem, ZTR No Tubes, do tego szprychy jakieś potrójnie cieniowane i nyple, zakupy w BS, ale konkretnie nie wiem co mi chcą sprzedać. Powiedzieli że waga 1280~1300g, mam nadzieję że z piastami. Zasugerowali też by został przy starym DT Swiss na CL i nie pakował się w 6 śrub.

Nie wiem co o tym sądzić, duża będzie różnica na kole z tarczą CL, a 6śrub, wymieniać czy nie, jakie koła polecacie złożyć, jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do chwytów to zmienił je na czarne ostatecznie :D

Masa pedałów to jakieś ostre nieporozumienie !

 

Co do kół to nie widzę żadnego powodu czemu to mocowanie tarczy na 6śrub miałoby być gorsze od CL- jakaś głupota... Chyba, że na magazynie mają nadmiar piast pod CL i dlatego 6śrub jest beee :)

 

Apropos obręczy ztr wiesz, że na nich się śmiga z małym ciśnieniem ... ? Dla opony 2.0 45psi max

 

http://www.notubes.com/product_info.php/cPath/42_683/products_id/488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie postanowione wybór szprych: sapim cx-ray, dziękuję bardzo 1415chris za radę.

 

Jeżeli radzicie: Lookas 46, 1415chris, zrezygnować z CL, który aktualnie posiadam, to tak też zrobię.

Choć swego czasu LB czytałem jakiś temat wyższości CL na tym drugim systemem.

 

Cały zabieg jest robiony tylko po to by zgubić niepotrzebną masę, ale w żadnym wypadku nie chcę się później połamać na rowerze, wystarczy mi rura sterowa uszkodzona i niepewna.

 

W tej chwili ważę 69kg, z obciążeniem max z 73kg.

Nastawiam się na obręcze notubes mmx podium, tylko nie wiem jak jest z tą wytrzymałością bo max podają dla takich kół 75kg, więc pewnie nie są dla mnie:

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?cPath=296_38_102_128_302&products_id=3951

Nie wiem ile w końcu waży to koło 1500g czy 1280g, oczywiście z piastą?

Póki co pewniakiem są szprychy co dalej, jakie piasty, obręcze nyple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciśnień, wg mnie wartości w tabelce odnoszą się do zestawu bezdętkowego; po pierwsze przy ciśnieniu 2 bar zestaw opona + dętka będzie pływał na boki, a po drugie wg ostatniego zdania spod tabelki, używanie tej obręczy z dętką jest jedynie ewentualnością.

 

Z racji posiadania fulla wybrałbym Alpine'y, MMX owszem, są bardzo lekkie, ale użytkowanie ich na co dzień jest przynajmniej dyskusyjne. Są jeszcze FRM XMD333, ciut lżejsze od Alpine i z limitem 85kg.

 

Przy dobrej selekcji Alpine <320g, FRM <315g.

 

Alpine + Mack (290g/kpl) + CX-ray ~ 1250g czyli mniej niż 240'tki na mmx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radzicie: Lookas 46, 1415chris, zrezygnować z CL, który aktualnie posiadam, to tak też zrobię.

Choć swego czasu LB czytałem jakiś temat wyższości CL na tym drugim systemem.

CL można za pomocą lekkiego adaptera DT Swiss przekonwertować na 6 śrub, odwrotnie się nie da ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...które są droższe (100e/szt + wysyłka jak mnie pamięć nie myli) oraz znacznie trudniej dostępne (kto w europie ma je poza nino?)

 

A Mavici XM117 też nie są oczkowane i ludzie jakoś z tym żyją :)

 

 

Jeszcze odnośnie CL, nie byłby taki szybki; tarcza tehana 160mm 65g: http://img7.imageshack.us/i/gotowa.jpg/

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex-y sa ze scandium co nie jest najlepszym materialem na obrecze. Pozatym nic nie wiadomo jak z zalozeniem do nich systemu bezdetkowego. Jesli potrzebna jest gumowa opaska to waga 315g juz przestaje sie liczyc. Obreczy typu Race/MMX nie wize do codziennego uzytkowania. Sam sie przekonalem. Postawilbym na Alpine/Crest/Olimpic.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty Mack to coś o czym nigdy nie słyszałem. Przeglądając fora jedynie natrafiłem na cennik, ale sklepu jako takiego nie znalazłem.

DT SWISS piasty są mi znane i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, jak Mack wygląda na ich tle nie wiem i chyba boję się zaryzykować.

Co do samego adaptera DT SWISS, waga 29g, przy tarczach obecnych 135gramowych, zysk około 40g na komplecie tarcz nowych 85 gramowych.

W sumie kasy zostanie w kieszeni i zawsze można wrócić na CL, nowych piast nie trzeba kupować, przy nowych piastach zysk na tarczach 100gram, a wydatek 1400zł DT SWISS.

 

miskov17 ,,Przy dobrej selekcji Alpine <320g, FRM <315g.

Alpine + Mack (290g/kpl) + CX-ray ~ 1250g czyli mniej niż 240'tki na mmx.''

 

Kurde podnieciłem się z początku tym wszystkim, jednak koszta wzrastają prawie podwójnie, z początku miałem się zmieścić z wymianą kół w 1500zł na spokojnie przy starych piastach teraz nie wiem czy 2500zł starczy

FRM kusza mnie bardzo dopuszczalną wagą 85kg, jest jakiś zapas, na komplecie 40gram więcej, ale będę spokojniejszy waga na starych piastach nie przekroczy 1350g.

Coraz bardziej zakręcony jestem, sam nie wiem co zrobić, z drugiej strony stare koła mogę sprzedać i kupić na 6 śrub i jeszcze zyskać dodatkowo 200gram(lżejsze piasty, tarcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem o lepsze piasty (technicznie) to trudno będzie, więc ja na twoim miejscu zostałbym przy 240, czy to 6 śrub czy CL. Co zrobisz dalej zależy głównie od tego ile masz kasy do wydania. No i pamiętaj też o ograniczeniach obręczy ZTR.

Ogólnie, to nie rób nic na wariata, lepiej dowiedz się najpierw co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dziś na Bielański, to przy okazji pogadamy, za mało mam czasu by skoczyć w Kampinos.

 

W dodatku tak jak napisał miskov17: są tarcze tehana 160mm 65g, swoją drogą ile mogą kosztować?

Skusiłbym się na nie, szkoda że nikt na CL tarcz nie odchudza i nie są w ogólnej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Osobiście, gdybym miał kupować/składać teraz nowe koła wybrałbym mocowanie tarcz na 6śrub. Powód jest prosty możliwość wymiany tarczy. Pod 6 śrub jest do wyboru duża ich ilość ;) Niby można kupić adaptery CL>6śrub mam takie dwa(alligator), masa sztuki to ~20g do których trzeba dodać nakrętki, co suma sumarum mija się z celem. Trzeba wybrać bardzo lekkie tarcze aby cały zabieg miał sens.

 

Tarcze Tehana traktowałbym bardzo ostrożnie, jako ciekawostkę :icon_wink: A nie jako coś w co zainwestowałbym do normalnej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam mam obecnie podobny dylemat i dzięki bogu , że nie mam jeszcze kasy na zakup nowych kół. Osobiście nie podoba mi się wizja obręczy NoTubes. Brałem bardzo intensywnie pod uwagę obręcze FRM XMD 333, ale no właśnie ponoć nie jest tak fajnie jak by mogło się wydawać...

 

Zestaw na tych obręczach jest sztywny. Niestety trzeba bardziej uważać na nie niż na cięższe/wytrzymalsze koła, ponieważ na pierwszym wyścigu pogiąłem przednie koło. Być może było w tym troche mojej winy

 

Jak już wcześniej obiecałem, waga obęczy FRM XMD333 wynosi 322g. Główny powód wymiany jest ten spaw widoczny na zdjęciu. W poprzedniej obręczy nie widać go (od zewnątrz jak i od wewnątrz), po prostu poszła w tym miejscu.

 

http://picasaweb.google.pl/pkostecki3/Duca...780657839829954

 

Wolę mieć wytrzymałe koła niż je centrować nawet co "jakiś czas". Teraz posiadam SLRy wagą nie powalają(ale ciężkie też nie są), brzęczą jakby miały doczepione koraliki ale muszę przyznać, że od czasu zakupu roweru nie były prostowane ani razu. Łożyska co prawda domagają się już wymiany ale płaczu nie ma...

 

Co do piast w nowych kołach kierowałbym się w stronę zestawu Extralite lub Tune ze wskazaniem na tych pierwszych.

Szprychy tak jak wspominał Chris Cx-ray, tym bardziej że wypuścili kolorowe wersje. Co do obręczy nie mam obecnie żadnego typu :/ Ax prezentuje się genialnie z masą ~215g i limitem do 110kg ale cena na poziomie 600E za sztukę zabija :]

 

Kwestia dostępności w naszym kraju jest bardzo zmienna ;) Swego czasu lemonbike był dystrybutorem NewUltimate już nie jest... Bikechip był dystrybutorem Extralite i po prostu zniknął... Myślę, że warto zastanowić się nad zakupami właśnie poza granicami przede wszystkim z powodu dostępności i cen ;)

 

Proponuję przejrzeć ofertę kół w tym sklepie http://www.superlight-bikeparts.de/ mają sporo ciekawych kombinacji i tu http://www.r2-bike.com/MTB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas 46, dziękuję bardzo za odpowiedź.

Trochę mnie nastraszyłeś, pochopnie nie ma co kupować.

 

Z aktualnymi kołami nic mi się nie dzieje od dwóch sezonów nawet ich nie rozbierałem(7kkm), pięknie działają, oczywiście były na sprawdzeniu, ale nie wymagały żadnych napraw, głownie patrzono na centre.

Teraz czytając tematy na LB, myślę sobie czy nie zajrzeć do piast, bo przebieg swój już mają, a podobno można wszystko rozebrać bez kluczy.

Poczekam i zobaczę co mi odpowie BS, bo mimo dużej chęci wymiany to na dostatek kasy nie cierpię, jak każdy lubię ją wydawać.

Skoro Lookas46 stoisz przed podobnym dylematem to podłączyłbym się do Ciebie i wspólnie byśmy kupili gdzieś koła, w przyszłości, przy okazji jakieś zniżki by były?

 

Sam nie jestem w stanie nic kupić za granicą, zbyt duże obawy i brak języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawy, że zrobię coś nie tak, kupie nie takie koła, pękną, piasty nie wytrzymają.

Angielski też na bakier, dodatkowo sprawa przebiegu zamówienia, opłat przelewów, oczekiwanie i niepewność, jeżeli chodzi o kupowanie po za polską.

Wiadomo zawsze mogę prosić o pomoc w tego typu operacjach, jednak wolałbym by ktoś to zrobił za mnie, kto kupował w danym sklepie, ma pojęcie i wprawę.

Poczekajmy mam nadzieję że w tym tygodniu dowiem się co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...