Skocz do zawartości

[10138g] Specialized Epic FSR by worms


worms

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze sporo ludzi jezdzi z takim mocowaniem i pretami karbonowymi ale tez czytalem o awariach pretow z tym patentem.

Ja zrezygnowalem na rzecz czegos bardziej przyjaznego karbonowym pretom. Pierwszy pomysl na sztyce to by Ultimate.

 

Np z tego co sie orientuje np selle italia nie poleca tych mocowan do ich siodel, nie wiem czy do wszystkich pretow (karbon ti rurki..?)

Duze znaczenie ma tez waga jezdca...

 

Uwazam ze takie prety potrzebuja wiekszego podparcia, poprzeczki, walki to sprawa drugorzedna.

 

No ale.... B)

 

Siodlo Saevida wyglada super, problem jak dla mnie to ze jest to ksztalt slr, z ktorym nie moglem sie dogadac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też po przeczytaniu tematu na LB zastanawiam się czy nie poszukać w dobrej cenie sztycy Thopmpson Masterpiece. Zobaczę czy dziś mi jeszcze będzie coś strzelało, pręty póki co nie wygięte, tak jak na fotce z LB.

Ok wypadam na rower, bo zacznie padać i będzie po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak jak mowie jak się trafi okazja, dla mnie ciężko dostępna część w pl nie ma, albo cena blokada.

Jestem po kolejnym wypadzie 36km, pierwsze 4km były tragiczne myślałem że nie dojadę do końca i się wrócę, później jakby zapomniałem o siodełko mniej dokuczało.

Strzelanie ustąpiło, zastosowałem silikon.

Pod koniec z kolesiem się zatrzymaliśmy i spróbował mojego siodełka waży z 85kg, stwierdził że wpija się w rów, hehe. W tym czasie spróbowałem jego Selle Italia i wtedy na nowo poczułem ból, może mi się kości już przystosowują do Tune.

Już na miejscu nie czuję bólu w okolicy 4 liter, tak jak wczoraj, rzekłbym że jest komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ponownie kilka części. Chyba gustuje w KCNC i zakupiłem rogi, dystanse, kółeczka do przerzutki, nowa kiera, korki do niej. Myślałem że będą bardziej dopasowane i jakoś tworzyły jedną całość, kierownica rogi, ale tak nie jest. Dobrze że przynajmniej spełniają swoją role. Odcieniami części KCNC też potrafią się miedzy sobą różnic, czym nie jestem zachwycony, dobrze że wagę trzymają.

Wymieniłem przerzutkę na szosową Dura Ace, nie obeszło się bez przełożenia dystansu z prawej na lewą stronę mufy, jednak to nie wszystko. Musiałem spiłować nadlewkę od mocowania linki, brakowało wychylenia by wrzucić na 3 blat. Męczyłem się z dwie godziny z ustawieniem jej, nie lubię przednich przerzutek. Myślę że bardziej optymalnie się jej nie da ustawić, zamocować, jeszcze dwa dni sie pobawię. W innym wypadku chyba pilnik załatwi sprawę, bądź rozgięcie. łańcuch ociera o blachę wewnątrz przy przełożenie z tyłu: dwie największe, dwie najmniejsze i środkowy blat, oraz najmniejsza z tyłu i 3 blat z przodu, Wewnątrz Dura Ace są wyprofilowania i właśnie to one przeszkadzają, może jakiś inny łańcuch załatwi sprawę, ale nie wiem jaki,

Ktoś miał podobny problem?

 

Nowa rozpiska:

Specialized Epic FSR

 

Bar Ends (Rogi) KCNC Bar Ends 1 48g

Bar Plugs (Korki do kierownicy) : - KCNC Qutta My Face Bar End Plugs 25g

Brake (Front) (Hamulec (Przód): XTR 2008 M 975-komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 239g

Brake (Rear) (Hamulec (Tył)): XTR 2008 komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 256g

Brake Levers (Klamki hamulcowe): z hamulcami

Cables (Pancerze i linki): Avid policzone w zestawach

Cassette (Kaseta): Deore XTR CS-M970 224g

Chain (Łańcuch): Shimano XTR Dura-Ace CN-7701 (+ spinka Sram) 263g

Crankset (Korba): Shimano XTR mod. FC-M970, (175mm) (44-32-22T) bez malej zębatki, śrubki KCNC, magnez kadencji Sigma 674g

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano Dura Ace RD-7900 obejma 34,9mm (76g)- policzona z ramą

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): XTR RD-M972 GS (177g) KCNC śrubki, ceramic 11T, manetka Shimano XTR SL-M970, rapid Fire plus SLM760 108g + linka pancerz 56g 341g

Fork (WidelecRock Shox SID WC 100mm 2010r. Z bieżnią od sterów 1380g

Frame (Rama): Specialized Epic FSR Marathon Frameset, stery Tiso miski(2579g) ,przerzutka Shimano Dura Ace RD-7900 obejma 34,9mm (76g), linka manetka XTR(129g), XTR FC-M970 suport z miskami (100g), Plastik x3 (2g), srubki x3 (4g), FSR neoprenowy ochraniacz pod łańcuch (38g) 2928g

Grips (Chwyty): ACCENT Uchwyt kierownicy Lite 130mm 16g

Handlebar (Kierownica): KCNC SC Bone scandium 25,4mm 110g

Headset (SteryTiso Euro Handy stery(pozostałość), BBB BHP-31 1 1/8" Carbon, BBB Kapsel i expander śrubka 55g

Pedals (Pedały): Look Quart Carbon 250g

Seat (Siodło): TUNE SPEEDNEEDLE Alacantra88g

Seatpost (Sztyca): KCNC sztyca Ti pro lite 30,9mm x 400mm 171g

Seatpost clamp (Zacisk sztycy): KCNC screw clamp 34,9mm 11g

Shifters (Manetki): Shimano XTR SL-M970-A SL-M 970-A Rapidfire - policzone

Skewers (Zaciski kół): KCNC ske wers mtb 45g

Spacers (Podkładki pod mostek): carbon BBB, A2Z(6g) - policzone ze sterami

Starnut (Gwiazdka): expander BBB(28g)-policzone ze sterami

Stem (Mostek): Syntace F99 90mm Ti 90g

Tire (Front) (Opona przednia): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 414g

Tire (Rear) (Opona tylna): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 435g

Top Cap (Kapsel): BBB carbon (6g) + śruba stal(7g) policzone ze sterami

Tubes (Dętki): Schwalbe XXXlight 26x 1,9/2,1 208g

 

Wheel (Front) (Koło (Przód)):884g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt

-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

Wheel (Rear) (Koło (Tył)):1010g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

W SUMIE (bez dodatków): 10165g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Ty siodełko masz za mocno pochylone dziobem do dołu. Też mam Tune'a -> http://www.pinkbike.com/photo/4729530/ - spróbuj je leciutko wyprostować do poziomu i wtedy się kulnij.

Kiedy siodło tak nurkuje, to ręce muszą mocniej podpierać się o kierownicę - nadgarstki możesz czuć to raz, a dwa, że popróbuj z ustawieniami tego siodła.

 

Szkoda, że masz koła pod CL, bo hample bym od razu wymieniał no i same koła, bo lekkie to one nie są.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax, trochę już kombinowałem w domu z ustawieniami siodełka i tak strasznie jak poprzednio nie nurkuje, wpłynęło to też na wygodę, ale nie na tyle bym nie myślał o zmianie. Są dni że myślę sobie że przy nim zostanę, ale zdarzy się też że podczas jazdy nie myślę o niczym innym, tylko jak tu usiąść by było miękcej.

Aktualne ustawienie http://picasaweb.google.pl/worms0708/TunePochylenieSiodeKa?feat=directlink

Przyznam że wcześniej właśnie ręce mi drętwiały teraz mi się to jeszcze nie zdarzyło.

Oczywiście że myślę o zmianie kół na jakiś model ZTR, ale dopiero pod koniec sezonu, hample może wtedy też polecą na R1, razem z piastami. Słyszałam też od Nawroka o jakimś patencie z adapterami zysk na tarczach około 70g, może tego też spróbuję.

Na dziś bardzo chciałbym ustawić sobie Dura Ace, a później zakupić nowe pedały Looka, zysk około 50g, ale uparłem się na nie i nie potrafię sobie ich z głowy wybić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to siodełko zawodnicze, przewidziane na krótsze trasy. Ja na swoim czuję się komfortowo ale to ze względu na inny układ kości w tyłku.

 

Patent jest taki, że kupujesz z np. DT SWISS'a adapter z CL na 6 śrub - http://www.jensonusa.com/store/product/BR408C12-Dt+Swiss+Centerlock+Adaptor+To+6-Bolt.aspx który waży 29g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś bardzo chciałbym ustawić sobie Dura Ace, a później zakupić nowe pedały Looka,

Taa, po pierwsze kaseta szosowa ma mniejszy zakres koronek, po drugie korby szosowe mają większą średnicę, co razem sprawia, że łańcuch układa się w innej pozycji w stosunku do prowadnika przerzutki,po trzecie musiałeś kombinować, żeby przerzutka wychyliła się do pozycji do jakiej nie jest zaprojektowana - co oznacza, że prawdopodobnie nie da się wyregulować, no ale niektórym ciężko przychodzi myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tune jest tak wyprofilowany, że niejako wymusza pochylenie do przodu, ale tak jak pisał Chris, chyba jeszcze za bardzo do przodu, spróbuj je ustawić bardziej poziomo jeszcze i wtedy zobacz.

 

Rulez, te twoje przemyślenia na temat 3/4 ludzi z forum zaczynają być już nie meczące ani denerwujące, tylko śmieszne i proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź się odprężyć i zrelaksować, a przy okazji przemyśl jak wyregulować Dura Ace, i napisz odpowiedź :)

PS

Wypadało najpierw pomyśleć a później kupować - i w tym sensie napisałem "ciężko przychodzi myślenie" :)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi Rulez się już przyzwyczaiłem i się zupełnie nimi nie przejmuje. Nie jestem też pierwszym który z tą przerzutką kombinuje i doskonale wiem o tym że do MTB nie jest przeznaczona i na tym polega cały pic by zaczęła hulać.

Na tą chwilę po 20km, wcale mi nie przeszkadza podczas jazdy ocieranie łańcucha, nawet tego nie słyszę, prawdopodobnie nie ociera bo większa siła jest użyta i jest bardziej napięty, dopiero gdy kręcę na sucho można to zauważyć.

Póki co szukam rozwiązań lepszych, którzy poradzili sobie z tym bez zmiany blatów i miejsca.

 

Pomysł z poziomicą nie jest zły dzięki temu mogę zaobserwować jak bardzo przesunąłem siedzenie ku górze. Jutro testuję ustawieni w idealnym poziomie. Dziś wcale zresztą nie było źle jakby już taki był każdy dzień to bym niczego nie zmieniał .

Jutro fotki w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to ja mógłbym się podpinać o ile bym nadążył. Śmigam ze śródmieścia w kierunku Wisłostrady, do bielańskiego i s powrotem, to taka standardowa trasa. Jutro wstępnie się umówiłem w okolicach południa, na spokojna raczej jazdę. Jeszcze w tym roku nie byłem w bielańskim , mam nadziejże że nie ma już błotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , pewnie oczywiście, zakładają śmieszne przerzutki, a później w prawdziwym terenie kiedy układ napędowy jest ostro obciążony , to przerzutka albo wciąga łańcuch , albo nie ma siły zrzucić/wrzucić na inną tarczę, a zwłaszcza w fullu gdzie łańcuch przemieszcza się względem przerzutki - ale najważniejsze, że jest lekka :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chętnie wyskoczyłbym gdzieś do lasu, ścieżki rowerowe to strata czasu. Trzeba się ustawić z goldbloomem na objazd kampinosu, z tym, że gdzieś po świętach bo ja w ten weekend wybywam na bardziej ambitne tereny jury krakowsko częstochowskiej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś walczyłem z regulacją przerzutki, zastosowałem się do rad AyJay z LB, jednak tak dobrego efektu nie osiągnąłem jak kolega i naprawdę nie wiem z czego to wynika, możliwe że mój wózek jest ciut węższy. Za to kupiłem nowy łańcuch Dra Ace, waga poleciała w dół i przepięknie się układa.

łańcuchy XTR-a będę zmuszony oddać w dobre ręce, praktycznie największy przebieg 900km w tym jeden nawet nowy.

Zalecenia co do ustawienia Tune zaowocowały, dziś naprawdę super mi się jeździło, poziom złapany idealnie, choć teraz zaczęło mi coś znowu strzelać. Będę musiał tam znowu zajrzeć, wydawało mi się że odpowiednio zasylikonowałem rurę podsiodłową, do poprawki.

Nowe fotki w galerii z obiecanego pleneru, no i nowa rozpiska.

Specialized Epic FSR

 

Bar Ends (Rogi) KCNC Bar Ends 1 48g

Bar Plugs (Korki do kierownicy) : - KCNC Qutta My Face Bar End Plugs 25g

Brake (Front) (Hamulec (Przód): XTR 2008 M 975-komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 239g

Brake (Rear) (Hamulec (Tył)): XTR 2008 komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 256g

Brake Levers (Klamki hamulcowe): z hamulcami

Cables (Pancerze i linki): Avid policzone w zestawach

Cassette (Kaseta): Deore XTR CS-M970 224g

Chain (Łańcuch): Shimano Dura Ace CN-7900 (+ spinka Quick Link SM-CN79) 236g

Crankset (Korba): Shimano XTR mod. FC-M970, (175mm) (44-32-22T) bez malej zębatki, śrubki KCNC, magnez kadencji Sigma 674g

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano Dura Ace RD-7900 obejma 34,9mm (76g)- policzona z ramą

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): XTR RD-M972 GS (177g) KCNC śrubki, ceramic 11T, manetka Shimano XTR SL-M970, rapid Fire plus SLM760 108g + linka pancerz 56g 341g

Fork (WidelecRock Shox SID WC 100mm 2010r. Z bieżnią od sterów 1380g

Frame (Rama): Specialized Epic FSR Marathon Frameset, stery Tiso miski(2579g) ,przerzutka Shimano Dura Ace RD-7900 obejma 34,9mm (76g), linka manetka XTR(129g), XTR FC-M970 suport z miskami (100g), Plastik x3 (2g), srubki x3 (4g), FSR neoprenowy ochraniacz pod łańcuch (38g) 2928g

Grips (Chwyty): ACCENT Uchwyt kierownicy Lite 130mm 16g

Handlebar (Kierownica): KCNC SC Bone scandium 25,4mm 110g

Headset (SteryTiso Euro Handy stery(pozostałość), BBB BHP-31 1 1/8" Carbon, BBB Kapsel i expander śrubka 55g

Pedals (Pedały): Look Quart Carbon 250g

Seat (Siodło): TUNE SPEEDNEEDLE Alacantra88g

Seatpost (Sztyca): KCNC sztyca Ti pro lite 30,9mm x 400mm 171g

Seatpost clamp (Zacisk sztycy): KCNC screw clamp 34,9mm 11g

Shifters (Manetki): Shimano XTR SL-M970-A SL-M 970-A Rapidfire - policzone

Skewers (Zaciski kół): KCNC ske wers mtb 45g

Spacers (Podkładki pod mostek): carbon BBB, A2Z(6g) - policzone ze sterami

Starnut (Gwiazdka): expander BBB(28g)-policzone ze sterami

Stem (Mostek): Syntace F99 90mm Ti 90g

Tire (Front) (Opona przednia): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 414g

Tire (Rear) (Opona tylna): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 435g

Top Cap (Kapsel): BBB carbon (6g) + śruba stal(7g) policzone ze sterami

Tubes (Dętki): Schwalbe XXXlight 26x 1,9/2,1 208g

 

Wheel (Front) (Koło (Przód)):884g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt

-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

Wheel (Rear) (Koło (Tył)):1010g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

W SUMIE (bez dodatków): 10138g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lookas 46, ciesze się bardzo, że się podoba, choć dość długo nie mogłem się do nich przyzwyczaić. Teraz zastanawiam się czyby gripów czerwonych w postaci owijki nie zastosować.

W drodze są pedały Looka MTB Ti, mam nadzieje że z czerwonymi akcentami.

Do wymiany zostaną tylko obręcze, szprychy nyple.

Wiem ile będą ważyć 1280-1300g piasty zostaną stare pod CL. Kiedy nastąpi wymiana nie wiem, możliwe że jeszcze w tym sezonie. W kołach chcę zrobić nyple czerwone i kilka szprych też w tym kolorze.

Musze się dopytać w sklepie dokładnie co to będą za koła, bo tak naprawdę nie pamiętam, utkwiły mi potrójnie cieniowane, płaskie szprychy, nawet nazw nie mogę sobie przypomnieć.

 

img0381gd.th.jpg

Edytowane przez worms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...