Skocz do zawartości

[amortyzator]RS Revelation ver. Manitou Minute


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ponieważ plany się zmieniają z minuty na minute :D dosiadam jednak fulla o skromniejszym skoku niz planowałem, będzie to 100mm(Mongoose Canaan Team).

 

Przydało by się dobrać do tego widelczyk. Niestety Talas za który wypatruje z utęsknieniem jest poza moim zasięgiem ale mogę dostać w dobrej cenie Revelationa, celuje w Air Uturn 2008 lub Manitou Minute Absolute. Oba to modele 2008.

 

Czy ktoś może porównać te modele lub chociaż roczniki wcześniejsze? Jak działa nowa platforma Absolute?

 

I temat który mnie bardzo zdziwił. Manitou w tym roku puścił Minute zarówno z rurą alu jak i stalową. Stalowe są o 120$ tańsze.

Czy poza wagą są jeszcze jakieś odczuwalne różnice pomiędzy widelcami z rurami sterowymi alu a stal? Czy Al jest warte tych 120$?

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to nie za duży skok do ramy o ugięciu 100mm

Minute jest w wersji 100 mm. skoku i taki powinien być zastosowany.(choć to nie jest amor do maratonów, a takie przeznaczenie ma ta rama)

Co do rury stalowej - to chyba raczej nie w wersji z platformą Absolute , tylko w najtańszej (choś na oficjalnej stronie takiego nie ma)

 

I jeszcze jedna uwaga, ta ramka już przy amorze o skoku 100 mm. ma kąt główki ramy 69,5 stopnia - dzięki temu jest bardzo stabilna , ale nie pozwala "poszaleć" w terenie , założenie amora o większym skoku (mam nadzieję, że o tym nie myślisz) bardzo ją "zmuli" :)

Ewentualnie amor o regulowanym skoku (przy czym minimalny powinien być 90/100 mm) - Revelation jest w takiej wersji. (choć uważam, jak Andref, że Reba - może być U-turn, jest lepszym wyborem do tej ramy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga, ta ramka już przy amorze o skoku 100 mm. ma kąt główki ramy 69,5 stopnia - dzięki temu jest bardzo stabilna , ale nie pozwala "poszaleć" w terenie , założenie amora o większym skoku (mam nadzieję, że o tym nie myślisz) bardzo ją "zmuli" :)

 

Z doświadczenia o zmuleniu ramki czy gdzies z testów?

 

Jeżeli się będe decydował na którąś z powyższych opcji to właśnie 100mm z Maniutou lub 100-130mm z RS.

Manitou ze stalowa rurą jest dostępny praktycznie w każdej wersji zerknijcie na Chainreaction.

 

Co do Reby hmm SL na ktorej okazje mialem krotko jezdzic nie spodobala mi sie wybitnie. Tlumacze to jeszcze tym ze ustawiona byla pod preferencje kolegi. Czy ktoś mi może powiedzieć czym poza kilkoma gramami się różni Race od Team?

 

Nadal walcze z myślami i zakupem Foxa z Cambrii. A może Magura z podwójną koroną :).

 

Pozdrawiam i wielkie dzieki za odpowiedzi!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia o zmuleniu ramki czy gdzies z testów?

Ze sporego doświadczenia :)

Reba u-turn ze skokiem 85-115 mm to niezły pomysł - na asfalt czy szuter można ustawic 85 mm . wtedy rowerek będzie zwrotniejszy, a obniżony przód -to bardziej sportowa pozycja .

Reba Race od Team różni się chyba materiałami i wykonaniem tłumika, ponadto chyba tylko Team jest w wersji U-turn .

 

Jeśli myślałeś o tym Revelationie - to też niezły wybór do tej ramy :

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=13119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , nie dopatrzyłem :)

W takim razie - jak dla mnie, najlepszym wyborem do tej ramy jest Reba air U-turn - zmniejszenie skoku poniżej 100 mm. pozwoli na sprawniejsze podjazdy a zwiekszenie - da większą frajdę na zjazdach i wszystko będzie w granicach możliwości tej ramki. (osobiście do tej ramki polecił bym - Blacka IT - niestety już niedostępne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Reba Air U-Turn to optymalny wybór.

Aha, co do obaw o jakość działania Reby - to jest ten sam system co w Revelationie. Dual Air ma bardzo wielu zwolenników, więc wychdzi na to, że akurat miałeś to nieszczęście jeźdźić na źle ustawionym amorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...