Skocz do zawartości

[Dętki] Maxxis Fly Weight


Grabarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalony!

Nie jestem fetyszystą, ani wyznawcą Boga Wagomira, ale zacząłem się zastanawiać nad ulżeniem nieco kółkom. Będę wdzięczny, jeśli ewentualni użytkownicy krótko napiszą, czy warto, jakie mieli doświadczenia, bolączki itp.

POSTRO!

Gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super detki!

jednak ja używam ich w połączeniu z uszczelniaczem no flats, jak dotąd mnie nie zawiodły i raczej na nic innego tego zestawu nie zmienie...łączy lekkość z pewnością na przebicia

jedyny minus to to ze trzeba raz na tydzien, dwa dopompowac do schodzi powietrze, no ale majac pomke stacjonarna nie jest to jakims wielkim utrudnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam,

nie chcę zakładać nowego tematu o dętkach,

więc zapytam tu.

 

Czy mogę założyć dętki 1''-1.5'' do opony 2.1 docelowo 1.95?

Czy nic się nie stanie, oprócz tego,

że będą badziej narażone na przebicie?

 

Zachęca mnie waga.

Moje 1.725 - 2.125 ważą 178g,

a na 1-1.5 ważą 98g.

Więc zachętka jest.

 

Cena: cięższe 12 zł,

a lżejsze 14 zł.

 

Proszę doradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.0-1.5 nie wypełnią ci opony 2.1 a co za tym idzie opona będzie się gibać na zakrętach i może spaść.

 

 

Moderator i takie bzdury pisze ;) hahahahaha

 

rzeczywiście dętka rowerowa to taki materiał który wogóle się nie rozciąga bo po co ?:D

 

 

stary zakładasz dętke 1.0-1.5 i jeździsz, ona poprostu zrobi sie cieńsza i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona poprostu zrobi sie cieńsza i nic poza tym.

A zwłaszcza zrobi się cieńsza w okolicach wentyla, gdzie gumy jest dużo więcej... Sugeruję wziąć w garść dętkę, napompować ją ponad jej dedykowane możliwości, zobaczyć jak się zachowuje, potem strofować Schwefela. Kiedyś wsadziłem szosową dętkę sugerowaną do balona max 23 w damkę z balonem 32. Ciekawe wrażenia są z jazdy, gdy w oponie jest miejsce, w którym powietrza jakby brak... Dobicie dodatkowego bara zakończyło żywot dętki Continentala z wielkim hukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o zastosowaniu detki 1.0-1.2 do opony 1.35? Niestety nie moglem znalezc zadnej w rozsadnej wadze i cenie wiec taka Tioge kupilem do takiej opony. Mam nadzieje ze da rade. Bo wsadzenie do opony 1.35 detki 1.5-1.75 by bylo chyba gorsze (detka by byla pofaldowana).

 

Co do detek FW to sie przekonam bo zamowilem i jak dojda to sie zobaczy. Wczesniej bylem sceptyczny do nich ale kurcze ponad 60 gram na komplecie i to na kolach jest warte rydzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

bogus92 - za jakieś 12zł masz Maxxis UL 125g.. Trochę cięższe od tych 98 (realnie?), ale w dedykowanym rozmiarze i wadze sensownej => bezpieczniej.

verul - trochę za wąską dętkę można wsadzić spokojnie, za szeroką absolutnie ;) Tutaj jest to akceptowalne, małe "trochę" :D

 

Sam używam Maxxisów UL i mam to szczęście, że w moich ciśnienie nie spada zbyt zauważalnie, poza tym (odpukać) nie łapię na nich gum, ani snejków jak na razie - wytrzymałość niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No detka byla za waska bo zrobila spektakularne LUBUDU :P Zmienilem juz na detke 1.0-1.5 zdaje sie. Za to z tylu mam detke pod kolo 28 cali chyba :) Bo kiedys kupowalem do trenazera i mi widac pomylkowo dali 28 cali a mam kolo 26. No ale zobaczymy czy wytrzyma =] Najwyzej kupie kolejna detke znowu wlasciwa. A druga co mi zostala z tych 1.0-1.2 robi za zapasowa.

 

A FW sie trzymaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam,

Nie chcę podbijać nowego tematu o dętkach, więc dorzucę coś tu.

Kupiłem szosę, i na razie wszystko agalancko. Ale doszedłem do wniosku, że dobrze by było mieć przy sobie zapasową dętkę, jak bym 30km od miejsca zamieszkania złapał kapcia.

Oponka Maxxis Detonator 700x23c(ale będę zmieniał za jakiś dłuższy czas.)

 

Moje pytanko, chodzi mi o jak najlepszą dętkę i jak najlżejszą do rowerku na kółko 28", cena nie jest aż tak istotna.

Czy ten Maxxis Ultralight jak w temacie to najlepszy wybór?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę za wąską dętkę można wsadzić spokojnie, za szeroką absolutnie :)

Czemu za szeroką nie? :wallbash:

Pytam się bo do założyłem dętki 1.9-2.2 do slicków 1.25 i jeździłem tak przez ponad 500km i było ok.

Ostatnio jak zakładałem opony Racing Ralph 2.1. Po założeniu jak rower stał do góry nogami opona biła w kilku miejscach (dobrze siedziała na rancie obręczy). Ale jak usiadłem na rower i zrobiłem kilka kółek to już było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albowiem jak dętka będzie szersza od opony, do ciężko, żeby się ułożyła prawidłowo w rzeczonej oponie :thumbsup:

A jak dętka się źle układa, to wybucha/łatwiej się przebija, bo trze/opona nie leży optymalnie.

Czasem się takie eksperymenty udają, ale lepiej nie ryzykować. Rozmiary typu 1.25 są względne, ale wygląda to na rzeczywiście "mocne zagranie" w Twoim przypadku :bye2:

A to o RacingRalphach czemu piszesz :o? One już są w zakresie tej dętki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to o RacingRalphach czemu piszesz :icon_mrgreen:? One już są w zakresie tej dętki..

Taka ciekawostka :D

Jak założyłem RR z tą dętką 1.9-2.2 co była w slickach 1.25 to opona miała balony. Biła we wszystkie strony, było to pewnie przyczyną tak jak mówisz że dętka się źle układa w oponie. Ale jak zrobiłem kilka kółek po podwórku to się unormowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...