Skocz do zawartości

[zawieszenie] Trek fuel ex 5.5 a Giant /Maestro/ a Cube AMS WLS COMP


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się and kupnem któregoś z tych modeli . Bardzo prosze o opinie jesli macie na temat zawieszenia. Który z tych modeli się najlepiej sprawdza. Wiem, ze zawsze sa jakies minusy.

 

Podobno Trek i Cube mają dobre ramy. Jak jest z zawieszeniem ?

 

POzdrawiam Bajkerów i Bajkerki

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek fuel ex 5.5

To jednozawias (jak np. Kellys, czy Kona) żadna rewelacja , dopiero od modelu Fuel EX 7 zawieszenie jest zmienione (podobno działa b. dobrze - był jakiś test, chyba w BB)

Zamiast Treka 5,5 lepiej wziąć Cube z zawieszeniem Horst Link.

Podobno najlepsze jest Maestro - niestety nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Giant'a TRANCE z zawieszeniem Maestro. Jeśli miał bym wybierać pomiędzy ww rowerami to Trek odpada (zawieszenie zdziała jak 1 zawiasowe - to odnośnie starszych wersji bo nowych nie widziałem). Z 2 pozostałych wybrał bym Maestro. Jest to dobre zawieszenie (niestety nie mogę go porównać z innymi). Maestro jest zdecydowanie nowsze od Horsta, co nie znaczy, że Horst jest do bani, ale systemy wirtualne (VPP virtual pivot point / TPO - tymczasowy punkt obrotu) są wg wielu przyszłością. Zresztą powinieneś poszukać innych tematów o tej tematyce, bo na tym forum wyło ich bardzo dużo i były zdecydowanie pełniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok....teraz wyszło tak:

Giant Trail Cypher damski

Trek fuel ex 5.5

Cube Ams Wls Comp

:D

 

Już niedługo....postaram się walczyć z niecierpliwością...popytam o jakies przeceny albo coś...?Wierzę w to , ze uda się mi wybrać ....i wypróbować na hallera jest podobno test centre jeśli chodzi o Gianta :)

 

CENA MNIE DOBIJA .....tego gianta....ładne cacko damskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kontynuując z chęcią znalezienia i zrozumienia różnic między tymi zawieszeniami...poszukałam ...

Horst-Link - przegub na tylnym widelcu chroniony patentem, w rowerach z czterozawiasowym zawieszeniem tylnym; dzięki temu zawiasowi możliwy jest ruch osi tylnego koła po drodze wyznaczonej przez układ równoległy

Czy Horst link jest obecny w Treku?

Wiem, że maestro dobre... zapatruję na tego Cube...jak to pracuje i na ilu puntkach obrotu też czterech...

Ktoś wytłumaczy mi tą różnicę? Międy czterozawiasem , Virtual Pivot point- Jednozawias i Horst link...Tu już nie chodzi o to nawet które z nich jest lepsze bo sa gusta i guściki, jak wiadomo, każdy będzie uważał inaczej...ale może w teorii...

Wątpię bym mogła i była w stanie porównać praktycznie działanie tych trzech modeli...

 

Chcę dobrze wybrać...wybór jeszcze będzie trwał...:) to długi proceees...:):rolleyes:

ale co tam...lepiej się nie spieszyć:)

Pozdrówko prosząco-pytające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni ma gustów i guścików - podstawowa różnica - rower z HorstLink - tylne koło ma cały czas kontakt z ziemią nawet w czasie hamowania - jednozawias czy wielozawias bez Horsta nie

Trek Fuel 5,5 to wielozawias, a kinematycznie jednozawias .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tłumaczenie...jednak są rzeczy, które wymagają znajomości podstaw kinematyki...nie potrafie sobie wyobrazić pracy poszczególnych zawieszeń..nie wiem co mnie opętało w związku z powyższym...by się dowiedzieć jak to pracuje...i różnice w kontakcie z podłożem...

 

;) POzdrówko śmiechu warte:)

Dziękuję Tłumaczom i Tobie Tobo:) Jeszcze pewnie wiele pytań się pojawi z mojej strony...ale jak na razie się dokształcam i próbuję zrozumieć te sprawy, z którymi mam problem...:)

 

Kinematyka :DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roweru polecam Linkage http://www.bikechecker.com/index.php?news

 

To program symulujący w pełni tylne zawieszenia rowerów ze wszystkimi efektami typu krzywa progresji, kopanie korb itp. ;)

 

W sekcji Free Demo masz darmowy download dema, w którym nie można zapisywać projektów, ale za to myślę, że może Ci się przydać w celu podpatrzenia jak zachowują się różne systemy zawieszeń. ;)

 

I do tego w sekcji Bike library na w/w stronie jest pokaźna baza gotowych ram do tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...