Skocz do zawartości

[amortyzator]Coś powyżej 120mm skoku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

No i stało się. Zostałem posiadaczem fulla sporo szybciej niż planowałem. Nie jest to jednak ok 100-120skoku jak miało być pierwotnie ale całe 6cali czyli ok 150mm skoku. Mój Retro mimo iż jestem z niego super zadowolony musi iść w związku z tym w odstawke.

 

Pytanie co w jego miejsce?

Fundusz to niestety okrojone 900zł. Kierunek nówki lub używki w świetnym, nie budzącym jakichkolwiek podejrzeń stanie.

Moje typy to: Manitou Minute rocznik i model bez znaczenia, Sherman firefly plus(aukcja numer 369712860) lub coś z Marzocchi AllMountain ewentualnie inne starsze Bombery z serii Z. Jak uzbroję się w cierpliwość to być może coś będzie zza wielkiej wody i tu moim faworytem jest Xc Retro 700SL.

Za czym jeszcze się rozglądać? W widelcach o tym skoku nie wiem totalnie nic. Czy np. powietrze w widelcach o skoku 150mm bedzie się zachowywało inaczej niż w 100mm, a może jednak wziaść sprężynę?

Ahia prawdopodobnie w końcu dojdzie dotego że dorosnę do QR20, na razie jednak widelec musi posiadać mocowanie na zwykłą oś.

 

Z góry wielkie dzięki za wskazówki!

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy ktora 150tka marcoka. proponuje wybor modelu z tlumikiem hscv i blokadą eta. nizsze modele maja tlumiki ssvf a to nie jest najlepszy wybor. oczywiscie w porownaniu do rst wypadnie rewelacyjnie ale przy doswiadczeniu z wyzszymi modelami juz raczej blado.

 

https://www.greenfishsports.com/index.asp?P...amp;ProdID=2801

 

420 minus cena sterow wg ich nawet obnizki to 385 dolcow. wychodzi cos kolo 800 zl. stery tej klasy raczej bez problemu sprzedasz. ile wyniesie cie koszt calkowity? 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozważasz produkty Manitou, a zwłaszcza Sherman'a, to moze jakiś Nixon - lżejszy a nadal skok 145mm.

Mam Nixona Elite RTWD z 2005r (czyli teoretycznie ten niedopracowany rocznik) na zwykłą ośkę i jakoś nie narzekam. Jest stosunkowo lekki, bo ze stalową srężyną waży mniej niż 2.5kg. Przy skręcanej piaście jest dosyć sztywny - tarcza 185mm dzwoni sporadycznie mimo moich 85kg (zimą nawet 90kg).

Obecnie sporo ich nawet na allegro. Z różnych roczników - od 2005 do 2007 (czyli już z otwartą kąpielą), róznyim tłumikami (TPC, TPC+, Intrinsic), czyli jest z czego wybierać.

No i jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój Bomber występuje w dwóch wersjach skoku. Kiedyś można było w Bomberach zmieniać skok, czasem to wymagało zakupu nowych części, przez co zabawa stawała się nieopłacalna, ale kojarzę, że było też kilka modeli, gdzie nic nie trzeba było kupować.

Jaki dokładnie model posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo a co sądzicie o Marzocchi Z150? Tak sztywno oś ale to już ewentulnie przeboleje i przeplotę koło.

 

Ja mam Z150 z 2004. Super amor, tłumik HSCV. Jedyny minus to waga(3 kilo aż). Nowsze Marazcoki ze skokiem 150mm już były o wiele lżejsze. Jak już wybierasz 150 z Marzocchi to jakiś z ETA i tłumikiem HSCV, np Z1 FR I z 2005. A z nowszych to RC2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Nixon, tym razem powietrzniak z Intristicem. Stan jak widać: http://allegro.pl/item367446205_manitou_ni...45_mm_2006.html

 

Cena trochę przekracza budżet, ale sam wiem że jeśli nie ma chętnych, to czasami sprzedawca potrafi duuużo spuścić jeśli się go trochę pomęczy... osobiście bywam bardzo męczący :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...