Skocz do zawartości

[Rama] Trek 8500 vs. Specialized S-Works


MasterBoss

Rekomendowane odpowiedzi

ja na twoim miejscu kupil bym jakiegos radona za 4000, opylil ramke za jakies 700zl, kupil s-worksa i to wychodzi okolo 5800, do tego mozna by jeszcze sprzedac kola z radona dolozyc troche i kupic cos lepszego. w 6500zl zmiescilbys sie spokojnie i mysle ze to by byl najlepszy kompromis. ja osobiscie wolalbym zaczac od dobrej ramy i troche gorszego osprzetu niz super osprzetu i slabej ramy ( ja niestety bylem zmuszony wybrac ta druga opcje i teraz zaluje ) wydac pozniej 100 czy 200zl na lepsze przerzutki czy tez inne czesci jest duzo latwiej niz jednorazowo uzbierac 2500zl na rame :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w pełni zgadzam się z przedmówcą:P A tak z ciekawości, gdzie zamierzasz ewentualnie tę ramę kupować? Bo ja już zaliczkę wplaciłem i w mk biku na mnie czeka. Jestem ciekawy, czy ktoś jeszcze poza airbikiem oferuje ramki speca w polsce i jak z cenami, bo w mk biku nawet mi nie chcą dać jakiejś obniżki na stery, nie mówiąc już o darmowych, przy takim zakupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no to może wlaśnie wypadaloby pomyśleć też od tej strony, bo jeżeli zdecydujesz się na speca, to nie wiem, czy tak latwo go dostaniesz. Mi pisali w mailach, żeby wplacać zaliczkę itd, bo jak przypłynie kontener, to po dwóch miesiącach ram w moim rozmiarze już może nie być. Więc jeżeli faktycznie tak jest, to mi się fartnęło, że zdecydowalem się na zakup ramy i akurat plynęły one do polski;p Jeszcze jakieś 3 tygodnie i mam nadzieję, że będę miał już na nią kasę i niedługo zajmie miejsce w moim garażu:D

 

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać rower na ramie s-worksa w garażu :( to jakaś masakra jest :D przecież to jest jak dzieło sztuki i nie zasługuje na takie traktowanie :D

A wracając do tematu - chyba z ram, które tutaj wymieniano ułożyłbym taką kolejność (mowa o wszystkich ramach aluminiowych - ranking ram alu i kompozytowych nie ma sensu) s-works, scott scale , trek 8500, GT Zaskar , Garry Fisher Zigguart. Mowa oczywiście tylko o topowych modelach. O reszcie ram trudno mi się wypowiadać, bo są dla mnie nie rozpoznawalna. Poza tym - z tymi ramami miałem i mam jakikolwiek kontakt.

Dlaczego s-works - wiadomo - klasa sama dla siebie, scott powyżej treka - ponieważ podoba mi sie geo. w scale i jest ciut lżejsza niż trek. Trek powyżej zaskara (nie wiem). Garry na ostatnim, bo nie jestem do końca przekonany do dłuuugiej geometrii genesis i karbonowych wstawek w tylnym trójkącie (choć za tę cenę nie ma co marudzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to subiektywne odczucie, kwestia doboru rozmiaru ramy i wsadzonych przez prod. amorów, ale scott chyba jednak jest zwrotniejszy niż trek. Poza tym - scott ma niższy przekrok (większy sloping się to chyba zowie) i ... nie ma takiego wstrętnego "garba" jak trek :( w miejscu łączenia rury głównej z podsiodłową.

 

Aaa... felt jest mi po prostu mało znany. Ja wybierałem z grona tych ram, które mogłem gdzieś zobaczyć, dotknąć lub pogadać z kimś kto na nich jeździ.

 

Jak tak teraz patrzę na treka serii 8 to rzeczywiście trudno coś powiedzieć o różnicach. W sumie ex aequo trek 8500 i scott scale 40. Czy ktoś ma porównanie ile ważą te ramki??? Bo jak wyjdzie niższa waga ramy treka to oczywiście dla scotta dyskwalifikacja na 3 miejsce :D (u mnie).

 

 

 

Rzeczywiście geometrie soctta i treka niemalże identyczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott Scale to jedna z najlepszych ram , waga wynika z tego że jest to super szywna zawodnicza rama , ważniejsze obecnie jest to aby rama nie "pływała na podjazdach" co przy produktach aluminowych o wadze 1200-1300 jest niestety pwene .

Wątpie aby wypuszczenie ramy Scott Scale było podyktowane brakiem mozliwości firmy Scott " odnośnie wagi "

Poprostu były inne priorytety. A poza tym , to jest to jedna z najładniejszych ram sportowych XC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczelnym priorytetem firmy Scott było wyprodukowanie zawodniczych ram Carbonowych i tłuczenie kasy na przeciętnych aluminiowych (wykorzystując renomę marki) B)

Co do geometrii - porządna , ale nie jakaś rewelacyjna (bo takiej nie ma) , sama rama przeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne to jest odpustowe logo na ramach Felta i nie wypolerowane spawy.

I może skończ z pisaniem o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia.

To całe "Naczelnym priorytetem firmy Scott..."...trollem zajeżdżasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym introvertem to był dopiero przekręt - najpierw zaprzyjaźniona prasa pisała dumnie o "Steinwey'u" wśród rowerów i takie tam opowieści, że odnosiło się wrażenie, że piszą o 8 cudzie świata. Opiewanie potrójnego cieniowania było o tyle bezzasadne, że rama ważyła jakieś 1700 gram a do tego trzaskała jak zapałka, o wiotkości nie wspominając. To dopiero sztuka - zrobić "pływające na boki kowadło" B)

Pomimo, że mi się bardzo ten rower podobał (kiedyś) zacząłem poszukiwać ram;

1. lekkich

2. sztywnych (tam gdzie trzeba i pochłaniających drgania tam gdzie trzeba - odwrotna filozofia do introverta :P)

3. nie łamliwych.

Wypadło na speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treki Alu mają ramy zestawione z amorami 100 mm - co raczej ustawia je pod maratony , natomiast Carbonowe z amorami 80 mm. to są maszyny XC.

Wg. mnie Trekowi brakuje rozmiaru pośredniego między 17,5" a 19,5" - taki rozmiar ma Spec, (różnica w długości ram jest zbyt duża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Trekowi brakuje rozmiaru pośredniego między 17,5" a 19,5" - taki rozmiar ma Spec, (różnica w długości ram jest zbyt duża)

Tez tak mysle, tym bardziej ze taki posredni rozmiar bylby idealny dla osob o wzroscie pod 180 cm, czyli charakterystycznym dla znacznej czesci populacji meskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie trek 6500 sprzed paru lat i tegoroczny 8500 to jednak dwie rozne ramy...

Ale geometria serii 6 była zawsze identyczna z 8ską.

A że rozmiarówki są inne to fakt...19,5" Treka jest dłuższa od XL Scott'a.

Trek ma tylko 4 rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. A ja sie tak off topem zapytam: Co trudnego w produkcji zrobić ramę o dobrych kątach, czyli szeroko pojętej "geo" ? Dziwi mnie czemu nikt nie wymyślił zrobić replike Scotta Scale, tylko powiedzmy cięższą, ale 5x tańszą. I by pewnie leciała jak gorące bułeczki. Albo nawet niewiele różniącą się ramę. Tyle się mówi, że geo najważniejsza rzecz a nie wiedzieć czemu nie słyszałem o ramach z super kątami poniżej 2k zł. I tu mnie boli, że Radon mimo że robi super rowerki i wie, że ma zbyt krótkie ramy to po prostu nie zrobi ich dłuższych. to jakieś patenty są na geometrie czy co? Bo przedłużyć rurkę nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudno i takie ramki istnieją (bardo zbliżone geo) :

http://rdr.ipserv.de/rdr-bicycles/2.1_mtb_..._pinkweiss.php4

I lepszy model:

http://rdr.ipserv.de/rdr-bicycles/2.1_mtb_...pro_orange.php4

U nas dostępna w różnej cenie - zależnie od materiału:

http://www.allegro.pl/search.php?string=rd...6&country=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyło. 23" i 610mm. Ja w swoim Treku 8500 19,5" z R7 80mm (obie rzeczy z 2006) mam mierzone przeze mnie 630mm i to jest dla mnie ideał. To przy tym 23" bym jajka stracił przecież i to jest niby fajne geo? Nie podoba mnie się. :teehee: Gdzie tu podobieństwo ramy z linka, Rulez, do Scotta, skoro on w 21" ma rurę 620mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...