Skocz do zawartości

[amortyzator - przód] ~500zł - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Już jutro powienienem mieć założony amortyzator, ale problem w tym, że w serwisie nie chcieli mi ustawić odpowiedniego ciśnienia :P Trzeba dokupywać specjalną pompkę czy to zwykły zawór 'samochodowy'? Wybaczcie te może głupie pytania ale po prostu nie mam o tym zielonego pojęcia :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec specjalna pompke. Raz inny zaworek(nakreca sie na gwint), dwa komora w amorze jest bardzo mala i trzeba pompowac dosyc dokladnie, aby uzyskac satysfakcjonujacy wynik, no i cisnienie w komorze tez jest dosyc wysokie w porownaniu do tego w kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skocz sobie do decathlona, wydaje mi się, że mieli tam pompki do amorków dosyć tanio :)

Swoją drogą zdecydowany jesteś :D Na początku piszesz o amorku 140mm, później bierzesz pod uwagę 85mm przy czym ma być on do freeride'u, mimo że nie skaczesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak dobrze się składa , że jest taki temat bo właśnie taki fundusz mam który mogę przeznaczyć na amortyzator.

 

Szukam amorka dość miękkiego, moja waga 60 no powiedzmy że 65 kg (niedługo święta :whistling: )

rama El Norte accenta ale 17" więc dobrze byłoby żeby był w miarę niski.

Miło byłoby, gdyby miał blokadę skoku z manetki.

 

znalazłem następujące:

 

RS Dart 3

http://www.allegro.pl/item506960613_nowy_a...ka_poplock.html

tylko że z tego co czytałem jest dość twardy

 

Suntour Epicon

http://www.allegro.pl/item506399180_sr_sun..._z_manetki.html

 

i myślałem jeszcze nad SR Raidonem

http://www.allegro.pl/item503825418_sr_sun...super_cena.html

 

Chciałem was prosić o poradę, co będzie najlepiej wybrać.

 

PS

z tym że muszę jeszcze wziąć pod uwagę że do powietrznych trzeba będzie zakupić pompkę. Może macie jakieś tanie propozycje

 

Z góry dzieki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem epicona powietrznego na 100mm też mam ramę accenta tylko ze 19 inferno i hample tarczówki deore. Amortyzator chodzi rewelacyjnie ma tysiące rożnego rodzaju ustawień. pompka kosztuje 69zł beto naprawde dobra. jedyną wadą tego amortyzatora jest to ze nie zaleca się wkładać tarczy większej niz 180mm ale jezeli masz v-ki to będziesz bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 to oczywiscie epicona bierz. Dart jest twardy, a patrzac na Twoj wiek to pewnie nie wazysz zbyt duzo...

Pompki nikt Ci nie doda do tego amora :whistling: , musisz dokupić, albo pożyczać od kogoś. Jak kupić to roznież polecam firmy BETO. Tania i bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że kolejna osoba poleca epicona, bo do niego się skłaniałem.

Nie ukrywam że bliżej mi do czegoś nowego :whistling: aczkolwiek pomysł z torą przemyślę.

 

A wracając jeszcze do pompki czy dałoby radę gdzieś kupić coś w rodzaju przejściówki? mam pompkę z zaworem schradera i właśnie ze schradera na wentyl od amortyzatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w amortyzatorze jest kilkakrotnie wyzsze cisnienie niz w oponie, radze kupic pompke przystosowana do pompowania amortyzatora

W Bomberach które miałem nie jest wyższe :icon_mrgreen: (1,8-2,0 atm)

 

Samochodowe zazwyczaj pozwalają napompować i 6-7 atmosfer, problemem w ich przypadku jest duża ilość powietrza wtłaczana "na raz" - trudno wpompować dokładną ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Bombera próbowałem napompować kiedyś najzwyklejszą pompką rowerową do kół. Da się, ale pompka musi mieć dobry zawór zapobiegający stratom ciśnienia przy odłączaniu co jest dosyć rzadkim zjawiskiem w zwykłych pompkach, w innym wypadku przy odłączaniu możemy pożegnać się z powietrzem. Warto jednak zainwestować w pompkę do amora - w porównaniu ze zwykłą jest o wiele bardziej funkcjonalna, no i ma manometr :icon_mrgreen: Jeśli ktoś ma amorka niskocisnieniowego (np. Bomber) to warto rozejrzeć się za pompką do amora, ale niskociśnieniową, bo ma o wiele dokładniejszą podziałkę i można dokładniej napompować. Takie odniosłem wrażenie porównując te pompki w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w bomberach są takie ciśnienia. Jeśli chodzi np o rozpatrywanego epicona to ciśnienia są koło 100-130psi dla przeciętnego użytkownika czyli ponad 7,5 atm

Wiem, rok temu miałem, jeździłem (pompowałem ~7 atm), po kilkuset km dostał luzów (raczej nie od hamulca bb5), oddałem na gwarancję, niesmak pozostał, więc kupiłem inny (Bombera :P ).

Całkiem możliwe, że tylko mój egzemplarz był wadliwy i nie lubił zimowej jazdy (kupiłem go w styczniu, na początku lutego odsyłałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...