Skocz do zawartości

[mostek, kierownica] Jaka wybrac?


Martinii

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie że producenci przed wprowadzeniem danego produktu robia na nim testy, jeśli było by bardzo źle to myślę ze raczej mieli by wiecęj strat i niż zysków

wszystko z dystansem trzeba brać ..130gram to jest mało i jest szansa że coś może nie wytrzymać przy wypadku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do Zinna... on rowniez zwraca uwage na to, ze lekkie kierownice nadaja sie na sezon, gora dwa...

 

Kierownica to newralgiczny punkt, jesli nagle peknie to moze sie to dla nas kiepsko skonczyc. Lepiej dmuchac na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celofan - te wydarzenia nie świadczą o tym, że kierze się bardzo mocno dostało - to nie było tak, że siła nie zdołała zgiąć kiery, więc zgięła koło :D

 

Zgiąłem cięższą i sztywniejszą kierownicę :P została bezpośrednio uderzona przy potrąceniu przez samochód... Ale równie dobrze mógłbym zachaczyć o drzewo powiedzmy przy 40km/h i raczej też by tego nie zniosła.. To, że Tobie się nie zgięła, nie znaczy, że jest mocna i że jest to nieprawdopodobne.

Nie wiesz też, czy zmęczenie materiałowe nie postępuje i kiera nie trzaśnie sobie znienacka kiedyś..

 

Pozatym liczy się też teren i styl jazdy, oraz przebieg - przykładowo dla 1 osoby 2 sezony, to 3000km po szosie i gruntówkach, dla innej 16tysięcy km po wertepach :)

 

Źle mnie zrozumiałeś kolego. Kiera zatrzymała rower raz na chodniku i raz na szutrze. Koła nie mają nic do tego bo to inne zdarzenia. Myślałem że piszemy o wypadkach związanych TYLKO z rowerem i tą kierownicą a ty wyjeżdżasz z samochodem czy drzewem. Zapytajmy może czy ktoś wpakował się pod walec z Tiogą. Wtedy mogłaby okazać się zbyt delikatna ;)

Ale dość uszczypliwości. Być może powinno się podzielić użytkowników tego i innych lekkich komponentów na zawodników(zawodowców) i amatorów. Przy pierwszej opcji można rozmawiać o zmęczeniu materiału po sezonie czy dwóch (jeśli ktoś się zna na tym oczywiście). Jednak jak mi się zdaje większość zaglądających na to forum, tak jak kolega który pytał o kierownicę i jej wytrzymałość w stosunku do swojej masy nie zdoła zrobić sobie krzywdy tą aluminiową rurką nawet po pięciu latach jak sądzę.

Tak więc mojej kierownicy mocno się dostało ponieważ dwa razy rower spadł na nią, w tym raz pękła na mocowaniu jednego z rogów. Korzystam z niej nadal i będę polecał każdemu kto jeździ dużo choć amatorsko a przy tym sporo waży. Nie ma co teoretyzować. Trzeba jeździć po prostu i sygnalizować o wadliwych komponentach lub chwalić te dobre, co właśnie robię. Po to tu piszemy i dlatego nie snuję farmazonów o innych kierownicach że słyszałem że są ...jakieś tam.

Ps. Mam nadzieję że doszedłeś do siebie po zderzeniu z samochodem i życzę 100% trafień pomiędzy drzewa :)

Nie znam Zinna i nie wiem kto to jest ale zapewne jakiś ważny zawodnik :) Czy miał na myśli kierownice alu czy każdą? Pisał o amatorskich wycieczkach do 100km czy zawodowcach xc? Myślę że jest spora różnica w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celofan - dzięki, miałem strasznego farta, że skończyło się na drobnych otarciach, zamiast karetki :)

Wiesz, ja rozpatruję użycie jej w mtb, a wtedy zdaza się, że sprzęt musi przeżyć nieraz takie brutalne spotkania ;]

Cieszę się, że zgadzamy się co do różnicy w użytkowaniu przez różnych bikerów, to właściwie zasadnicza różnica.

Jeśłi zawodowiec przejeździ na niej 2 sezony, to może wypaść podobnie, jak 6 sezonów jakiegoś amatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zawodowcy raczej maja sponsorow. A jak maja sponsorow to nie jezdza na Tiodze za 100zl tylko na jakichs karbonach za znacznie wiecej. I wymianiaja je co sezon lub dwa bo placi za to sponsor.

Ale to raczej na marginesie, bo cale LB jest z natury amatorskie. Tzn w sensie takim ze zawodowcy jezdza na rowerach od sponsorow, a one z LB maja niewiele wspolnego. No chyba ze jakis zawodowiec bedzie jezdzil na swoim rowerze. Ale seryjne rowery bez wzgledu ile kosztuja sa ciezkie.

Wiec niejako LB rozwija sie obok zawodowego kolarstwa. A tym samym (poza ekstremalnymi przypadkami) ludziom zalezy na trwalosci czesci bo nie maja sponsorow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Eno, widzę, że mostek lekki znalazłeś za rozsądne pieniądze. Ja znalazłem Smica 121g za 89PLN, więc ten KCNC wydaje się dobrą propozycją. A ta kiera za taką kasę coś pięknego w stosunku do ofert z Allegro.pl, na aukcjach kiery po około 150g chodzą w przedziale 75-99PLN. Więc chyba też sobie kupię taki zestaw jak zaproponowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę se odkopać ten temat i mam pytanie jaki komplecik kiera min 600mm+ mostek 110/120mm polecicie by było lekko wytrzymałość nie jest tak istotna bo ważę 68kg i jeżdżę raczej nie obciążając zbyt mocno kokpitu. Cena myślę że koło 500zł za komplet

Aktualne zestawienie to 340g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera Easton EA70 lub RaceFace Evolve Flat - są dostępne spokojnie za około 150zł lub taniej, waga koło 150g.

Mostek Smica, Boplight, coś w tym stylu, też pewnie 100 do 150zł i do 150g wagi.

Zawsze można też poszperać po allegro za carbonem. W tej kwestii radziłbym zwrócić uwagę na Ritchey WCS.

Ponoć całkiem ciekawe są propozycje firmy PRO ze Scandium. Tu jednak nie orientuję się w wadze i cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jako ze doszla do mnie Smica Lite Pro 25.4mm 100mm 102g na stalowych srubach! to nie wiem czy dla kogos ciezszego nadawalaby sie, nawet na moje 60kg mam pewne obawy ze jest zbyt anorektyczny.

 

W kazdym razie nie omieszkam napisac jak cos pojdzie nie tak, byle nie skonczylo sie po drugiej stronie :D

 

A jesli ktos jeszcze szuka lekkich mostkow

 

Formicki-Bike, powinni miec kilka smic ~118-122g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcac zachowac odpowiedznia sztywnosc kokpitu to 25.4 mozna zastosowac w sprawdzonych, karbonowych kierach, w wypadku alu czy scandium roznica w sztywnosci pomiedzy tymi standardami jest duzo wieksza niz w przypadku carbonu (bardzo znikoma jesli wogole)

 

Takze w tym wyapdku jak najbardziej OS, bedzie sztywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważę 70 ale nie ukrywam że moja jazda bywa siłowa i zdarzało mi się odczuć braki sztywności przy małych przekrojach. A nie chce karbonu bo zysk wagowy, o ile, to jest znikomy a trwałość alu i scandium jest znacznie wyższa.

moje wymagania to około 250g komplet ale przede wszystkim wytrzymałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną wagę (85) i niedawno też stałem przed dylematem jaki wybrać kokpit. Ponieważ chciałem zbudować najlżejszego fulla w Polsce (co mi się zresztą udało) rozglądałem się za bardzo lekkimi komponentami. Podobnie jak w Twoim wypadku cena była sprawą trzeciorzędną. Ważna była waga i czy to po prostu wytrzyma. Sprawdzałem kilka kierownic i w końcu zdecydowałem się na produkt Schmolke. Po prostu zamów u nich kierę, podaj swoją wagę i styl jazdy i zrobią Ci kierownicę spełniającą całkowicie Twoje oczekiwania. Ja jestem bardzo zadowolony. Pomimo super niskiej wagi (78g) kiera się nie ugina pode mną, doskonale tłumi drgania no i ten współczynnik lansu :thumbsup:

Polecam lekturę tego artykułu.

http://e-bikerzone.com/index.php?section=news&news_start=80&news_count=10&news_id=29

http://e-bikerzone.com/index.php?section=news&news_start=80&news_count=10&news_id=30

 

A tu znajdziecie jak wyglądam najlżejszy full suspension w Polsce

 

http://e-bikerzone.com/index.php?section=news&news_start=60&news_count=10&news_id=52

http://e-bikerzone.com/index.php?section=news&news_start=50&news_count=10&news_id=53

 

pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena kierownicy zabija myślałem o kwocie o połowę niższej

To jest kiera bez kompromisów. W artykule znajdziesz jeszcze 8 innych. Dla każdego coś innego :D

Masz jeszcze produkty New Ultimate (przy okazji info że jest nowy dystrybutor) Całkiem ciekawie przedstawiają się kiery alu i karbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś o kierownicach Guizzo (poza tym, że to produkt Kalloy). Jeśli podawana waga jest realna, to stosunek waga/cena wydaje się być bardo dobry. Zachodzi pytanie co z trwałością i sztywnością. Jakieś doświadczenia w tym zakresie?

 

Tutaj można zobaczyć tą kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...