Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie dam rady bo nie znam innej tak lekkiej ramy. Ale głownie co mi się nie podoba w ramie to, to że ma kijowe przejście z czarnego w biały czy tam na odwrót. Już lepsze byłoby coś białego :) typu białego cube ltd. Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wax chodziło Co o wymiar ktory podał krzysiekmz czy może o wznios mostka w cm? bo jeśli o to pierwsze to się zgadza.

Na razie rower nadal leży w częściach, może za tydzień wszystko poskładam do kupy. Sporo gratów będzie nowych, niektórych własnej roboty lub lekko stuningowanych.

Co do korb imo wcale nie są staroświeckie, przeciwnie, jest to najładniejsza seria xtr'a. Działają świetnie, nie można im nic zarzucić poza wagą. Nowy model nie przypadł mi jakoś do gustuj, już wolałbym chyba truvativ noir.. o np. takie : http://img410.imageshack.us/img410/2971/pd...noirtunimr4.jpg Tylko znowu nie są jakoś specjalnie lżejsze, nawet z wymienionymi tarczami.

Nawrotek w pełni się zgadzam że DT by pasował jak ulał.. niestety ma jedną zasadniczą wadę, kiepsko pracuje, a przynajmniej tak mówią opinie użytkowników i testy, w dodatku cena jest baardzo wysoka. Zdecydowałem się na inny amor z uwagi na problemy z bólem w dłoniach podczas długich kamienistych zjazdów, jakość pracy była priorytetem. Mam nadzieję ze się nie zawiodę. Kwestię wizualną pozostawię do oceny.

Jak na razie najbardziej będę skupiał się na robieniu formy, bo kiepsko ze mną po zimie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Po długim okresie rozpalcelowania udało się w końcu poskładać wszystko do kupy. Pozbawiłem rower rogów, mam nadzieję ze nie będzie mi doskwierał ich brak. Czekam jeszcze na parę drobiazgów (korki kierownicy, podkładki). Nowy amorek jeszcze nietestowany. Jak trochę pośmigam to napiszę o nim coś więcej.

Na wyścigach prawdopodobnie będę używał opon Rocket Ron - o ile uda mi się je dostać <_< . Całą resztę pozostawiam wam do oceny.

Oto najnowsza specyfikacja i fotki:

 

Bottle Cage: RDX carbon - 19,9g +2,0g alu bolts

Brake (Front): (Hamulec przedni) – Avid Juicy Ultimate 08' w/Ti&alu bolts 215,3g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) – Avid Juicy Ultimate 08’ + adapter w/Ti&alu bolts - 249,5g

Rotors: (tarcze hamulcowe) – Accent Blade - 184g +12g Ti bolts

Cables: (Pancerze i linki) – Nokon Red 29,5g + linki 20,3g = 49,8g

Cassette: (Kaseta) – Shimano XTR 970 - 221,8g

Chain: (Lancuch -) Shimano XTR 2007 (CN-7701) 102-links (spinka SRAM gold) - 259,2g

Crank Set: (Korba - Shimano XTR 2006 172,5mm +suport , czerwone alu śruby a2z 789,0 g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano XTR 2007 Down Swing (FD-M971) bolt tuned - 144,6g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) -SRAM X.0 - Medium Cage 2008 , KCNC wheels, alu bolts - 186,8g

Fork: (Widelec) – Rock Shox SID WorldCup 2009 - 1466,4g

Fork Shifter: (Manetka widelca) - Pushlock + Nokon - 48,2g

Frame: (Rama) – No Saint MaxAri R Carbon 19’ (black/white) - 1057,8g

Grips: (Gripy) - No-Name piankowe - 18,9g

Handlebar: (Kierownica) – Easton EC90 XC SL 560cm 25,4 - 101,1g

Headset: (Stery) – Boplight tuned - 72,2g

Pedals: (Pedaly) – Shimano PD-M540 tuned - 337,8g

Seat: (Siodlo) - TUNE Speedneedle Alcantra - 84,9g

Seatpost: (Sztyca) – Thomson Masterpiece Ti bolts 31,6mm/350mm - 183,1g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – Extralite - 12,0g

Shifters: (Manetki) –Sram X.0 Gripshift 3x9, alu bolts - 168,2g

Skewers: (Zaciski kol) – Tune AC 16+17 red - 52,4g

Spacers: (Podkladki pod mostek) – no name carbon - 12,5g

Starnut: (Gwiazdka) – no name - 9g

Stem: (Mostek) – Syntace F99 105mm + syntace Ti bolts - 97,0g

Tire (Front): (Opona przednia) – Schwalbe Nobby Nic 1,8 - 386,8g (used)

Tire (Rear): (Opona tylna) – Schwalbe Nobby Nic 1,8 - 374,7g (used)

Top Cap: (Top cap) - self made carbon + alu bolt - 5,6g

Tubes: (Detki) – Schwalbe XX-Light 2szt. - 188,6g

Wheels: (Koła) – Mavic Crossmax SLR - 1570,2g

Others: (inne) – śruby i uchwyty przewodu hamulca - 6,3g +3,4g ślizg

 

Razem: 8591,0g

 

dsc0280bwkopia3cu4.th.jpg dsc0295kopiaue5.th.jpg dsc0282kopiagl2.th.jpg dsc0288kopialg2.th.jpg dsc0286kopiadz2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak .. jest piękny !! tylko już mi troszkę kolorystycznie nie pasuje..... ale wiadomo ze to ma jeździć a nie wygladać... no ok wyglądać też...:P ale to na drugim planie ?:P

 

ja bym zmienił naklejki na sidzie... wrzucił bym czerwone :P

iiii ta korba mi trochę nie pasuje... no ale jak taka wolisz to ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Naklejki czerwone leżą i czekają - co prawda od modelu Race ale zawsze można sobie przyciąć. Sądzę że wtedy byłoby za dużo czerwonego. Teraz jest tak stonowane, a srebrne malowanie sida pasuje do napisów na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam,

rowerek minimalnie schudł, waży teraz 8582,7g

obecnie skoczyłem przerabianie swoich pedałów PD-M540 (XT) oryginalnie ważących 354g

Poniżej jako ciekawostkę przedstawiam opis ich tuningu.

 

Wyniosły mnie 125zł, co obecnie nie jest nawet połową ceny xtr'a. Pedały były używane 2 lata i nie są już w najlepszej kondycji. Między innymi dlatego zdecydowałem się na potraktowanie ich pilnikiem i szlifierką, więc nawet jeśli na skutek odchudzenia wyzioną ducha i tak nie będzie to wielka strata. Na razie posłużą mi za substytut wyższego modelu (może dorobię się czegoś ciekawego w przyszłości)

Założeniem wagowym było osiągnięcie wagi xtr'ów (327g). Jak widać zabrakło 2,4g :D . Uważam projekt za zamknięty i prawdopodobnie nie będę z nimi nic więcej robił. Dalsze ingerencje musiałyby być znacznie poważniejsze.

 

Do wykonania ich użyłem zwykłych pilników do metalu, szlifierki elektrycznej i papieru ściernego. Na pierwszy ogień poszedł aluminiowy korpus, udało się z niego zdjąć 3,1g z nieznaczną tylko ingerencją w wygląd. Kolejnym etapem było wycieniowanie zewnętrznej strony elementów zatrzasku, tutaj łączny zysk na jednym pedale wyniósł 5,1g.

Sprężyny zostały skrócone po 1mm z jednej strony, jednak efekt był bardzo znikomy.

Kolejno pod pilnik poszły bolce na których trzymają się sprężyny, zostały oszlifowane dookoła, co pozwoliło zgubić 1g ;)

Niezły zysk został osiągnięty na regulatorach sprężyn . Kołnierze śrubek zostały wycięte w "kwiatek" a podkładki zmniejszone do niezbędnego minimum tak aby sprężyny miały zapewnione właściwe podparcie. Na koniec polerka. Wszystko identycznie zostało powtórzone z drugim pedałem. We wnętrzności nie ingerowałem. Zysk wagowy nie jest może powalający ale pokazuje że xtr nie zupełnie wart jest pieniędzy jakie za niego wołają.

Przez najbliższe tygodnie będę sprawdzał czy pedały działają jak trzeba.

Wynik końcowy: 329,4g komplet

Dodam że miejsca wypiłowane w elementach stalowych zostały zabezpieczone przed rdzą tylko doraźnie, smarem do broni, który wnika w strukturę metalu (jak twierdzi producent) co do tej pory się to sprawdzało w innych miejscach.

 

Oto efekty mojej pracy:

dsc00951kopiapw0.th.jpg

 

dsc00949rj9.th.jpg

 

dsc00938ra4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XTRy (326g), ale to tylko dlatego że kupiłem je strasznie okazyjnie...za 150zł :P noowe ! :)

 

Widziałem ten projekcik na LB.

Fajnie to wyszło, szczególnie ta polerka ! Niezły zysk wagowy jak na nie inwazyjność.

Chętnie bym coś takiego zrobił se swoimi XTR'ami ale one mają inny kolor, nie wiem czy chce mi się bawić w to, może jak wymienie na Cranki to się wezmę za nie.

 

Gratuluje jeszcze raz :)

 

Maniak jak Ci się spisują kółeczka w tylnej przerzutce ?

 

Kiedyś dawno pytałem o wysokość mostka :), tak chodziło o to co podał Krzysiekmz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Maniak jak Ci się spisują kółeczka w tylnej przerzutce ?

Cóż jeszcze za krótko to mam żeby cokolwiek więcej na ten temat powiedzieć. Na początek trzeba podkreślić ze pracuje to nieco głośniej niż plastiki.

Niezaprzeczalnie są lżejsze. Zobaczymy jak z trwałością i uszczelnieniem, w oryginalnych pod tym względem była tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogratulowac maszyny ale chyba jeszcze bardziej twojego podejscia do tematu, ta obrobka pedalow, nie wiem ilu z nas porwaloby sie na taki zabieg, teraz juz wiem skad twoja ksywa ;)

 

efek pedalow i calosci super!

 

zastanawialem sie jak wygladaja na zywo czerwone kolka kcnc - dzieki za podpowiedz - b fajnie, ktore z nich masz zwykle czy ceramiczne?

 

z tego co podaje uk kcnc dystrybutor ''cleecycle'' (zdjecia na wadze) ceramiczne 20g, ''zwykle'' 16g, shimano 19g (moja waga) wiec z ta waga to nie zadna rewelacja natomiast wyglad bezapelacyjnie duzo lepszy

 

gdzie mozna dostac taka czerwien srubki przerzutka/linka? tego w ofercie kcnc nie widzialem;

 

i tytanowe bolty do masterpiece (moj, nie mniej nie wiecej, tak jak podaje fabryka 192g, mniejsza srednica od twojego) a te 9.9g to jednak sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to są śrubki ze sklepu Light Bike'a, niestety już nie istniejącego...

Odznaczają się świetnym, krwistym kolorem, zdecydowanie ładniejsze niż te z Beran'a.

 

Fakt, fajnie wyglądają te kółeczka i sam nad takimi myślałem, ale słyszałem różne opinie, szczególnie o tych ceramicznych...

Jak pojeździsz i będziesz miał wyrobione zdanie to napomnij co nie co na forum, dzięki z góry.

Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kółeczka mam w wersji zwykłej, nie sądzę żeby ceramiczne były warte dwukrotnej różnicy w cenie. Ich waga to 19g z uwagi na to ze to wersja 11T a nie 10T.

Przy czym oryginalne ważą ponad 30g. Z tego co się orientuje im większe kółko tym cichsze bo jest mniejsza prędkość kontowa kołka, co jest raczej ważne przy aluminiowych kółkach. Jeszcze nie jeździłem na rowerze na tyle żeby móc coś więcej powiedzieć, zresztą jaka jest pogoda każdy widzi. Lepiej męczyć trenażer w domu. Po 3 treningach na nowych osprzęcie mogę powiedzieć ze amorek jest bajka ;) dokładnie to czego oczekiwałem. Sztywny, płynnie pracuje. Na razie jest dosyć zimno i pewnie nie jest w stanie pokazać pełni swoich możliwości.

Śrubki owszem w większości ze sklepiku LB aczkolwiek jest masa miejsc gdzie można obecnie je kupić. Jeśli ktoś jesz zainteresowany nawet zostało mi trochę m5x10mm i parę innych wiec chętnie odstąpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...