Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Przednia przerzutke bym zmienil, bo cos ciezkawa jest =] Moje Deore jest 20 gram lzejsze bez tuningu na stalowych srubach ;) rower miodzio, zwlaszcza rama leciutka ale raczej dla lzejszych zawodnikow :) No i dlaczego SLR? Kolejny z mania =] O ile sie nie myle lzej wychodzi zlozyc samemu z czesci DT - revo + 240s + 4.2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik - jeśli nowego Absoluta Elite (podałem wcześniej link do wyższej wersji Absolut MRD) można już wyhaczyć za niewiele ponad 1000, to się zastanawiam co będzie z wymienianą wcześniej Rebą. Może jak ktoś startuje w wyścigach i naprawdę potrzebuje tego Motiona... ale jeśli nie, to TAKA różnica w cenie moim zdaniem kończy dyskusję ;)

 

PS. Waga tego MRD TPC jest podana bez sterówki. Realnie wyjdzie pewnie coś pod 1500g.

 

PS2. Nie wiem jak z wagą między Mavicem a DT, ale ważący ponad 80kg znajomy ma SLRy Disc, które katuje naprawdę ostro, i na żaden brak sztywności nie narzeka. A jak by to było z DT?

 

PS3. Post nr 1111 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za mało jeszcze przejechałem żeby moc więcej powiedzieć o trwałości siodła, a że teraz sezon szosowy w pełni to śmigam więcej na szosie. Ale alcantara jest używana np. w audi w tapicerkach i ogólnie jest bardzo trwała. Dlatego mam nadzieję ze będzie tak samo i tutaj. Sprawia bardzo przyjemne wrażenie. Wizualnie jest mniej atrakcyjna ale w dotyku znacznie przyjemniejsza ;-)

 

Przerzutkę przednią zostawiam bo po co rezygnować z wyśmienicie sztywnej konstrukcji i zapewne też bardzo trwałej na rzecz "aż" 20gr? To wolę wymienić sobie jakiś inny drobiazg i zyskam tyle samo. Poza tym jest ładna :) tak jak SLR'y ;-)

 

A nie zgodzę się ze nie da się zapleść kół równie sztywnych jak wymienione wcześniej mavicki, bo używając szprych i obręczy najwyżej jakości można osiągnąć nawet lepszy efekt. Cenowo wychodzi bardzo podobnie. A za to mamy koła do których za 5lat bez problemu dokupię szprychę w razie awarii albo nypel. Ale wygląd na pewno już nie ten sam co SLR'ów :P

 

Jeszcze moja uwaga odnośnie R7 MRD; na pewno nie wazy 1,5kg. Wystarczy zajrzeć na forum light-bike i zobaczyć realne wagi - 1366gr z 19cm rurą sterową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No MRD tak wychodzi, jakies 60 gram lzej niz R7 Platinum z 2007 roku. Za to drozej i chyba mniej sztywno skoro zmniejszyli max rozmiar tarczy hamulcowej.

 

Sztywnosciowo SLRy beda lepsze zapewne od gotowych kol DT bo gotowce DT sa na 24 szprychach chyba albo 28 czy jakos tak. Ale skladane samemu sa na 32...

Co do wygladu SLRow - kwestia gustu. Ja kiedys tez chorowalem na kola z mala iloscia szprych ale teraz one dla mnie nie wygladaja atrakcyjnie. Nawet powiedzialbym ze gorzej niz zwykle. Bardziej podoba mi sie oryginalny zaplot w stylu dawnych shimano, ale ta waga i jakosc... dyskwalifikuje.

Co do 20 gram na przerzutce przedniej to ja na prace mojej nie narzekam. Co do sztywnosci nie interesuje mnie ona tak dlugo jak przerzutka pracuje prawidlowo. No i jak koniecznie nie chcesz tej to jest jakis XTR w cenie ponizej 200zl chyba i wadze mojej deorki - 127 gram.

 

Powiedz za to cos wiecej o tej sztycy, ile kosztuje? Bo sam bede swoja zmienial a ta ma fajna wage. Tylko co lepsze KCNC czy Thomson...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLRy to pójście na łatwiznę :thumbsup: Ale przyznam że piękne są, sam mam lżejsze ale no własnie nie tak okazałe jak Mavici, ale trzerba się zastanowić czasem czy nasza maszyna to sprzet do wygrywania czy showbike. Oczywiscie może być piękny, lekki i niezawodny ale czasem trzeba sie zdecydować co jest najwaznijesze, jakimi priorytetami się kierować przy zakupie nowych komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

A nie zgodzę się ze nie da się zapleść kół równie sztywnych jak wymienione wcześniej mavicki, bo używając szprych i obręczy najwyżej jakości można osiągnąć nawet lepszy efekt. Cenowo wychodzi bardzo podobnie. A za to mamy koła do których za 5lat bez problemu dokupię szprychę w razie awarii albo nypel. Ale wygląd na pewno już nie ten sam co SLR'ów ;)

 

....

 

Mavicki SLR wygrały nie jeden test na sztywność kół, chodzi o zaplot...

poprostu mistrzostwo... wątpię aby po zakupie części najwyzszej jakości, stacjonarny sklep zaplecie Ci lepiej koła niż robi to firma Mavic:)

 

 

a co do szprych to nie widzę problemu, żeby sobie kupić jedna czy 2 sztuki w Harfie, i wozić je ze sobą na jakieś dłuższe wyprawy, np kilka dni w górach :P

 

 

 

niestety jest tak, że każda część rowerowa musi swoje ważyć aby dobrze spełniała swoją rolę...

jak wszyscy wiemy... każda firma rowerowa dąży do pordukowania jak najlżeszych i jak najwytrzymalszych części.

Czepiacie się, że SLR'y to kloce, ok zgadzam się, swoje waża. Ale patrząc na to z drugiej strony one tylu musze ważyc, Mavick na pewno zrobił by lżejsze koła gdyby uznał to za stosowne.

 

 

 

przejechałem na Slr'ach 4tysiące. Nie powiem złego słowa.

 

Mistrzostwo w swojej klasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej by trzeba bylo wozic minimum 3 szprychy bo pewnie tyle jest roznych dlugosci. No i jeszcze jedna rzecz: szpryche w CrossMaxach moze uzupelnic tylko Harfa :)

Poza tym sztywnosc nie jest az takim ekstra priorytetem. Ja jezdzilem na OEMowych ktore byly w XTC i jakos nie zauwazylem braku sztywnosci.

A SLRy sa lekkie, nawet bardzo - ale wersja pod Vki. Pod tarcze jednak zdecydowali sie zwiekszyc wytrzymalosc.

 

Ponawiam pytanie o sztyce B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sprzęt ma działać tak żebym nie musiał wozić żadnych szprych, skuwaczy do łańcucha, imbusów i innego badziewia.. Takie coś mija się z celem. A faktem jest ze cokolwiek sie w mavickach kaszani trzeba je wysyłać do harfy :\

 

A odpowiadając na pytanie odnośnie sztycy. Na razie nie mam o niej zdania. Wykonana bardzo ładnie i solidnie z dbałością o szczegóły. Niemniej jednak zdarzyło mi sie ze siodło przesunęło się w jarzmie, co mnie trochę zaniepokoiło. Myślę ze to na skutek bardzo ukośnego prowadzenia prętów w siodle i tego że dokręciłem z dużą rezerwą żeby nie uszkodzić karbonowych prętów (no i przytyło się 5kilo :) a waga ma tu niemałe znaczenie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma działać tak żebym nie musiał wozić żadnych szprych, skuwaczy do łańcucha, imbusów i innego badziewia.. Takie coś mija się z celem. A faktem jest ze cokolwiek sie w mavickach kaszani trzeba je wysyłać do harfy :\

 

 

za chwilę w Pl pojawią się inne sklepy rowerowe, które będą serwisować Mavicka, trwa walka o autoryzację. Ja sam osobiścię nie serwisuję kół w Harfie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie, nie będę się bawił w pierdoły. Lepiej mieć coś sprawdzonego i niezawodnego a SLR'y takie są w moim mniemaniu. Fajnie jest mieć lekki sprzęt ale powyżej pewniej granicy niema sensu odchudzać bo sprzęt staje sie drogi i bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, nie będę się bawił w pierdoły. Lepiej mieć coś sprawdzonego i niezawodnego a SLR'y takie są w moim mniemaniu. Fajnie jest mieć lekki sprzęt ale powyżej pewniej granicy niema sensu odchudzać bo sprzęt staje sie drogi i bezużyteczny.

 

 

 

brawo, brawo, brawo, brawo!

 

o to właśnie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z mojego doświadczenia szprychy aluminiowe mavicka są po prostu niezniszczalne. W ksyriumach szosowych prędzej sie wycierała od klocków felga po latach używania albo przy wypadku łamała niż puściła szprycha. Generalnie wg. zapewnień producenta są 10% wytrzymalsze niż najlepsze szprychy stalowe i myślę że niema w tym przesady.

Generalnie zdecydowałem się na nie bo wiem ze co prawda o ile piasty criss kinga mogłyby być nawet lepsze od mavickoskich to na pewno nie uda mi sie dostać felgi o takich parametrach. Owszem może lżejsze są spokojnie do dostania ale czy wytrzymalsze? Podyskutowałbym.. A zysku na komplecie który bym ew. składal sam mam raptem 66gr.. Myślę ze szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...