Skocz do zawartości

[Rogelli] spodenki, koszulka - warto ?


Tooreck

Rekomendowane odpowiedzi

wiosna się zbliża wielkimi krokami trzeba odświeżyć nieco rowerową garderobę...

 

szukam spodenek i koszulki na ciepłe dni, na alledrogo użytkownik mikesport ma sporo aukcji w tym parę rzeczy firmy Rogelli w dość atrakcyjnych cenach (modele Madrid na przykład), ktoś może używa spodenek/koszulki tej firmy ? Jak z jakością ? Jak z trwałością ? Na forum znalazłem parę informacji na temat tej firmy ale głównie o zimowych bluzach, było kilka postów że Rogelli ma "dziwną" rozmiarówkę, ktoś coś wie więcej ?

 

Nie ukrywam że na spodenki nie chcę przeznaczyć więcej niż 100 zł na koszulkę max 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koszulkę Rogelli od wiosny 2005. Bardzo ją lubię. Jeździ mi się w niej fajnie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Może tylko do zamka, który mógłby być ciut dłuższy. Jesli chodzi o takie walory użytkowe jak odprowadzanie potu, to nie ma z tym problemu, nie widzę różnicy między nią, a koszulką Berknera. Trwałość też OK, nic się nie mechaci ani nie pruje.

Co do rozmiarówki, to w mojej jest wszystko w porządku. Może lepiej by było przymierzyć, zamiast kupować w ciemno na Allegro? Ja swoją kupowałem w Sosnowcu w Profimecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki Rogelli mam juz ponad 2 sezony ( model bodajze basic de lux - 89 zl w mikesporcie , ja kupilem w sklepie stacjonarnym ) . Jakość wykoniania ok , chociaz teraz w niektórych miejscach guma antyposlizgowa na nogawkach zaczyna sie hm pruć/rozpadać , mimo to nadal w miare dobrze trzyma . Na początku byly idealnie dopasowane , teraz juz troche się rozciągneły ; wkładka nie jest juz tak miękka jak wczesniej , zdecydowanie sie wygniotła. Logo na nogawce zniknęło po pierwszym praniu

Za taka cene polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam z mikesport te wyroby, nie dokładnie ten model, ponieważ kupowałem rok temu.

Czas użytkowania pozwala mi cokolwiek o tym wyrobie napisać.

 

Koszulka: ocena średnia

Jest to moja pierwsza koszulka rowerowa więc nie mam dobrego porównania z innymi droższymi/tańszymi odpowiednikami. Wiem natomiast jedno, że mogła by lepiej przylegać w niektórych miejscach do ciała, co na pewno poprawiło by znacznie odprowadzanie potu na zewnątrz. Brakuje mi również ściągaczy w postaci w szytej gumki przy rękawach. Następne co się rzuca w oczy to trochę słabe uszycie. Po miesiącu użytkowania zrobiła się dziura w kieszeni, było to na tyle pechowe, że zgubiłem przez nią telefon. Tyle z minusów. Teraz może trochę dobrego słowa o nie, o wielu praniach nie zmechaciła się, struktura materiału została zachowana, nie widać jakiegoś strasznego rozciągnięcia, owszem jest, ale niewielkie. Koszulka raczej na jeden sezon.

 

Spodenki: ocena bardzo słabe

Wkładka to główna wada. Po ok. miesiącu może dwóch użytkowania spłaszczyła się i nie spełniała swojego głównego celu. Ponad to w spodenkach jakby ubyło materiału w niektórych miejscach, gdzie były narażone na tarcie, przez co sprawia wrażenie bardziej prześwitującego :) Tak to mogą być po każdym praniu wracają do pierwotnego wymiaru i znów leżą idealnie, sznurek biodrowy pozwala ściągnąć i dopasować do ciała żeby się nie zsuwały.

 

 

Reasumując: koszulka można kupić jak za taką cenę, ponieważ i tak na następny sezon będzie się chciało kupić nową żeby jeździć w innym kroju, kolorze.

spodenki nigdy więcej czegoś takiego. Chyba warto dołożyć i kupić coś porządnego np. biemme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywą do odzieży Rogelli jest Mareto- również dostępna w Mikesport. Jeżdżę od roku w ich spodenkach (Mareto spodenki z szelkami z siatki + M.L.P, 110zł) i od 6 miesięcy w koszulce Mareto (MARETO 976, 72zł) i jestem bardzo zadowolony. Materiał na spodenkach i koszulce się nie kosmaci, szwy mocno trzymają(stan niezmieniony od nowości). Wkładka po 12 miesiącach nie jest ubita! Świetnie odprowadzają wilgoć. Jazda w odzieży Mareto gwarantuje duży komfort cieplny o czym mogłem się przekonać. Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spodenki mogę polecić. Używałem tych biemme w zeszłym sezonie. Do wkładki trzeba się trochę przyzwyczaić na początku, ale potem jest bardzo wygodna :) Chciałem co prawda wkładkę FX PRO, ale była dostępna już tylko w mniejszym rozmiarze tych gaci, więc zmuszony byłem wziąć tą PRO TECH. Wybór nie był zły, aczkolwiek materiały i grubość wkładki FX PRO jakoś bardziej do mnie przemawiały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zamówienie dotarło- spodenki bardzo fajne, gruba wkładka, szelki z siatki, materiał sprawia bardzo przyzwoite wrażenie, koszulka ma faktycznie trochę krótki zamek ale ja nie mam w zwyczaju jeździć z gołą klatą tak więc to mi nie przeszkadza, materiał koszulki jest dość cienki, pewnie będzie doskonale odprowadzał pot ale mam pewne obawy co do trwałości, sprawia wrażenie delikatnego - zobaczymy po kilku jazdach jak będzie się zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiałbym sie o koszulke.Wszystkie moje koszulki są z cienkiego materiału i jesli chodzi o trwałość jest ok.Oczywiście jak wiadomo spotkania z asfaltem czy kamieniami koszulka może nie przeżyc :D Tego rzeecz jasna nie życze :w00t:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to podepnę się pod temat.

Planuję kupić koszulkę i spodenki, spodenki myślę że z szelkami z siatki będą najodpowiedniejsze czyż tak ?

Co nieco poszukałem i znalazłem to, powiedzcie czy to się do czegoś nadaje:

Koszulka

Spodenki 1, Spodenki 2

Które spodenki lepsze, bo ja skłaniałbym się chyba ku tym pierwszym. No i czy ta koszulka dobra, a może macie jakieś inne typy mniej więcej w tych cenach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o markę LIQUID to daruj sobie. Mam komplecik koszulka + spodenki i nie polecam. Pampers tak mi sie ubił i pozagniatał, że najnormalniej w swiecie mnie uwiera (może to wina mojego kościstego tyłka, ale jednak dyskomfort pojawia się i nie da sie go zignorować -poza tym, mam wrazenie że mogłoby być lepiej :) ) Koszulka, to też rewelacja zadna. No ale jaka cena taki towar, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...