Skocz do zawartości

[mój nowy rower] poskładałem i chcę pokazać


turim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu dzięki uprzejmości jednego z użytkowników tego forum zakupiłem ramkę OLSH. Potem ramka długo leżał sobie za wersalką aż jakiś czas temu zacząłem kupować częsci aby coś do tej ramki założyć :D i założyłem

 

- z przodu wsadziłem durexa DJD

- z tyłu pozostał damper jaki dostałem z ramką (jakiś X Fusion)

- kółka na obręczach DM 24 i piastach JoyTech ( na takich były zaplecione te kółka )

- przerzutka przód to XT FD-M770

- z tyłu skacze po zębatkach (dosłownie i w przenośni) LX RDM 570

- za zmianę biegów odpowiadają manetki Deore

- kaseta również Deore

- łańcuch jak wyżej

- korby to jakiś model Shimano na octalinku

- suport jak wyżej

- pedałki to M-520 (mają już parę lat ale nada są najlepsze)

- klamki to Avid FR-5

- hample to Avid BB-5 z tarczami 203 mm

- sztyca Accent

- mostek Accent

- zacisk Accent

- stery Accent

- kiera Kross

- siodło to stere San-marco, lekko już się rozlatuje ale niema nic wygodniejszego.

 

a poniżej zdjęcie mojej nowej (sprawiającej mi duuużo radości) maszynki:)

 

dscf6503mp9.th.jpg

 

specjalne podziękowania dla jednego z użytkowników tego forum zajmującego się aktualnie tresurą świń, a dokłaniej jednej świni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękuj jeszcze bratu że Cię na kupno tej ramki namówił... a rower jak rower :D - fajnie się na nim po schodach zjeżdża :P

zdjęcie mogłeś zrobić w plenerze a nie gdzieś w piwnicy... podaj może jeszcze orientacyjny koszt złożenia tej maszynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Turim - z opisu rowerku wynikało że wszystko takie "fiu bździu" a w rezultacie świetnie sie prezentuje. To taki rower budżetówka/rower full budżetówka czy po prostu pełnoprawny full? Bo nie wiem jakie masz podejście do tego sprzęta :D Czyżby chodziło o gościa od "świni" Tobo? :D U niego to jest konkret dopiero maszyna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt zapomniałem podziękować:D

 

DZIĘKUJĘ

 

fotkę również bym lepszą wsawił ale mi bakterie zdechły:(

a jeżeli chodzi o koszta - to wyszło naprawdę niedrogo.

 

a jeżeli chodzi o to jak podchodzę do tego roweru - na razie ma jeździć:P i jeździ i to naprawdę przyjemnie - hardtaile do jednak dla masochistów są:D jeszcze 3 dni temu nie wiedziałem że sam nim byłem. rowerk zbudowany był sposobem gospodarczym:) ale myślę że jakiś czas częsci dadzą radę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na rower "budżetowy" to bardzo interesująca propozycja - IMO gdyby zamiast Duro '06 było '07 (z regulacją tłumienia) i korbę zamienić na Deore (Octa lub od razu zintegrowaną ośkę) byłoby naprawdę na co popatrzeć :D

 

Bo w kwestii użyteczność/cena to zapewne świetny wynik. ;):P:yes:

 

PS. Ile skoku ma ta ramka? Bo jak więcej niż 140mm, należałoby w przyszłości pomyśleć nad amorkiem ok 150 (choćby nawet i Ruxem czy którymś z nowych RST jeśli nie chcemy szaleć z kasą) ;)

 

PS2. Nie za długi ten mostek do takiej jazdy??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorek To właśnie durex DJD 2007 z regulacją tłumienia - sprawuje się bardzo przyzwoicie, wybiera zarówno małe jak i duże nierówności. W przyszłości jednak będę chciał założyć coś o skoku około 150 mm (powietrzne amorki jednak odpadają). Jeżeli chodzi o skok tyłu to pojęcia nie mam, ale będzie coś koło 140mm - muszę to kiedyś pomierzyć. Siodełko wysunięte bo raczej wysoki jestem, tym też się kierowałem porzy zakupie mostka (przynajmniej nie walę kolanami w kierownicę - a i pozycja w trakcie jazdy wygodna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ i to naprawdę przyjemnie - hardtaile do jednak dla masochistów są
W 100% zgadzam się z Tobą w kwestii masochizmu ludzi na HT :wub:

Nie wywolujcie wilka z lasu :wub: Jak ktos na rowerze zjezdza z gorki to fakt ze masochizm, ale prawdziwa istote masochizmu poznacie podjezdzajac na fullu pod gorke :P wiec uwazajcie :P (inna sprawa ze samo podjezdzanie pod gorke, niewazne na czym, jest masochizmem :P )

 

A rower calkiem przemyslany, tylko o oponach zapomniales napisac :wub:

 

Ps: Co do piwnicy to bym uwazal, nie mowie ze u autora tematu tak jest, ale u niektorych tak wyglada mieszkanie w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze odpada przede wszystkim dlatego że w zakresie cenowym który mnie interesuje to tylko Suntoura idzie kupić, a jakoś niechce mi się wierzyć że jest to trwałe rozwiązanie - tym bardziej że masę mam sporą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o skok tej ramy... :(

na upartego (na bardzo upartego bo to zalezy od budowy amora tylnego) z zawiechy mozna wydusic przy amorze o skoku 50 mm... 185 mm skoku zawiechy. :) warunkiem jest jednak zastosowanie tlumika powietrznego - inaczej krzywki wahacza (te srebrne pierółki) uderzaja o elementy tlumika.

zastanawialem sie nawet nad dluzszym amortyzatorem tylnym - potencjalnie wydusic mozna ponad 200 mm skoku (grubo ponad to) bez zmiany geometrii. oczywiscie wtedy chce sie miec amora przedniego o wiekszym skoku - a to juz moze pokręcic geometrie.

rama mimo slizgowych lozysk wahacza przy sumiennym serwisowaniu przegubow odwdzieczy sie plynna praca bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...