Skocz do zawartości

[Dieta] wysokobiałkowa


Rmk_90

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

chciałem się zapytać, czy stosujecie(bo sam rozpatrzam taką możliwość) jakieś diety np. wysokobiałkowe (tak w sezonie, jak i poza nim), lub żywcem z "pakierni"(siłowni) cykle w stylu kreatyna+HMB itd. w celu przyrostu masy mięśniowej = polepszenia wyników??

czy może macie diety w D...omu na lodówce ale i tak z nich nie korzystacie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie, jestes mlody i zdrowy i niech tak zostanie, a po roku efekt bedzie taki sam jak przed cyklem/cyklami, tylko z ta roznica ze psychika ci poleci, dlatego ze najpierw bedzie eloprzyrost/poprawa osiagow, a po cyklu opadniesz ... a bez jestes kase do przodu + ciagle progres a nie wahania :/

 

zaraz mnie zlinczuja ze odzywki sa super, tyle je badano i wrecz przynosza korzysci bez zadnych wad, po prostu idealne, tak samo jak z witaminami w tabletkach albo antybiotykami :blink:

 

od razu mowie ze nie probowalem, ale mam wielu znajomych ktorzy praktykuja, i czasem widac efekty, czesciej prawie w ogole (jestem w stanie to samo albo i wiecej osiagnac zwykla dieta), a jak juz pisalem po roku widac tyle po tym z zewnatrz, co po pobieraniu krwi, za to bebechy sa zszarpane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odżywki może nie ale np vita-min z olimpu jako komplecik witamin uzupełniający dietę można brać i różne podobne co do diety układasz ją pod trening ciężko tak beż treningu ułożyć dietę...... Wiec podaj jakiś plan wagę wzrost wiek może coś sie uda ułożyć bo dieta to nie jest w cale łatwa sprawa trzeba ją ułożyć tak żeby dawała witaminki kcal etc ale żeby nie przybrać na masie za razem :blink: Poza tym w kolarstwie tym ciężej ją ułożyć bo np po maratonie jeździ się mniej bo regeneracja przez co spalamy mniej i odkłada się nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mozna jeszcze dyskutowac o diecie wysokotluszczowej, to juz dieta wysokobialkowa u bikera to imho nieporozumienie. Niepotrzebnie obciaza organizm produktami rozpadu bialek, nie daje ani poprawy przemian tluszczowch, ani latwej energii, no i przyrost masy jest z reguly zupelnie niepozadany. Nie mowiac juz o tym, ze zeby byl przyrost masy to musi byc nadmiar konsumowanych kalorii. A to oznacza niepotrzebne otluszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka to ściema

dla kolarzy są potrzebne ale w małych ilościach (ok 10% całkowitej energii uzyskanej z pokarmu)

generalnie najlepsza dieta dla kolarzy to dieta o charakterze wegetariańskim (niekoniecznie wegetariańska)

jeśli masz ochotę bawić się w kcale to mozesz sobie wszystko liczyć tak aby wyszedł stosunek 10:30:60 (białko:tłuszcze:węglowodany) gdzie:

30% białek powinno być zwierzęcych (mięcho)

70% białek powinno być roślinnych (soja, fasola i inne strączkowe)

50% tłuszczy powinno być jednonienasyconych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek)

25% wielonienasyconych (tłuste ryby, oleje roślinne)

25% nasycone (masło, smalec)

10% węglowodanów powinno być jedno i dwucukrami

90% węglowodanów wielocukry (ziemniaki, ryż itd)

ile energii z czego masz powinieneś wyliczyć z zależności:

1 g bialka = 4 kcal

1 g węglowodanów = 4 kcal

1 g tłuszczu = 9 kcal

warto policzyć sobie także mniej więcej zapotrzebowanie na kalorie

ja przy wadze 74 i wzroscie 182 i intensywnej aktywnosci fizycznej na poziomie 15h tygodniowo ok 3200 kcal

jeśli nie chce ci sie liczyc to po prostu wcisnaj warzywa i pij mleko lub przetwory mleczne (jogurty!), postaraj się wprowadzić do diety oliwe z oliwek lub olej rzepakowy. Nie zapomnij też o produtach zbożowych które też warto wsuwać w dużej ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabial#

czytaj ze zrozumieniem- napisałem ze rozważam DIETĘ a nie odzywki. o odzywki zapytałem się z ciekawości bo tak w sumie najłatwiej przybrać na masie

baksik22#

mój wzrost 191 a waga 72-75 mam 17 lat, ale nie chodzi mi o to aby mi ktoś z was pomagał układać dietę+plan treningowy, tylko się pytałem czy WY bikerzy stosujecie takie rzeczy W CELU ZWIĘKSZENIA MASY MIESNIOWEJ

Klosiu#

o dietach wysokotłuszczowych itd był juz jakiś temat i bardzo wnikliwie go przestudiowałem

Biera#

spokojnie na razie po polsku proszę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polsku było napisane na końcu;)

jeśli nie chce ci sie liczyc to po prostu wcisnaj warzywa i pij mleko lub przetwory mleczne (jogurty!), postaraj się wprowadzić do diety oliwe z oliwek lub olej rzepakowy. Nie zapomnij też o produtach zbożowych które też warto wsuwać w dużej ilości

o tutaj:) (+ to co napisał nabiał)

 

co do odżywek

kody to w grach sobie można wpisywać:D

generalnie wszystko czego potrzebujesz jesli tylko troszke sie postarasz moze sie znalezc w twojej diecie bez chemikaliow itp.

suplementacja w diecie zalecana jest (z tego co już mieliśmy na zajęciach;) ) tylko dla kobiet w ciąży - weganek. ale ty jak mniemam ani weganem ani tym bardziej w ciąży nie jesteś:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to inaczej zapytam, jestem chucherko (czy jak to sie tam pisze) i zastanawiam się czy lepiej nabrać trochę masy mięśniowej i przerobić ją treningiem na przydatne mięśnie, czy trenować i nie przejmować się tym ze moje koleżanki mają grubsze nogi niz ja?:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze rower wygra z nauka :D

 

a co do chudych nozek to jest granica wyznaczona a raczej narzucona przez genetyke, dokladniej jak grubej budowy kosci jestes, ja np mam grubasna i moje nogi wygl jakbym wazyl +30-40kg do tego co jest, i nie warto sie przejmowac jak cos wyglada tylko jak spelnia swoja funkcje

 

nogi to nie buzka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka to ściema

dla kolarzy są potrzebne ale w małych ilościach (ok 10% całkowitej energii uzyskanej z pokarmu)

generalnie najlepsza dieta dla kolarzy to dieta o charakterze wegetariańskim (niekoniecznie wegetariańska)

jeśli masz ochotę bawić się w kcale to mozesz sobie wszystko liczyć tak aby wyszedł stosunek 10:30:60 (białko:tłuszcze:węglowodany) gdzie:

30% białek powinno być zwierzęcych (mięcho)

70% białek powinno być roślinnych (soja, fasola i inne strączkowe)

50% tłuszczy powinno być jednonienasyconych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek)

25% wielonienasyconych (tłuste ryby, oleje roślinne)

25% nasycone (masło, smalec)

10% węglowodanów powinno być jedno i dwucukrami

90% węglowodanów wielocukry (ziemniaki, ryż itd)

 

70% bialka roslinnego? Glownie soja i fasola?

50% tluszczy roslinnych?

90% ziemniakow?

Ciekawe podejscie, ciekawe ktory zawodnik pociagnie na tym ?

 

Zapotrzebowanie zawodnikow na bialko zwierzece potrafi dochodzic do 2-2.5gr na kg/mc

Treningu, zawodow etc nie robi sie na "trawie"

Bialko roslinne to odpad, nic nie warta rzecz dla organizmu ludzkiego, praktycze zero wartosci odzywczych.

Zobacz co jedza kolarze podczas Tour'ow chocby w Poznaniu na tegorocznym odcinku TdP mozna bylo zobaczyc od kuchni ciekawe rzeczy :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, ludzie pukają się w czoło słysząc Twoje rewelacje

pasujące Ci informacje wyolbrzymiasz

nie pasujące marginalizujesz

 

skrobia to nie tylko ziemniaki, ale także ryż, makarony i inne warzywa. Z tego co wiem to właśnie kolarze jadą głownie na ryżu i makaronach.

 

na jakiej podstawie uważasz że białko roślinne to odpad? fakt, białko zwierzęce (białko kurzego jajka) jest lepiej przyswajalne przez ludzki organizm, ale niesie ze sobą niebezpieczeństwo. dobrze wiesz jakie tylko nie dopuszczasz do siebie tej myśli. Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tronke z innej bańki napisze :huh: Rmk_90 masz ...17lat. Zdajesz sobie sprawe co w tym wieku dzieje sie w Twoim organizmie? Inaczej l-karnityna, hmb..ogolnie srodki tego typu wolno Ci brac OD 21 roku zycia. Czemu? Twoj organizm sam teraz generuje tony hormonow itp..zmieniasz sie...Twoje nerki sa obciazone. Naprawde chcesz je przeciazyc? Chcesz...stracic nerki? Tak wiem ze to skrajny przypadek...ale sam pomysl czy warto. Ps. Zawodowo sie sportow nie da z jedna nerka uprawiac (kazdy lekarz Ci to powie). Polecam poza czytaniem o pakowaniu, poczytac o zagrozeniach. Same kreatynka itp..sa ok..fajne srodki nie mowie..tylko wiek! Oszczedzaj biedne nerki...poki nie beda mialy "luzu" czyli 21+

 

Pozdro i owocnych treningow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biera Twoje informacje biora sie z tego ze dopiero rozpoczales studia, tak?

 

Poczytaj o cholesterolu, skad sie bierze, co go syntezuje, jak wyglada lansowana przez Ciebie dieta wege w aspekcie cholesterolu, jak wygladaja statystyki odnosnie miazdzycy przy diecie zalecanej przez IZiZ itp

Doczytaj jeszcze bo wrazenie takie ze urwales sie z choiniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie do mnie mozna miec zale bo ja tylko w kij w mrowisko wciskam :huh:

Za to przepraszam.

Jednak jezeli ktos chce wiedziec to nic nie stoi na przeszkodzie...internet.

Nowinki dietetyczne ostatnimi czasy sa dosc szokujace i warto byc na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalB widze ze tj tradycja ze sie niezgadzasz ze mna i Biera :huh: ale ja widze w tym same + bo inni maja wybor :P ale z tym bialkiem 2-2,5g/kg to przegiales, szereg najnowszych badan dowodzi, ze nawet kulturyscie wystarczy ok 1,5g/kg, kolarz jak dla mnie zadowala sie 1-1,2g/kg wiecej? a bo i po co tj sport wytrzymalosciowy a nie budowanie masy...

 

wymiana zdan i debatowanie to podstawa :) moze kiedys wymozdzymy zloty srodek, ale krzywda nie stanie sie nikomu wowczas, gdy wszystkie pomysly bedzie stosowal z umiarem, a nie skrajnie, bo bardzo czesto nadmiar czegos w organizmie powoduje wieksze spustoszenia niz niedobor :D

 

PS; fajno wygl koles z foto - sylwetka+opalenizna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening wytrzymalosciowy to wysilek aerobowy, a to z kolei czysty katabolizm miesniowy.

Miesnie nie rosna z cukru(weglowodany) z weglowodanow masz energie oraz tluszcz :huh:

2-2.5gr na kg/mc to dla zawodowca podczas ostrego treninu, wiekszych imprez etc.

Oczywiscie ambitny amator trzaskajacy 10tys i wiecej w roku winien rowniez zadbac o wszystkie makro skladniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem, nigdy nie dojdziemy kto ma racje bo żadna ze stron nie zmieni zdania. Są dwa typy, oba nawzajem się wykluczają.

 

Rafale nie rób ze mnie głąba.

To Ty poczytaj jaki wpływ ma cholesterol. I ogólnie tłuszcze. Jasne że jak se zbilansujesz dietę to po jakimś czasie cholesterol Ci spadnie. Ale co z tego skoro masakrycznie wzrośnie lepkość krwi i za chwilę będziesz miał ten sam wynik co przy wysokim cholesterolu?

 

a wlasnie co do tego co kiedyś mówiłeś ze nie ma reakcji zamieniających tłuszcz w tłusz... tak sie składa że mieszkam w pokoju ze studentem biologii, który był tym bardzo zdziwiony. Jak wróci to go zapytam jak to dokładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz mam powiedziec, czytalem i zmienilem zdanie, tluszcz zwierzecy, mieso, produkty nabialowe, warzywa oraz oleje roslinne tak wyglada to co wybralem.

Nie mam klopotu z dostarczeniem wartosciowego bialka w takim stylu zywienia.

Posilki sa zgrabne i kaloryczne.

Nigdy nie mialem przy takim zywieniu klopotow ze wzdeciami i gazami.

 

Wczesniej po sniadaniu i obiedzie bylo ze wzdety robilem trening z grymasem na twarzy, przechodzilo po ok 50km :/

Przy Twoim menu ilosc blonnika jest wrecz okrutna, rozkladajace sie produkty roslinne to sajgon dla ludzi ktorzy przebywaja w Twoim otoczeniu.

 

Ze by byla jasnoc nie lansuje low carbu a czepilem sie nadmiernemu polecaniu przez Ciebie produktow roslinnych jako zrodla bialka(soja) oraz tluszczy(oleje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...