Skocz do zawartości

[9583g] Specialized s-works 2008 by lukashs


lukashs

Rekomendowane odpowiedzi

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid Juicy Ultimate 160mm(alu bolts) 373g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid Juicy Ultimate 160mm(alu bolts) 389g

Cables: (Pancerze + linki) NOKON 58g

Cassette: (Kaseta) XT- 260g

Chain: (Lancuch) XTR- 261g

Crankset: (Korby) XTR ‘07 785g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia)(alu bolts) XTR ’07 135g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)(alu bolts) XTR ’07 202g

Fork: (Widelec) REBA RACE ’07 1673g

Frame: (Rama) Specialized S-works ’08 19” - 1505g

Grips: (Gripy) Specialized 80g

Handlebar: (Kierownica) WCS ’07 135g

Headset: (Stery) WCS ‘07 - 90g

Pedals: (Pedaly) CB egg Beater C 296g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR XP 180g

Seatpost: (Sztyca) Specialized Carbon fact 219g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Specliazed 25g

Shifters: (Manetki) xtr`07(alu bolts)- 220g

Skewers: (Zaciski kol) Mavic SLR- 90g

Spacers: (Podkladki pod mostek) Alu- 4g

Stem: (Mostek) wcs 120mm`07- 119g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Racing Ralph 2008 451g + mleczko joe's sealant 60ml ~60g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Racing Ralph 2008 454g + mleczko joe's sealant 80ml ~80g

Top Cap: (kapsel)(alu bolts) WCS 14g

Wheel Front: (Kolo przednie) Mavic CrossMax SLR 716g

Wheel Rear: (Kolo tylne) Mavic CrossMax SLR 860g

 

 

Razem: 9734,0g

 

roweru nie składałem dla wagi, zależało mi na wytrzymałości i niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speed Kingi są dobrymi oponami, swietnia nadaja sie na błotne trasy o czym przekonałem sie na maratonie w Istebnej, dały radę, szybko czyściły sie z błota, na asfalcie sa głosne, czesto sie przebijaja,

zmieniam je dlatego ze trafił mi sie komplet hmm ze tak powiem nie wykonany dobrze w 100%, powstaje efekt scentrowanego koła i małego bicia, jest to oczywiscie defekt opony. waga to 510 g

zmieniam na RR 08 bo sa lzejsze i maja mniejsze opory toczenia, a pozatym wygladaja mi na solidne, ciekawe jak bedzie z nimi w błocie.

speed kingi zostawie na maratony typu karpacz;)

 

 

Kaseta XT poniewaz zasada działania, i technologia wykonania miedzy kaseta XT a XTR jest taka sama... roznia sie tylko tym ze xtr ma 4 najwieksze zebatki wykonane z tytanu... co zmniejsza wage kasety... ale za to jest o wiele drozsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i lepiej było go nie ważyć? :D

Bo sprzęt jest po prostu CUDNY - osobiście też należę do fanów SRAMa (X-7), ale przy XTR już bym się zastanawiał :D , koła Mavica, Reba... niestety ta ostatnia zawyża wagę - R7 super to prawie -200g, a jest tańszy :) I w ogóle wyszło zaskakująco dużo, nawet jak na tarcze... Chyba też przez opony - moje Kendy za 29PLN ważą 140g więcej... na komplecie :)

 

Ale czekamy na pomiary elektroniczne (może w częściach? :D )

 

PS. Pytanie dociekające (oczywiście bez konieczności odpowiadania): ile tak plusminus to razem wyniosło z tymi wszystkimi XTRami, Specem no i Maxisami SLR? Mniej chociaż niż 10 kafli...? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisalem wzyłem go jeden jedyny raz, nie wiem czy ten pomiar był dokładny, waga podobno dobrze wazyła..

no ale mniejsza o to, zwaze go jescze raz.

 

Rebę wybrałem dlatego ze jest sztywniejsza od r7, nie zdecydowalem sie na sida choć brałem taka mozliwosc pod uwagę, waze od 68 w sezonie do 72 tak jak teraz.. z Reby jestem zadowolony, chociaz w przyszłosci planuje zmiane na Foxa..

 

opony sa klocami... no ale coż :)

 

w czesciach roweru nie zwaze bo nie mam zamiaru go rozbierac.

 

co do ceny, wypowiadałem sie w jednym z tematów na forum ile mnie kosztowało.. zapraszam do szukania :)

 

 

podczas zakupu czesci waga była dla mnie drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebę wybrałem dlatego ze jest sztywniejsza od r7, nie zdecydowalem sie na sida choć brałem taka mozliwosc pod uwagę, waze od 68 w sezonie do 72 tak jak teraz.

To R7 za mało sztywny, a SID, którego nawet nie ma sensu z nim porównywać, był opcją? :)

PS. Cenę gdziesik znalazłem... szkoda, że nie mam choć połowy tego, ale może... totolotek? Tylko trzeba by zacząć grać :D

 

PS. Jak się spisują SLRy przy twojej wadze? Bo rozgorzała dysksja w innym temacie, czy uniosą faceta dobre 20kg cięższego... http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...mp;#entry443398

Sorka za OT! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta XT poniewaz zasada działania, i technologia wykonania miedzy kaseta XT a XTR jest taka sama... roznia sie tylko tym ze xtr ma 4 najwieksze zebatki wykonane z tytanu... co zmniejsza wage kasety... ale za to jest o wiele drozsza
Napisal ktos kto ma korbe XTR 2007. Lekka niekonsekwencja :P Ta kaseta XT w tej konfiguracji az razi i wcale nie jest az tyle drozsza w porownaniu do roznicy miedzy korba XT '08 a XTR '07 :)

 

jakby byl na sramie to moglbym sie zakochac
Dopkladnie :) Choc ja bym jeszcze chcial kola DT inny amor i inne hamulce :) W sumie zmienilbym dla siebie polowe ale tylko ze wzgledu na upodobania. A rower wyszedl ciezki bo ma ciezkawe niektore komponenty. Hamulce, amortyzator, sztyce pewnie tez da sie lzejsza zastosowac, opony przede wszystkim, nie wiem jak detki. Ale ramka miodzio :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jesli chodzi o kulture pracy to Reba bije wszystkich na łeb. Nie jest taka leciutka ale potrafi wynagrodzic na maratonie te dodtakowe gramy. To super amorek, ja bym go raczej nie kupił ale to ze wzgledu na to ze moja maszyna jest bardziej nastawiona na lajtowanie. (ale wszystko z głową) Czasem zabardzo ludzie wariuja z lajowaniem i takimi sie zapełniają szpitale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on nie ma xtr ?? i nic na pozomie x0 ?

na carbonie i xtr mozna zlozyc nawet za 8 tys

 

Rower fajny, choć rama mi się nie podoba... Taki inny ten Spec, z roku 06 ramy były najładniejsze ;)

Ciężki troche jak na te kola, hample. No, ale rama i amor to juz ~3kg

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathieo czytaj specyfikacje a potem się wypowiadaj ...... Co do ceny owszem można było taniej można było części po sprowadzać z za granicy ale musiałby czekać płacić za wysyłki jak coś to i za cło nie miałby gwary i serwisu na miejscu a tak może na nie wszystkie ale na nie które komponenty ma i gwarę i serwis tu w Polsce ;) Na nie które bo właśnie ramka chyba była sprowadzana (jak się mylę to mnie popraw :P ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...