Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe]Zamienny przewód do Juicy 5?


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi 100 zł na przewód Avida,chcę włożyć Shimano...i tutaj pytanie...czy ktoś wkładał przewód Shimano do hamulców Avida? Shimano jest na olej mineralny,Avid na płyn hamulcowy.Płyn hamulcowy jest środkiem "ostrzejszym" pod względem chemicznym.Zastanawia mnie czy wytrzymałość Shimano jest wystarczająca dla płynu hamulcowego,czy może konstrukcja jest słabsza i będzie "wyżerany" od środka.

Czy poszczególne przewody Shimano różnią się budową?NA czym polega różnica w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się,Wyobraźcie sobie,że przewód XT pasuje idealnie,łącznie z końcówkami!!Wpływ negatywny płynu hamulcowego na te przewody to najprawdopodobniej ściema (sprawdzę z czasem dokładnie)Jedyne miejsce,gdzie może leżeć problem to uszczelki-ja akurat miałem stare z kawałków poprzedniego przewodu,więc problem zażegnany.W innym wypadku koniecznym byłoby dorobienie,lub dosztukowanie jakiegoś zamiennika.....Przewód XT kosztował mnie 43 zł....przewód Avida kosztuje 180 zł......bez komentarza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... zastosowałeś przewód XT do hamulców Avida?

No to gratulacje człowieku... a mówią że głupich nie sieją... DOT jest żrący, olej mineralny nie. Więc jakaś różnica być musi. No nic życzę szczęścia ale ja nie widzę tego patentu na dłuższą metę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociaku...zanim nazwiesz kogoś głupim zastanów się dwa razy....nie przeczytałeś całego tematu,tylko ostatni post...Jak spojrzysz w górę (łaskawie) to spostrzeżesz,iż Twoja wypowiedź nie wnosi nic nowego do tematu.A mój ostatni post wyjaśnia problem...Nie będę tego tłumaczył od nowa,bo chyba jesteś w stanie połączyć w jedną spójną całość ułożone po kolei posty wyciągając wnioski....Wszak TY głupi nie jesteś.....Dodam jeszcze,iż moje odkrycie i postepowanie opieram o wypowiedzi serwisantów (dwóch) i człowieka jeżdżącego dwa sezony na przewodzie Shimano zalanym DOTEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten topic... dlatego życzę ci szczęścia, ja znam np. ludzi którzy skaczą na ramach do XC i żyją! Cud? Nie, po prostu szczęście... tak samo tobie życzę szczęścia z DOT'em... Może okaze sie ze wytrzymają ci te przewody 5 sezonów, a możę tylko 1... na pewno radzę ci uważać na uszkodzenia mechaniczne bo lekkie uszkodzenie przewodu moze byc dalej rozwalane przez DOT i powodowac jeszcze wieksze uszkodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinuz-Twoje dewagacje są DALECE teoretyczne,dlaczego miałbym się takimi kierować po zapoznaniu się z opinią praktyków?No chyba,że studiujesz chemię...wtedy by to może miało jakieś znaczenie....i coś wnosiło do dyskusji.

 

pudeleq-aby to dla mnie był argument,należałoby na tę samą farbę wylać olej mineralny:)Wtedy moglibyśmy wysnuć hipotezę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywanie przewodu przystosowanego do oleju mineralno w hamulcu dzialajacym na dot, niesie z soba element ryzyka i dlatego ja bym tego nie zrobil. niektorzy moga stwierdzic, ze uzywanie granatu jako aportu dla psa jest ryzykowne. jesli znajdzie sie ktos, kto tak robi i zyje, to wcale nie oznacza, ze jest to kompletnie bezpieczne.

 

twoi znajmi tak jezdza? super. shimano tego nie zaleca:

http://cycle.shimano-eu.com/publish/conten...rake_fluid.html

 

oczywiscie mozna sie spierac, czy przewod zalicza sie do gomowych elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Shimano z linka piszą, że to uszczelki i gumowe elementy w ich hamulcach są podatne na uszkodzenie od płynów DOT. Może więc samego przewodu to nie dotyczy? Jak pasuje to warto spróbować, szczególnie jak jest taka różnica w cenie.

 

No to gratulacje człowieku... a mówią że głupich nie sieją...

Skąd taka agresja, okres Ci się zbliża czy co? Ludzie, opanujcie się trochę. Można chyba wyrazić swoje zdanie i być przy tym kulturalnym, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pasuje to warto spróbować, szczególnie jak jest taka różnica w cenie.

 

Dokładnie jestem tego samego zdania....różnica w cenie zachęca do eksperymentu,zwłaszcza przed świętami i w aspekcie związanych z nimi wydatkami....:)A na rowerku chcę się pojeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Shimano z linka piszą, że to uszczelki i gumowe elementy w ich hamulcach są podatne na uszkodzenie od płynów DOT. Może więc samego przewodu to nie dotyczy?

 

dokladnie to napisalem. napisali zbyt ogolnie, zeby wyciagnac ostateczne wnioski co do przewodu. co do eksperymentowania/ceny: 180 czy 67, cena i tak jest obledna. za kawalem wezyka mozna dac kilka zlotych. ja bym poszukal zamiennikow w sklepach handluhacych hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...