Skocz do zawartości

[buty] Shimano/Scott/Specialized


kuczy

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jak w temacie, chcę kupić buty ale nie mogę się do końca zdecydować.

 

1. Shimano 121: http://www.erowery.pl/go/_info/?id=527

2. Scott Comp: http://www.erowery.pl/go/_info/?id=587

3. Spec Sport MTB: http://dobrerowery.com/product_info.php?products_id=2365

 

Mają chodzić razem z Shmiano 540-stkami. Shimano najtańsze, podobają mi się, no i wiem jaki rozmiar brać. Scotty też ładne ale zewnętrzna warstwa trochę jakby delikatna się wydaje na zdjęciach. Spece to spece, od kumpla mam dobrą opinię o nich... Dodam, że buty nie tylko na kilkugodzinną jazdę, ale również na wielogodzinną/kilkudniowe wypady.

 

Najważniejsze pytanie: Które z tych brać, które się najbardziej opłacają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem w tym sezonie kupić buciki scott comp, ale niestety nie było rozmiaru i wziąłem model niższy, czyli scott sport i jestem bardzo zadowolony. Są wygodne, świetnie trzymają stopę i są dość sztywnę, ale model comp jest na pewno sztywniejszy. Nie wiem jak w modelu comp, ale sport ma genialne wietrzenie, w największy upał skarpeta pozostaje sucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam Spece. Cena niewiele wyższa od SH a jakość wykonania znacznie wyższa. But solidny, wygodny (Body Geometry), bardzo dobry protektor. Jest również bardzo przewiewny (na chłodne dni min. 2 pary skarpetki a na temp. w okolicach 5st.C w dół to już pokrowce koniecznie.

 

Buty używam od kilku miesięcy. Podobnie jak moi koledzy z którymi się kulam, mam o nich jak najlepsze zdanie. Rzep trzyma bardzo dobrze, mają solidny język, są łatwe w czyszczeniu.

 

W kwestii wizualnej - podobne do Scottów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już 2 sezon Shimano 121, a mój brat Scott Comp. Sh bardziej mi się podobają wizualnie. I prawdą jest, że są bardzo przewiewne (siateczka) i dobre są na ciepłe dni. Zimą jest naprawdę ciężko bez docieplenia. Poza tym sh 121 są wytrzymałe i dobrze chodzi się w nich w błocie i podbiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radssonn a czym przejawia sie ta znacznie wyzsza jakosc wykonania specow wzgledem shimano? Dobrze jest uzasadniac tego typu zdania jakimis konkretami. To w kwestii merytoryki dysusji i doradztwa :)

 

Co do problemu autora: nie kupuj zanim nie przymierzysz. Zawsze mozna zwrocic, ale po co placic koszty przesylki. A rozmiar moze czasem byc dobry ale cos bedzie uwierac lub bedziesz sie niekomfortowo czul. Przymierzenie - podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(na chłodne dni min. 2 pary skarpetki a na temp. w okolicach 5st.C w dół to już pokrowce koniecznie.

 

Albo jesteś strasznym zmarźluchem, albo te skarpetki jakieś dziurawe :)

Potwierdzam jazde w dwóch parach skarpet w chłodne dni, ale o ochraniaczach myśle dopiero od -5st.C.

W wyższych temp. wtedy gdy topnieje śnieg, ewentualnie dużo kałuż po drodze. Bo bardzo łatwo w tych butach o przemoczenie skarpet.

Niemniej buty bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno miałem podobny dylemat. Ostatecznie zdecydowałem sie na Specialized bo jakościowo wydawały mi się lepsze.

Moje są troszkę inne od tych z odnośnika bo mam model z 2006. Przejechałem w nich ok 600 km i jestem bardzo zadowolony.

Moim zdaniem wyglądają dużo lepiej od butów Shimano (ale to kwestia gustu oczywiście).

Swoją drogą to miałem fuksa z tymi butami - kupiłem w Ski team -ie . Zatelefonowałem czy mają, dowiedziałem się że jest tylko jedna para akurat w moim rozmiarze , pojechałem , przymierzyłem , wyłożyłem kasę i po sprawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...