Skocz do zawartości

[trening] pod maratony - pomóżcie


Amadi90

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosne zamierzam zacząć startować w Maratonach Górskich - chciałbym zaatakować dystans Mega. Wcześniej mało interesowałem sie kolarstwem, a o trening to nie mam za bardzo pojęcia, skleciłem takie coś, jeśli możecie to mi to poprawcie.

 

PONIEDZIAŁEK - WOLNE

 

WTOREK - Szosa: 20-30 Km

 

ŚRODA - Siłownia

 

CZWARTEK - WOLNE

 

PIĄTEK - Teren (żeby poćwiczyć technike i podjazdy)

 

SOBOTA - Szosa: 50-60 Km

 

NIEDZIELA - Basen: 45 Minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało km, podobny kilometrażowo plan mam na roztrenowaniu :) Teraz IMO nie warto zaczynać :P ja robie roztrenowanie aktualnie, a regularne treningi zacznę robić koło grudnia bo od 11 listopada będzie laba :P W zimę polecałbym Ci bieganie, siłownie na grzbiet, ręce itd. i treningi wytrzymałościowe (długie, z małą intensywnością) dopiero, jakieś pojedyncze zmiany od stycznia, lutego a specjalistyczne treningi od marca. Samego planu raczej nie podejmę sie ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na te pore roku moze sobie byc :). Ale od grudnia powinienes zaczac dokladac kilometrow, a jak nie da sie jezdzic to biegac. Od grudnia jeden dzien wolny, poza tym w tygodniu jazdy/biegi po 1-1,5h, w weekend 2-2,5h (wiecej nie da sie za bardzo wytrzymac jak jest zimno ;)). Wszystko z niska intensywnoscia, tak zeby w miare swobodnie oddychac przez nos.

Zalezy tez, czy chcesz na maratonie po prostu przejechac Mega, czy bic sie o jak najlepsze miejsce? Bo przejechac po w miare lekkim treningu kazdy da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz robie sobie miesiac przerwy a w listopadzie znowu zaczne smigac normalnie.

 

Powiem Ci ze jak na moje oko na zime lepiej planowac trening poprzez czas jego trwania. Po prostu zaloz ze chcesz zrobic trening np. poltora godzinny a nie 30sto kilometrowy.

 

Poza tym tak ode mnie, zamiast robic wolne ja bym wyszedl na rower pokrecic SPOKOJNIE przez 20 minut. Lub jeden dzien wolny a drugiego "wolnego" na 30minut spokojnie pokrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...