Skocz do zawartości

[Bike] Merida Magnesium Elite - 9490 g!


siwyex

Rekomendowane odpowiedzi

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid SD5 175g <-czy tu nie ma pomyłki, przeciez SD5 ważą ok 210g, jeżeli to są SD7 to i tak waga jest zaniżona, normalnie ważą 180-185g

 

Cables : (linki + pancerze) XTR + Shimano - 123g <- powiedz co dokładnie wchodzi w skład tych kabli? Twoja merida ma rozmiar 20" i podobnie jak moja ma górne prowadzenie linek i pełny pancerz do tylnego hampla nie? Kable już max. skrócone?

 

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Sram 7,0 - 118g <-to jest rozmiar 31,8 czy 34,9?

 

Fork: (Widelec) Manitou Skareb - 1518g <- to jest podejrzanie niska waga, mój skareb comp waży 1616g z gwiazdką i rurą sterową 21,5. Czy go wazyłes, jaką masz długość rury sterowej?

 

Headset: (Stery) Cane Creek - 78g - co to dokładnie za model? co jest wliczone (top cap, gwiazdka, dolna bieżnia) ?

 

 

Seatpost: (Sztyca) Smica - 223g - jaki rozmiar?

 

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) PRO - 24g jaki rozmiar?

 

 

Stem: (Mostek) Smica - 106g - jaka długość?

 

Tubes: (Detki) Maxxis Ultralight - 186g - Maxxis Ultralight waża ok 128g/szt

 

Ogólnie mało dokładnie wykonan projekt i wydaje mi się, że masz dość dużo błedów, a waga 9547 ma mały związek z rzeczywistością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce maja wymienione klocki i tyle waza realnie...

 

Całe okablowanie było wazone choc mogło to byc nieco niedokładnie gdyz wazone były z manetkami i na szybko... Teraz zmieniam manetki to bedzie dokładnie...

 

Przerzutka przednia nie wiem jaki to rozmiar, ale była wraz z rama...

 

Widelec waga realna, rura sterowa 18.8cm

 

Stery to model VP-A45AC - fota na lightbike fakt bez top cap'a którego musze dorzucic...

 

Sztyca rozmiar 27,2

 

Zacisk sztycy nie wiem co za rozmiar bo mierzyłem w sklepie który mi pasi i wazyłem sobie w domku wiec tez real.

 

Mostek : 90mm

 

Detki flyweight, pomyłka w rozpisce

 

 

I waga jest jak najbardziej realna wszystko wazone !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz moją przesadną dokładność, ale muszę mieć wszystko jasne, tym bardziej, że składam w miarę podobny sprzęt.

 

 

1. Czyli te hamulce to są SD5, czy było coś robione poza zmienionymi klockami? Na co je zmieniłeś?

2. Powiedz coś więcej o pancerzach, jak są one ciągnięte czy linka do tylnego hamulca jest prowadzona w pancerzu na całej długości? Jakie masz linki? Jakie pancerze hamulcowe a jakie przerzutkowe. Bardzo satysfakcjonowałby mnie taki wynik (123g)

3. Nie mogę uwierzyć, że może być tak duża różnica pomiędzy naszymi amorami. Mój po przycięciu do takiej długości jak u Ciebie będzie ważył 1587, a więc różnica wynosi 69g, przecież to niemożliwe!!! Wliczyłeś gwiazdkę?

Ale wygląda na to, ze waga jest u mnie normalna:

http://light-bike.com/forum/album_page.php?pic_id=2116

Masz może zdjęcie swojego amora na wadze?

4. Czyli chyba zapomniałeś wliczyc topcap ~20g.

5. Poza tym widać, że to projekt pod Light Bike ;)

Nie wliczone rogi, koszyk na bidon, dętki i opony Flyweighty :)

Doliczając rogi (Smica), koszyk (Zefal) i normalne opony (Speed King SS) wyszło by 267g więcej, czyli 9814g ;)

 

Z czystej ciekawości: ile masz wzrostu i czy nie masz żadnych podkładek pod mostek, jeśli tak oznacza to ze ta długość rury sterowej 18,8cm to minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak hamulce to FR5 z klockami Jagwire... Teraz najprawdopodobniej wyladuja w hamulcach jeszcze alu sruby wiec beda jeszcze lzejsze..

 

Panerze przerzutek to shimano i maja razem 5 czesci po srednio 30cm-40cm,linki nierdzewne. pancerze hamulców to xtr linki takze xtr, i sa dosyc krótke razem 3 czesci po 40cm...

 

Amor nie wiem dlaczego taki lekki, tak jest i sie z tego ciesze, kupiłem go uzywanego wiec nie wykluczam ingerencji w niego, ale praca jest znakomita (foto chciałem zrobic, ale akurat nie miałem aparatu) Gwiazdka wliczona. Amor na fotce to nie mój... Mój wyglada całkowicie inaczej i ja nie mam blokady skoku.

 

Tak top cap bede musiał doliczyc w którym chyba tez bedzie alu sruba...

 

Nic nie wliczałem bo daje rower w pełni gotowy do jazdy, bez dodatków... Z reszta co wy wszyscy macie do flyweight'ów? Sa w projekcie bo cały czas na nich smigam, nawet na zawodach, odpuszczam tylko maratony na nich... Nie wstawiam ich do rozpiski po to by miec lekki rower tylko dlatego ze na nich smigam non stop.

 

Mam 178cm, ale długie nogi... Nie mam zadnych podkładek pod mostkiem i to jest min.

 

Ps. Masz pytania wal, chetnie pomoge i odpowiem na kazda watpliwosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o hamulce SD5, (FR-5 to model manetek).

Możesz podać link do tych klocków, bo zejście na samych klockach o 2x30g jest godne podziwu.

 

W takim razie gratuluje amora, bardzo Ci go zazdroszczę, przy wadze sprzętu ~10kg, te 70g ma ogromne znaczenie.

 

Podziwiam, że możesz jeździć i startować na zawodach na takich gumach, mi by brakło odwagi, jednak wolę mieć coś pewniejszego niż opona ze ścianką nie wiele grubszą niż dętka :(

 

Czy masz odpowiednią pozycję na rowerze, jak Ci się jeździ?

Mam nadzieję, że u mnie będzie wszystko OK, mam Mattsa 20", mostek 110mm, 183cm wzrostu i również długie nogi. Mam nadzieję, że nie będe musiał zakładać podkładek.

 

 

 

A własnie tak z nudów policzyłem, że gdybyś zmienił tylko ramę na scandium np No Saint Luzifier i koła na np AC/XC717 miałbys sprzet ważący ok 8800g, za 2400zł minus stare czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam linka, kupiłem je w sklepie, a moje oryginalne hample wazyły 195g...

 

Ja tez z amora jestem zadowolony...

 

Startuje na tych gumach i jexdze i jeszcze ani razu kapcia nie złapałem... Na maratony mam continental explorer pro (512g i 523g)

 

Mi pozycja pasuje, na merodzie 18" czułem sie zle a na tej jest ok

 

Nie mam zamiaru zmieniac ramy, gdyz to jest kolosalny koszt... O kołach myslałem, ale to sobie zostawie na inna okazje...(pewnie w wakacje jak cos zarobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości abyście uwierzyli ze waga mojego baja jest realna to dzis razem z nim wszedłem na wage do 100g i na starej specyfikacji (9915g wyszło mi równiutkie 10kg)

 

A to pare nowych nabytków i mysle ze w połowie grudnia bike bedzie skonczony

 

ac1286983a1f3dfam.jpg

77f30d4e5278f6f2m.jpg

d62dd5bc33a7d1cam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można zobaczyć pierwszy post jak rowerek schudł :D

 

Pozdrawiam

 

Ściągnąłem rower z trenażerka i zrobiłem fotke ze slickiem, ale znów w domku, choć teraz obrazuje juz cały rower...

 

Rower wygląda jakby miał 23" co spowodowane jest chyba tym że jest troszke krótszy mostek i chwilowo zastosowana opona z tyłu o niskim profilu i dzięki temu podniósł się przód...

 

038c03a3ecce0d5em.jpg

6af75d00e68b3d5am.jpg

bbb11a57d0adfa4fm.jpg

f6966b782b02aa23m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...