Skocz do zawartości

[smar] Vexol


Rekomendowane odpowiedzi

Ja smaruje vexolem cóż zbiera dużo syfu , ale według mnie bardzo dobrze smaruje. Nie mam porównania do FL. Pozatym to jest olej do łańcucha w pile spalinowej a tam działają dużo większe siły (przynajmniej tak mi się wydaje) więc to oczywiste że musi mieć dobre właściwości ten smar. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Vexolu na jesień i zime. Nie narzekam na jego własności w tych warunkach. Syf chcąc nie chcąc i tak sie złapie.

Gdy jest ciepło i w miare sucho stosuje RX1 z Tesco. Bardzo dobry środek wg. mnie. W działaniu podobny do WD40, ale tańszy i opakowanie jest większe (400ml).

Jeśli ktoś mocno katuje napęd i w ciężkich warunkach nie wiem jak się będzie spisywał, ale dla tych którzy jeżdżą nie za ostro jak najbardziej polecam.

Ciekawe, jak RX1 poradziłby sobie ze rdzą, bo w samochodzie go jeszcze nie próbowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ci co mieli styczność z Vexolem przy smarowaniu łańcucha niech się tutaj wypowiedzą i dadzą jakieś porównanie np. do Finish Line...

Dużo tańszy, właściwości smarujące podobne, troszkę mocniej brudzi łańcuch, jest trochę bardziej płynny od FL CC przez co szybciej penetruje łańcuch.

Aby zbyt nie brudził należy nasmarować, wytrzeć łańcuch, przejechać kilometr, wytrzeć łańcuch.

 

Vexol jest świetny na jazdę w deszczu i jazdę w zimie - wtedy tylko smaruję - nie wycieram i łańcuch jest świetnie zabezpieczony przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Smarowac i wytrzec od razu? Ktos Was musi w koncu z tego bledu wyprowadzic. Smar ma byc w srodku lancucha a nie na zewnatrz (zreszta to co na zewnatrz wycieracie). A zeby wniknac do srodka potrzebuje czasu... Czerwony FL moze wniknie od razu, ale nie cos co jest geste.

 

I mala korekta: w rowerze dzialaja wieksze sily niz w pile lancuchowej. Zreszta ona nie wymaga takiej precyzji jak rower wiec to w ogole dziwne porownanie. Jak dzidy do snajperki.

 

A jak cos lapie syf to samo jest do syfu, bo przyklejony piasek dziala jak papier scierny na naped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie każdy jeździ po piasku, a zwykły kurz i pył z wierzchu nie ma takiego zabójczego działania jak niektórzy piszą, po drugie coś za coś - długie smarowanie, ale łańcuch brudny, a po trzecie, nie wiem co wy macie z tym ciągłym wycieraniem łańcucha. Ile razy bym nie wycierał to smar zawsze wypłynie na wierzch... (FLCC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...