Skocz do zawartości

[grupa xt '08] gdyby nie ta cena...


mjack

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem hamulce tarczowe XT 2008 z tarczami XTR 2007 180mm.

Jeszcze nie rozpracowałem możliwości regulacji, ale po kilku zjazdach, gdzie rozpędzałem się do niecałych 50km/h klocki szybko się docierały. Na razie jeżdżę spokojnie w celach rozpoznawczych. Jak przyzwyczaję się do tych hamulców to porządniej je przetestuje. W razie czego nie mam porównania do innych tarczówek, bo tylko pare minut jechałem na Juicy 5, a w swojej maszynie tarczówek nigdy nie miałem.

Skracanie przewodów, zalanie układu i odpowietrzenie to banalna zabawa na 15minut.

Regulacja charakterystyki też jest wyraźnie odczuwalna.

Nie lubię zbyt szybkiej blokady koła, więc postawiłem na lepszą modulację.

Regulacja odległości klamiki od kierownicy ma bardzo duży zakres, więc też każdy sobie dopasuje.

Klamki prezentują się lepiej niż na zdjęciach.

Jedynie zbiorniczek jest dość gruby i triggery trzeba nieco obrócić w dół. Może manetki Shimano da się lepiej ustawić, nie wiem bo takowych nie mam. Mimo dużej obudowy manetki, opierającej się o zbiornik klamki, operowanie manetką i klamką jest wygodne i bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, gdyby być bogatym... ;) może kupie sobie coś z grupy xt 2008, jeśli kupie w przyszłym roku levela a6. chodziłoby mi o przednią i tylną przerzutke. na razie ceny są z kosmosu, a jeszcze zakup deski w planach. ale może na wiosne sie uda ;) w każdym razie cała grupa ma bajerancki wygląd. z czasem okaże sie czy wygląd przekłada sie na działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przynajmniej jesteś prawie 200zł do przodu :) w zimie nowe XT powinny być już w miare osiągalnych cenach. bede sie musiał dowiedzieć, czy kumpel ciągle sie przymierza do nowego XT na przód, bo ma jakiś syf i kiepsko mu chodzi. bedzie oryginalnie wyglądało najnowsze XT z manetkami alivio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sie rozglądać po sklepach, bo raz na allegro marzzoch mx pro na allegro ciągle był po 850zł. w tym samym czasie w jakimś sklepie internetowym znalazłem po 740 PLN. kto szuka ten znajdzie :w00t: myśle, że w zimie przerzutka na tył shadow pewnie bedzie po jakieś 180zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wolę kupić w zaprzyjaźnionym sklepie bo mogę zawsze mogę liczyć na zniżkę, fachowe porady i założenie gratis ;) I tak mile się zaskoczyłem bo spodziewałem się, że ceny XT'08 będą dużo wyższe. Miałem sprawić sobie hamulce Avid Juicy 5 ale patrząc na cenę XT zastanawiam się nad tymi hamplami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie klamki jest jednoczęściowe, więc do jej zdjęcia trzeba zdjąć rogi i chwyty.

Tylko po co w Shimano taki patent, skoro nie mają mocowania manetek takiego, jak Avid?

Poza tym pewnie zrobiliby inny rozstaw śrub, niż Avid i Matchmaker też by nie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...