Skocz do zawartości

[sztyca] problem ze sztycą/ramą


Koen

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach Authora firmowy zacisk rury podsiodłowej jest strasznie miękki i niezależnie od tego jak mocno go zaciśniesz to sztyca może opadać (u mnie tak się działo), potem nagle pękł...

Oj tak... mnie też strzelił, szczęście blisko domu :)

Jak pisali - zacisk na imbus, wyczyścić sztycę i rurę wewnątrz szmatką z kamiś detergentem, potem niech dobrze przeschną, potem cieniutką, prawie niewidoczną warstwę smaru i dobrze (ale bez przesady z siłą) skręcić. Podobnie może być z jarzmem siodła <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lepiej trzyma niż firmowy z zaciskiem mimośrodkowym, a czy to z powodu imbusa - tego nie wiem. Dla mnie imbus jest dobrym rozwiązaniem bo sztycy tak czy siak nie przestawiam w trakcie jazdy/wycieczki, tylko ewentualnie czasem wyciągam z ramy gdy czyszczę rower żeby i ją wyczyścić i nasmarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mi latwiej jest dokrecic imbus niz motylka. Z motylkiem jest zabawa ze albo raz za mocno albo raz za slabo, a na imbus sie dokreca i juz.

No i jeszcze dla tych co zostawiaja rowery w roznych dziwnych miejscach przypiete: jak macie dobra sztyce/siodelko to lepiej miec imbus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...