Skocz do zawartości

[rower] GT Outpost `07 by Xsystoff


Xsystoff

Rekomendowane odpowiedzi

Porónam może do moich seryjnych części z evolutiona bo były na podobnym poziomie:

Suport obstawiałbym conajmniej 300, ok 320g.

"Zagubione" gramy odnalazłem w kasecie - 297g trochę mało, moja Altus zważone 415g przy 11-32.

Moje Klamkomanetki Altus (starszy model) - 462g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo szit ta kaseta to mastodont :D

Sam nie chcialem wierzyc w te klamkomanetki ale Arnik ma foto dokladnie tego modelu (ST-EF50) na wadze (8 speed). Obstawialem, ze klamkomanetka lewa powinna byc lzejsza (tylko 3 przelozenia). W kazdym razie juz sam nie wiem... Przyjdzie kierownica to bede zdejmowal i zwaze.

Jesli chodzi o suporty to roznie bywa. Mialem najtanszy suport na kwadrat (gdzies sie wala po szafie) i wazyl 258g.

Jutro pozmieniam rozpiske, bo dzisiaj juz padam z nog :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z ramą 2400g, ale myślę że te 2-2,1kg powinna raczej mieć bo dość masywnie wygląda i jest to niski model (w końcu to nie Unibike żeby rama ważyła niecałe 1800g :D)

A amortyzator ma ~76mm, nie wiem jakie tam ma bebechy, ale moja gila t5 bez bajerow 2444g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa rozpiska:

 

gt_rozpiska2.jpg

 

Masa calosci MUSI wyniesc 13540g i nie moze byc inaczej. Juz pisalem, ze caly, seryjny rower byl ZWAZONY przy mnie. Pozniej wszystkie zmiany (lacznie ze srubkami) byly odnotowywane i wazone!

 

p.s

Rama Avalanche to zupelnie co innego. Moja nie ma hydroformingu i zintegrowanych sterow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo tez bylo niemozliwe i jednak tyle wazy ;) Ja to wiem, ze pewnie jest >2000g, ale nigdziej nie ma zadnej nadwyzki. Tzn moze i jest ale niewielka. Chyba, ze kierownica wazy >400, a amor <2000. Jak przyjdzie kierownica to zwaze stara oraz klamkomanetki. Moze tutaj jest jakis myk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da się coś uszczknąć z korby i suportu? Mimo że kowadło to może jednak troche mniej waży? No i amor w sumie biorąc pod uwagę prostote konstrukcji i mały skok też może mieć ~2000g.

Rowerek fajny, strasznie mi się ramy GT podobają. A jak będą tyle ważyć co tutaj nam wychodzi to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zimie go rozbiore to sie dowiemy :)

 

Czekam teraz na kierownice, az przyjdzie z allegro. Kupilem juz rogi Pro za 32.80 w stacjonarnym (101g).

 

--- 03.08.07.:

 

Odchudzania ciag dalszy...

 

Kupujemy rogi Pro za 32.80 zł

 

gtp27.jpg

 

 

Do tego kierownica UNO UL TRALITE 2014 DB (160g, 560mm) za 51 zł

 

gtp28.jpg

 

 

Przy wymianie kierownicy wazymy chwyty...

 

gtp29.jpg

 

 

I ucinamy je pod rogi

 

gtp30.jpg

 

 

Teraz kulminacyjny punkt tego odcinka...

 

gtp31.jpg

 

 

 

Efekt wizualny:

 

gtp32.jpg

 

 

Liczymy...

 

13540g + 101 + 160 - 450 - 32 = 13319 g

 

 

Podsumowanie:

 

Waga wyjsciowa: 13920g

Waga koncowa: 13319g

Zysk 601g.

Koszt: 149 zł + 51 + 32.80 - 25 (sprzedany mostek) = 207.80

 

 

Juz niedlugo:

Jak zrzucic 800g za 120 zł :rolleyes: czyli opony + detki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...