Skocz do zawartości

[opony] lekkie i dość tanie


kusak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po dość agresywnej jeździe po szutrach, kamieniach, korzeniach; ogólnie w lesie i przez ostatnie tygodnie, jeździe po asfaltach... bieżnik szybko się zużył i przyszedł czas na wymianę opony na nową. Szerokość starej to 1.95 i chyba przy takiej zostanę lub zejdę minimalnie poniżej.

Głównie potrzebuje opony 60% asfalt 40% szuter i drogi leśne nie zawsze utwardzone. Koszt Max 50zł... Wiem, że za tą cenę nie mogę dostać wszystkiego, ale żeby była wytrzymała i lekka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podepne sie pod temat bo tez interesuja mnie TANIE oponki, czego chce?

 

-ma byc nie do zdarcia, bez godki wytrzymac caly sezon jezdzenia, a z godka to nawet 1,5 sezonu (SPORE przebiegi)

-waga dowolna

-ma byc tania

-szerokosc tak 1,9-2,1

 

Poprostu potrzebuje czegos do jazdy na codzien, bo na wyscigi / maratony mam schwalbe RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicą w stosunku do wersji PRO jest to, że jest na sztywnym drucie a nie na kevlarowej lince. PRO jest też w związku z pierwszą różnicą lżejszy i bardziej praktyczny(przynajmniej moim zdaniem). Poza tym niczym się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechane mają 200 km, puki co śladów zjechania bierznika nie widać (jazda głównie w terenie), złego słowa nie mogę powiedzieć, w piasku i błocie nie tańczy na suchym zachowuje się wzorowo.

mówicie, że szybko się nie ściera? kupcie w takim razie 2x droższą racing ralph o podobnym zastosowaniu i wadze i jeździjcie nią 1000km po asfalcie to porozmawiamy. Wiadomo, droższe=lepsze...

jako napędówka powinna się sprawdzić, dzięki niej dostajemy niezłego kopa prędkościowego, szczególnie po przesiadce z ciężkich opon

na długie wycieczki nada się, ale jeśli to będzie teren, szuter, piach, błoto, ścieżka leśna, na aslafcie może szybko zniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może Ritchey Z-Max? Są w rozmiarze 2.1, ale jest to dosyć wąskie 2.1 =] Mam je od jakiegoś czasu u jestem bardzo zadowolony. Nie jestem w stanie wypowiedzieć się jednak w sprawie wytrzymałości bieżnika - na forum jest wątek o nich, może ktoś tak pisał o tym. Wg mnie 9 dyszek za takie 2 opony nie jest to dużo. Nie ważyłem ich, na aukcji pisze 595g, sądzę, że to prawdopodobna masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jakbym juz bral to oczywiscie druciaka, rozncia w porownaniu do PRO to tylko tyle ze nie ma wzmocnionych scian opony?

PRO tez nie ma scianki wzmocnionej. Wersja Protection ja ma. A tak jak juz bylo napisane. Jest lzejsza i ma kevlar zamiast drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Schwalbe Black Jack (nie są lekkie): http://allegro.pl/item220003488_schwalbe_b...najtaniej_.html .

Jeżdzę 50/50 asfalt, szutr, las. Jestem zadowolony z nich. Ładnie się toczą na asfalcie, małe opory a w terenie też się dobrze sprawują. na razie mam tylko na tyle, pewnie kupię również na przód, bo cena przystępna i oponka jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że stosunek ceny do jakości jest ok, ja np. teraz mam z tyłu continentala explorera wydaje mi sie że ma dużo większy opór niż te black jack, mimo że jest lżejszy to na asfalcie jest katorga

ja miałem wcześniej zestaw przód : ten explorer tył: black jack

i nawet dawało rade, asfalt i lekki teren był ok , przód trzymał sie elegancko, czasami nawet za bardzo sie wgryzał

a tył nie budził jakiś zastrzeżeń, ale to tylko moje subiektywne spotrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...