Skocz do zawartości

[opony] lekkie i dość tanie


kusak

Rekomendowane odpowiedzi

tenjin - myślę, że na początek zamiast Explorera zwykłego lepszy będzie Pro. Z tego co wiem to druciak jest dość znacznie miększy niż Pro i szybciej się zużywa. Za to wytestujesz Explorera i jak Ci przypasuje guma to sobie następnym razem weźmiesz Supersonic'a ;) Mi osobiście ta guma bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tej oponie? ciezka ale tania i mam ja na miejscu i gratis detka Rubena jakas lajtowa bo rozmiar 1.75 http://www.skleprowerowy-duda.pl/?p=produc...mp;iProduct=372 tez 44zl

 

albo ta za 34 tylko tej z u mnie nie ma http://www.skleprowerowy-duda.pl/?p=produc...mp;iProduct=373

 

Co o tym sadzicie? Czy jednak moze ta karma to najlepsze wyjscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mam juz tego explorera :) i coś z nim zrobić musze, dam go na tył i będe katował a na przód.. no właśnie zastanawiam sie czy jest sens dopłacić za coś extra zważywszy na to że bieżnik z przodu nie znika w takim tempie jak tył, tylko właśnie co ??, chodzi mi o stricte przednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie da rady? bieżnik solidny i spokojnie nada się w teren. Wiadomo, że nie będzie to freeride :) jak dla mnie przy takiej cenie guma świetna, za komplet z przesyłką stówka to niedużo. Sam się zastanawia czy by nie wziąć dla siebie...

 

EDIT:

Co do Explorera to jak nie jeździsz baardzo dużo po asfalcie tylko przewaga terenu to możesz spokojnie nawet i najwyższy model wziać :) u mnie Explorer Pro na przodzie trzyma się już naprawdę długo a większośc na nim śmigałem asfaltem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie da rady? bieżnik solidny i spokojnie nada się w teren. Wiadomo, że nie będzie to freeride ;) jak dla mnie przy takiej cenie guma świetna, za komplet z przesyłką stówka to niedużo. Sam się zastanawia czy by nie wziąć dla siebie...

 

EDIT:

Co do Explorera to jak nie jeździsz baardzo dużo po asfalcie tylko przewaga terenu to możesz spokojnie nawet i najwyższy model wziać :whistling: u mnie Explorer Pro na przodzie trzyma się już naprawdę długo a większośc na nim śmigałem asfaltem.

Jezdzilem na Explorerze wersja Pro (zwijana) Przesmigalem na nich 8k km i teraz uzywam jako slickow na asfalt :) Jezdzilem duzo na nich po asfalcie ok. 65%. Teraz mam Michelin XCR Dry 2, ale zakladam je tylko na wyscigi. Explorera moge polecic, bo wiem ile moze wytrzymac :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupuje nowego bike'a i beda tam oryginalnie schwalbe RR, i teraz co zrobic? mam 3 komplety opon:

-na szose (pominmy)

-RR

-i jaka kupic 3 gume?

Czy raplhy normalnie zajezdzic i wyrzucic, czy zostawic tylko na starty, a jezeli tak, to jaka opone kupic na treningi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuując moje pytania :

 

co myslicie zeby tego explorera dac na tył, widziałem ,w niektórych sklepach ze sugerują ją jako kierunkową,w sensie przednia (wiem, że było ostatnio o definicji kierunkowej :) )

zastanawiam sie czyu ten explorer nie bedzie za bardzo oporwał na asfaltach i w lekkim terenie

??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explorer na asfalcie sie ladnie toczy. Ogolnie ma male opory toczenia. Ja osobiscie wsadzilbym go na tyl jako napedowa, ale wybor nalezy do Ciebie.Na przodzie czasem sie uslizguje, szczegolnie na zakretach jak na asfalcie lezy troszke piasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie opon z własnego doświadczenia wiem, że póki nie kupisz i sam się nie przekonasz nie będziesz wiedział. Opinie innych użytkowników, ekspertów i ekspercików od ogumienia są nieraz tak różne...strach myśleć. Warto przy tej okazji włączyć filtr opinii i słuchać tylko tych doświadczonych bajkerów.

 

Od czegoś trzeba zacząć. Opony nie kupujesz na lata. Zaraz ją zmienisz. Jeżeli kupisz złą, kupisz w nowym sezonie nową. I tak za parę sezonów sam będziesz rozwodził się że tak lepiej trzyma się na szutrze (jaka opona poradzi sobie z piaschem na asfalcie na zakręcie?) która ma lepszy skład gumy, układ drutów q:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Kenda Karma jest troche dziwna, bo podaja rozne wagi. Na stronie producenta jest 480, na jednej aukcji 475 a na innej 446. Czy to mozliwe aby jej waga az tak bardzo sie roznila? wiem ze zadko czesci maja te sama wage, zwlaszcza opony, ale tu roznica jest dosc spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...