Skocz do zawartości

[amortyzator]Marzocchi Bomber XC Retro 600


Rekomendowane odpowiedzi

postaram się dodać dziś foto. Manetka była w zestawie. Działała super, ale rozwaliłem linkę i musiałem zmienić w manetce, co nieco i teraz działa ale nie płynnie, nie odbija i ogólnie padlina.

Niemniej działa a to dla mnie najwazniejsze.

 

Manetka oryginalna, mozna ją kupić ale z tego co pamiętam liczą sobie 300zł.

Konstrukcja prosta jak działanie cepa więc zastanaiam sie czy samemu nowej nie zrobić

 

Kolory nakrętki zaworu i regulacji ETA są identyczne oba. I z pewnościa ktoś przekręcił w sklepie, jeśli jest tak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy manetka jest ta sama co do TST? Z tego co widzialem Marzocchi nic wiecej nie ma w ofercie. No i jak dlaes 1500zl z manetka to nieco zmienia sytuacje bo ja jej nie dostalem :D.

 

Jaki masz kolor pokretel w amorku, czy jest to faktycznie pelna czerwien czy wpadajcy w roz :D. Prosze o foty pokretel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krwista czerwień, nic a nic z różowych kolorów choć byś nie wiem jak patrzył i jak światło ustawiał. ;)

Co do manetki to powiem tak, ona była w zestawie (karton) ale odrębnie zapakowana tak jak gdyby dołożona.

Niemniej regulacja ETA na amorku wymaga tej manetki bo inaczej źle by to wyglądało i pozostał by pusty otwót. Tak więc zestaw jest ok.

Tak, to jedyna manetka i dokładnie taka jak ma producent i dustrybutor na swej stronie.

 

Zdjęcia zobacz sam

 

lub daj email to wyślę bo tu się coś nie ładują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki moj ma nieco inne pokretlo ETA z racji potrzeby recznego przelaczania.

Zaciekawila mnie tez inna sprawa. A mianowicie kolor mojego jak i większosci sprzedawanych XC600 jest czarny, a twój jest szary. I teraz pytanie OEM czy jaki czort?

 

I czy to jest ta sama manetka co TST?

 

U mnie pokretlo wyglada tak jak w aukcji(sorki ale nie mogelm tegoz apisac) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=212496394 . Widac tez ze pokretlo ma kolor cukeirkowy, a nie rozowy jak twoje pokretlo od zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę poza tematem, ale dużo tu Marcokowców no i nie trzeba nowego tematu zakładać. Czy ktoś z Was widzial już może gdzieś nowości Marcoka na 2008. Mam zamiar kupić AllMountain 2 z tego roku, ale jak w przyszłym coś będą zmieniac w tej lini sztućców to wolę poczekać i kupić nowy model. Dzięki z gory za jakieś info.

 

Sorki, już dodzwoniłem się do Gregorio - jak kogoś to interesuje cała seria AM zostanie przebudowana i będzie sie chyba nazywać 55, odelżona, powzmacniana z goleniami 35mm - już mi ślinka cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,ale jeśli będzie taka okazja od razu spróbuje.Czy praca jest zbliżona do mx ??

 

Jak pisalem wyzej mialem mx pro eta '06 wiec moge sie wypowiedziec dosc wiarygodnie :o. XC600 znacznie lepiej wypaluje najmniejsze nierownosci. Jednakze nie wyczuje tego ra rekach a zobaczyc mozna np. po ruchu pancerza do Vek.

Jak bedziesz w wielkopolsce w okolicy Rawicza to zapraszam na jazde testową ;).

 

Ja trochę poza tematem, ale dużo tu Marcokowców no i nie trzeba nowego tematu zakładać. Czy ktoś z Was widzial już może gdzieś nowości Marcoka na 2008. Mam zamiar kupić AllMountain 2 z tego roku, ale jak w przyszłym coś będą zmieniac w tej lini sztućców to wolę poczekać i kupić nowy model. Dzięki z gory za jakieś info.

 

Sorki, już dodzwoniłem się do Gregorio - jak kogoś to interesuje cała seria AM zostanie przebudowana i będzie sie chyba nazywać 55, odelżona, powzmacniana z goleniami 35mm - już mi ślinka cieknie.

 

Czy Ty widziales jakie to brzydkie jest A FEEEEE! Powiedzieli Ci w Gregorio ile te cuda maja kosztowac? Mma jakos wrazenie ze i tak nie tanie widelce marzocchi bede jeszcze drozsze przez zmniejszenie wagi. Amortyzator pewnie bedzie lzejszy ale bedziesz mial tez znacznie lzejsza kieszen :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty widziales jakie to brzydkie jest A FEEEEE! Powiedzieli Ci w Gregorio ile te cuda maja kosztowac? Mma jakos wrazenie ze i tak nie tanie widelce marzocchi bede jeszcze drozsze przez zmniejszenie wagi. Amortyzator pewnie bedzie lzejszy ale bedziesz mial tez znacznie lzejsza kieszen ;).

 

Lenistwo nie boli, trzebabyło trochę poszukać, no i znalazłem i wagi, i ceny, i wyposażenie poszczególnych modeli i masę fotek. Jak kogoś interesuje to linki:

FOTY

http://www.mtbs.cz/fotogalerie_06_clanek.h...08&fotka=50

CENY/MODELE/WYPOSAZENIE

http://www.singletrackworld.com/article.ph...c78efc1ffe47f10

 

Wg mnie 55'ka wygląda genialnie. Aż budzi zaufanie. Pięknie wykonany zacisk QR20, bardzo fajne dolne golenie z mocowaniem prowadzenia przewodu i w końcu normalny most goleni, no i jest co z ulgą stwierdziłem wersja z ETA. Wg mnie nie ma się do czego przyczepić chodź tak naprawdę mnie to wali jak wyglądają bo Z ETA o skoku 150-160mm, z otwartą kąpielą olejową na sztywną oś z szybkozamykaczem żadna inna firma nic innego nie może zaoferować więc i tak zostaje mi tylko wybór pomiędzy Marcokiem a Marcokiem. Co do ceny to ponoć mają nie ulec zmianie co potwierdzają te ceny z angielskiej strony gdzie i tak na pewno będzie drożej niż w Polsce. Pozatym nawet jakby 500 czy tam 600 stów miały być 55'ki od AM'ek drożej to mnie to wogóle nie przeraża byle było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A ja mam pytanie dotyczące piwotów.

Jak zauważyłem na zdjęciach xc600 ma długie piwoty. Czy nie narzekasz na ich sztywność? Ja osobiście odczułem jak rozginają się one na zewnątrz przy hamowaniu. Po prostu pomimo dobrego ustawienia hamulca i klocków przednie koło ciężko jest zablokować (może to też trochę wina moich V-ek deore, które mam zmienić w krótkim czasie).

Czy też widzicie wyraźną pracę piwotów?

Aha... Ja mam troszkę innego bombera. Jest to MX Pro SL 105mm (seria z 2006r.) i zazdroszczę wam systemu ETA. Chętnie zamieniłbym się moim TST5 za ETA. Ale pewnie wtedy amor nie ważyłby poniżej 1750g :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie zakupiłem amortyzator xc 600. Przejechałem kilka kilometrów i zauważyłem że coś w nim stuka :)

Czy w waszych egzemplarzach też coś takiego występuje? Wydaje mi się, że to może być sprężynka pod pokrętłem eta (wersja z manetką).

Poza tym amor wygląda solidnie, pracuje też nieźle i mam nadzieję, że posłuży kilka ładnych sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście że jest możliwość oddania na gwarancji, ale chyba jeszcze trochę pojeżdżę (w końcu sezon w pełni), a przy pierwszym serwisie zwrócę na to uwagę. Być może luz nie będzie się powiększał.

Jednak jest to trochę dziwne, że w tych amortyzatorach, które zresztą słyną z wytrzymałości, dzieją się takie rzeczy. Nie ukrywam, że kupiłem go przede wszystkim z myślą o wytrzymałości i niewielkich wymaganiach co do serwisu.

W każdym razie zobaczę co pokażą kolejne kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciskam dźwignię przedniego hamulca, łapię ręką goleń, poruszam rowerem przód i w tył i wyczuwam luz (zresztą nawet słychać "tykanie"). Dzwoniłem do serwisu i usłyszałem to czego można się było spodziewać, czyli: tzw. luz roboczy, tak ma być ze względu na otwartą kąpiel olejową. Póki co jeżdżę, do momentu aż zacznie mi to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest najlepszy sposób na sprawdzenie tego, czy ma się luz na amortyzatorze, bo to może również wskazywać na luzy na sterach, hamulcach.

 

Najepiej jakbyś zdjął amortyzator z roweru, wsadził rurę sterową w imadło (po zabezpieczeniu np małymi kawałkami drewna i szmatą) tak żeby amorek był do góry goleniami dolnymi. Potem chwyć golenie dolne mniej więcej w połowie i wtedy spróbuj nim poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złapie ręka przy goleni to wyczuje luz bez problemu, luz sterów nie będzie miał wpływu na ruchy goleni górnej w uszczelce.

Niestety mx pro eta padl po setce i widze ze z retro tez moga sie dziac takie numery.

Oby tylko nie bylo takich jazd jak w moim gdzie totalnie nie nadawal sie do uzytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że autoryzowany dystrybutor nie robiłby takich problemów, ale i tak nie chciałbym się o tym przekonać na własnej skórze.

Mam nadzieję, że amor dopiero co się ułożył i luz się nie powiększy. Za jakiś czas (kilkaset km) napiszę czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...