Skocz do zawartości

[paczka]pobraniowa


marcin1212

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Ty ale ja przy nadaniu paczki p?ace za jej wyslanie i doliczam to do kwoty pobrania. Innego sposobu nie znam , moze istnieje choc watpie . Chc?c nie chc?c nadawca ponosi koszty w momencie nie odebrania paczki przez adresata.

Wtedy tylko negatyw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak :

 

Jeżeli wysyłamy paczkę i odbiorca nie odbierze (przypuśćmy płaciliśmy 12zł za wysyłkę pobraniową) dostajemy 3zł z powrotem tak jakby to była zwykła paczka...

 

JEżeli odbiorca nie ma zamiaru odebrac paczki nie odbiera i nikt go za to nie ściga, ale jeżeli zawarł na allegro umowę kupna-sprzedaży to jest zoobowiązany odebrac ją inaczej grozi to komentarzem negatywnym i sprawą zgłoszoną do allegro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paczek pobraniowych to jeżeli jesteś wysyłający (towar za ponad 100 zł) najlepiej wołać zawsze o wysyłkę za pobraniem ale z ubezpieczeniem. Bo jak coś się stanie z paczką to nie masz prawie nic.

Ja tam bardzo nie lubię paczek pobraniowych bo to może tylko kusić. Taka paczka to tylko mówi jakiej wartości towar jest w środku i niektórzy mogą się pokusić na wyciągnięcie zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam takie pytanie:

Czy gdy wyśle paczke pobraniowa z towarem sprzedanym na allegro, a kupuj?cy odmówi jej przyjecia to musze pokry? koszty przesy?ki z w?asnej kieszeni???

 

Z góry dzieki za odpowiedzi.

 

Robiłem kiedyś na poczcie (a wlasciwie to roznosilem wlasnie PACZKI :D ),

teraz jest nieco inaczej, niestety na niekorzyść ....

 

Po pierwsze, jak tutaj napisano - paczka nie może iść za freeeeee :D;)

 

Zawsze musisz zapłacić - tak jest chyba na całym świecie

 

Natomiast jest jeszcze jedna sprawa. Kiedy na paczce jest blakiet wpłaty na konto, to kiedyś było tak, że nie trzeba było dopłacać za ZWROT - bo doliczali za ten przekaz.

 

Ale mniej wiecej od roku CHAMY J...E :D każe sobie płacić za zwrot, mimo że zapłaciłeś za przelew, który nie został wykonany.

Totalny nonsens.

Tym prostym sposobem, poczta zrobiła sobie cichu podwyzki o 4 z? okolo ....

 

że nu a

 

:D

 

Jezeli wysylamy paczke i odbiorca nie odbierze (przypuscmy placilismy 12zl za wysylke pobraniowa) dostajemy 3z? z powrotem tak jakby to byla zwykla paczka...

 

- Siwex, kiedy wysylales tak paczki? Bo tak bylo z rok temu. Niby powinenies dosta? 3-4 zl z powrotem, ale ze przelwe oplacony a nie zrealizowany, to wychodzi?o prawie na 0. Tymczasem teraz jest inaczej. Przez kilka msc. przy okazji róznych zwrotów stara?em na na róznych pocztach o ten zwrot, w róznych miastach, ale niestety ko?czy?o si? tym, ze musialem doplacal z 4 zl. Tak?e jak kto? nie odebra?, to placilem 10-12 zl przy wysylce, i jeszcze 4 zl za mo?liwo?? odebrania zwrotu ....

 

Czy gdy wy?le paczke pobraniowa z towarem sprzedanym na allegro, a kupuj?cy odmówi jej przyjecia to musze pokry? koszty przesy?ki z w?asnej kieszeni???

 

- by j? odebra?, musisz zap?aci?. A to czy kole? z Allegro musi ci teraz za to oddac, to juz nie broszka Poczty.

Na pewno mo?esz da? negatywa, ale czy co? wi?cej .... regulamin allegro :)

 

 

najlepiej wo?a? zawsze o wysy?k? za pobraniem ale z ubezpieczeniem. Bo jak co? si? stanie z paczk? to nie masz prawie nic.

 

- z ka?dej paczki mo?na stara? si? uzyskac 50 z?, nawet jak nie by?o ubez. / podania warto?ci.

Tylko jak chce si? wi?cej ni? 50 z?, trzeba ju? podac te warto??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...