Skocz do zawartości

[śrubki] oczywiście alu


Slawek_l_83

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Po pomiarach u siebie w firmie rozwiązałem problem z śrubkami do wiadomości i dla pomocy dla szukających śrubek sprawa się ma tak

 

Srubki tytanowe w 3 kolorach niebieskim, złotym i tytanowym oraz aluminiowe w chyba 5 można dostać u oficjalnego dystrybutora na Polske śrubek Pro-Bold

http://www.dynotech.pl/

u Pana Piotra należy podać tylko wymiary i kolor.

 

W siodełku selle italia SLR śrubki są wymiaru M6 x 1mm 30mm (czyli długość gwintu 30mm a skok 1mm)

W mostku ritchey 4 axis WSC są M5 x 0,8mm 15mm (czyli długość gwintu 15mm a skok 0,8mm)

W klamkach XTR BL-M975 są M5 x 0,8mm 15mm (czyli długość gwintu 15mm a skok 0,8mm) i to samo w manetkach XTR SLM 970

 

Ogólnie śrubki z układu metrycznego M4 ma skok 0,7mm M5 ma skok 0,8mm a M6 ma skok 1mm

 

A propo light-bike.com to oni już nie prowadzą podobno śrubek i nie odpowiadaja na telefony szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W poście #84 w tym temacie pisałem o tym. Niestety ale chyba coś trafiło fotki, bo ja ich tam nie widzę a być powinny.

 

Ja też tak miałem ale całe szczęście obydwa komplety pasowały, te dłuższe miałem jako pierwsze ale przy odkręcaniu przekręciłem gwint (torx) i musiałem kupić następny komplet.

 

Jak przyszły nowe na imbus też się zagotowałem bo były za krótkie, ale jak ścisnąłem mocniej i zacząłem dokręcać weszły...

 

Popróbuj a jak nie to kup inne...

 

Szkoda że dopiero teraz to doczytałem. Kupiłem śrubki KCNC i nie ma siły żeby złapały kominy. No chyba że jakimś cudem będą trzymały połową zwoju. Jak dla mnie porażka. Nie przyszło mi do głowy że mogą być za krótkie. Zastanawia mnie czemu nie piszą że kominy nadają się tylko do korb z jedną tarczą?

Poza tym mierząc moje z tym co jest podane na bikestacji to kominy są krótsze o 1mm (mają 5,5mm mierzone suwmiarką). Niemniej jednak ten 1 mm i tak by nic nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tematu śrubek do korby kcnc to sprawa ma się tak:

 

NIECH KAŻDY WIE ŻE: KOMINY ALUMINIOWE KCNC DO KORBY MAJĄ WYMIARY:

średnica zewnętrzna 10mm

 

średnica wewnętrzna 8mm

średnica kołnierza komina 12mm

grubość kołnierza 1,4mm

długość 5,5mm

 

 

czyli zestaw KCNK do korby nie nadaje się do normalnej zamiany jak potocznie każdy myśli !!!

 

- ja mam korbe xtr XTR FC-M970 i zrobiłem sobie zamiane w następujący sposób: od wewnątrz zostawiłem komin xtr a na zewnątrz dałem czerwoną śrubkę kcnc więc jest git i siła mocowania jest ok.

ale jak ktoś pisze "że ściąga kcnc na korbie z 3 trybami to jest to lekkie przegięcie" :thumbsup::P nie polecam tego nikomu

pozdrawiam Hubert

jak ktoś chce moge podać długość zestawu kcnc" do korb " po dokręceniu śrubki kcnc o 180 stopni lub 360 stopni - i sam sobie oceni czy da rade utrzymać to jego korbę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak te śruby wytrzymają? W końcu będą przenosiły wszystkie siły tnące (komin nie dostaje do blatu).

Zauważyłem też ciekawą rzecz. Śruby nie pasują do kominów Truvativa. Dwie się wkręciły ale jak by się przekręciły. Dwie w ogóle nie łapały. Przełożyłem kominy Race Face'a z drugiego roweru i te OK. Mogłem normalnie dokręcić. Może to zależy od tego że w Truvativie miałem kominy pod klucz 6, a w Race Face pod klucz do kominów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie widziałem tego tematu wcześniej ... Zamawiałem trenażer z bikestacji i zamówiłem tez śruby do korby "no bo i tak przesyłka to zamówię ".

Jakie było moje zdziwienie, gdy do korby XT 2008 były za krótkie.

Ja zrobiłem tak - założyłem kominy od Xt + śruby od KCNC z przodu, z tyłu zamiast stalowych dałem te co były z przodu (alu)

I znalazłem tez zastosowanie kominów z KCNC. Mianowicie komin od śruby która przykręca się hak do ramy jest stalowy :P Rozdałem wiec kominy kolegom i nic w przyrodzie nie ginie :)

Ale ile nerwów to moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś ile złapało ??

Jak na początku próbowalem wkrecic to załapał niecały zwuj - chyba na 8 mozliwych. Sorki, ale tak sie nie da jezdzic bezpiecznie.

Jak masz chęć demontażu to odkręć małą zębatkę i zrób fotkę .. chętnie zobaczę ile ci zostało gwintu na kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te same, ale czerwone, imbus 4, gwint przelotowy.

Spróbuj dokręcić, albo zrezygnuj, bo jak Ci strzeli to najpewniej w najmniej odpowiednim momencie.

Pzdrawiam.

 

U mnie takie na imbus właśnie zupełnie nie dosięgają. Może teraz krótsze sprzedają (ostatnio ceny się pozmieniały więc może była nowa partia).

 

Czy ktoś ma porównanie tych śrub:

http://www.allegro.pl/item549445007_alumin...dream_bike.html

http://dream-bike.pl/product_info.php?products_id=219

z KCNC (chodzi mi o odcień czy się bardzo różni)?

Oraz porównanie czerwonych Tokenów do KCNC.

http://www.allegro.pl/item549792137_token_...arcz_korby.html

 

Dzięki za pomysł z kominami haka przerzutki. Jak się zamieni stronami śrubę z kominem to nieźle to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te z Berana ponoć też nie są takie same jak KCNC jeśli chodzi o odcień. W tym tygodniu może będę miał Berany to się okaże...

Niestety, jedyne porządne (w PL) anodowane śruby w kolorze czerwonym oferował LB-shop...ale zszedł do piekła...

Maniak ma takie właśnie śruby w kolorze krwisto czerwonym....coś pięknego. Były droższe ale i efekt był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...