Skocz do zawartości

[amortyzator przód] RS Judy J2


kusak

Rekomendowane odpowiedzi

1. oczywiscie, ze wymiana olej wplywa na prace amora, chodzby dlatego ze wplywa na ch-ke tlumienia.

2. sprezyne smaruje sie w celu konserwacji, smar nie ma wplywu na jej prace

3. skokowa lub "zamulona" prace bierze sie z zanieczyszczenie slizgow i/lub uszczelek, ew uszkodzenia powlok poslizgowych na gornych goleniach.

 

 

offtop: wydaje mi sie, ze stan posiadania jest prywatna sprawa kazdego forumowicza. dodatkowo bez sensu jest uzywanie go jako argumentu w testach sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się troszkę OTowo podczepię pod temat bo mam J1 a to chyba nie różni się znacząco budową o ile się nie mylę (a jest to wielce prawdopobodne bo nie bardzo kręcę się w amorach). Warto go zalać? Jak to zrobić? Tzn co odkręcić i gdzie wlać olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś inny sposób żeby go "zmiękczyć", nie mogę go ugiąć nawet te 4 cm B) A kasy też nie mam, nawet te 50 zł na sprężynę. I jeszcze jedno trochę laickie pytanie: jest taka regulacja na prawej stronie goleni i mogę kręcić w stronę plusa lub minusa, w którą powinienem aby go maksymalnie zmiękczyć :P Dodam, że nie widzę jakiejś specjalnej różnicy między skrajnym daniem na plus, a na minus, a właściwie to żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz odsyłamy do tematu o zalaniu olejem

odkręcasz korek lewej goleni, wyjmujesz sprężynę, wycierasz ją ręcznikiem papierowym (to przykład mozesz czyms innym ale nie bedzie różnicy) wlewasz oleju, wkładasz sprężynę, zakręcasz, pompujesz kila razy i jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...