Skocz do zawartości

Mania lekkości


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

NApiszcie mi kochani co tam za sztyce macie taką lekką ???

 

Chodzi o tego promaxa carbon ??? Serio on jest z carbonu a nie jakiejs podrobk, imitacjii ???

 

JAk masz rozmiar 31,6 mm to biore tez z miejsca jedną jesli nie wazy wiecej jak 230 gram :-)

 

Mógł bym 27,2 ale wkałdac przejsciowke to tez nabiaj gram i jeszcze wezsza sztyca jest mniej sztywna. Mija sie z celem troche ...

 

Odpsiz szybko jak mozesz

 

Co do cietej kiery to ja pisałem. Sprawdź na zagranicznych stronakch ... tam wiara ma po 520 mm kierki :- )<lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca Promax Carbon, 27.2x350mm, jarzemko na 1 śrubę - 115zł (waga rzeczywista 206 gram na wadze znajomego, choć na allegro jest na wadze i ma 210 gram, różnie ważą, wystarczy pewnie kilka cm maty karbonowej nawiniętej więcej...), na 2 śruby 150zł. Pełny karbon, żadnego kitu. Jutro będę wiedział czy da się załatwić inne średnice.

 

ps: Taka sztyca siedzi w moim rowerku na zdjęciu w linku poniżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi to bede czekał

 

NIe wiesz ile mogą wazyc te pzrejsciowki, reduktory ?? Kurde cały net pzreszukał i duzo stronek z wgami i nie widze takich bajerkow ... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Do Skrzyni: sztyca już kupiona, wyślę jeszcze dziś wieczorem :)

Do Wixera: nie mam sztyc na 31,6 i nie jestem niestety w stanie załatwić. Są jedynie na 27,2. Odnośnie tej przejściówki to u znajomego wisi przejściówka... rury sterowej z 1" na 1 i 1/8" :oops: Nie zwróciłem uwagi wcześniej co to jest :oops: Redukcji na sztycę nie mam możliwości załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze nie mozna dostac takiej przejsciowki do sztycy inaczej nazywaną Tuleją redukcyjną. Ja posiadam takie coś ale nie wiem ile wazy. NIE NA SPRZEDAZ.

 

Dowiem się w sklepie gdzie kupowalem rower moze tam mają ale najwczesniej bede wiedzial w poniedzialek bo w piatek bedzei nie czynne a w weekend siedze w szkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować Żbikowi za to, że poświęcił swój czas i wysłał mi tą sztycę Promax'a :D :wink: Wielkie dzięki Żbiku.

 

Sztyca dotarła cała i zdrowa, została rozpakowana, a chwilę potem wylądowała na wadze by wskazać dokładnie 206g :-D :-D Naprawdę niezły wynik.

 

promax_350mm_27.2mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla prawdziwych maniaków polecam piasty Soul Kozak- ich największym plusem jest to, że komplet waży 220g :cool: 8) a cena.....o takich sprawach się nie rozmawia- w końcu to najlżejsze piasty naśwecie dostępne w Polsce ;-) Pozdrówko MANIACY :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej wiedzialem jakie sa ceny niektorych akcesoriow Tune'a ale zacisk sztycy za 205 zl.....Tak troche OT to dlaczego Tune'a zaleca do swojej tytanowej kastey jak najtwardsze lanuchy??Czy w tym wypadku ma to az takie znaczenie??I dlaczego nie ma nic o rohloffach-ponoc jedne z najtwardszych na rynku i o tytanowych lancuchach(chyba ze te connexy sa z Ti bo nie znam ich zupelnie...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam juz nie wiem jak z tymi lozyskami bo w teori to rewelacja np 100gramowy wklad suportu tez tune'a ale np w bikeboardzie twierdza ze one to tylko na wystawy i bicie rekordow a do normalnej jazdy to maszynowki jak w DT lub normalne kulki sa the best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

lubię oszczędzać na wadze ale nie wiem czy Wam w większości chodzi o sztukę dla sztuki czy na tych roweruch jeszcze chcecie normalnie w terenie jeździć bo nawiercanie rogów już mnie śmieszy. Co do tuna nawet miałem w ręcę, nie sądzę by nadawało się to do jazdy. Ja najwięcej i najtaniej a bez utraty jakości oszczędziłem na kupnie dętek Clement Latexowych (już ich niestety nie mam) o wadze 75 gramów/szt i szprych DT2.0/1.5/2.0 z alu nyplami x 32 otworowe obręcze (tu akurat mam złe doświadczenia z różnymi obręczami poniżej 400g). Dobre są też zamki tytanowe Tranz X choć nie wiem czy są teraz dostępne ale kiedyś 115zł kosztował mnie na targach komplet z zamkiem do sztycy. Dobre rozwiązanie to kaseta XTR ale ze względu na to, że się zużywa i chora cena odradzam. Bębenki tytanowe dużo oszczędzają, albo nawet aluminiowe jak w piastach DT Hugi ale to też b.drogi sposób. Sporo można zejść bez straty jakości i dużych kosztów i tak robiłem wymieniając śruby stalowe np. te mocujące manetki, klamki, linki przerzutki czy ją samą, rogi, koszyki - miałem bardzo dobre i twarde duże ilości z Magury. Można też wymieniać śruby montażu damperów, mostków czy kierownic ale tylko tytanowe - niestety ciężko dostać i drogie. Są też specjalistyczne śruby np. tytanowe do mocowania korb, czy alumioniwe do mocowania koronek czy tylnej przerzutki do ramy. Sporo jak ktoś ma na kwadrat daje pakiet z tytanową osią czy wymiana na takowe ośki pedałków. Nie polecam zdecydowanie zbyt lekkich kierownic o czym tu była mowa. Miałem 148 g ControlTecha i pękła przy mostku pozatym się zgniatała montując rogi i dotaczałem tuleje/inserty. Lekkie opopny dobry, ale krótkotrwały sposób bo drogie i b.szybko się ścierają poza tym nie zawsze się dobrze trzymają bo na ogół węższe są i symboliczy ten bieżnik jest i łatwo się przebijają. Ja już dawno doszedłem do wniosku, że najtańszy sposób to schudnąć 2kg a mieć cięższy 2kg rower i suma sumarum pod górę wiezie się tyle samo a koszt nieporównywalny - ale to dla tych którzy twierdzą że lekki rower łatwiej pod górę targać, bo tych co uprawiają sztukę dla sztuki to nie przekona. Ale kaseta XT którą ostatnio kupiłem to w mairę tani a dobry pomysł (alu pająk). Podoba mi się też kiera Riser Ritcheya z carbonu ale z ceną trochę przeginają.

pzdrv wszystkich maniaków bo też tak miałem, te wagi po pocztach, obliczenia, sumowanie itp. Dalej to robię ale bardziej realnie do tego podchodzę. Chcę wiedzieć, wybrać coś lekkiego ale bez utraty jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach mozna sporo zbic a im lezjesze kola tym lepiej sie tocza i lepiej sie jezdzi.I nei znaczy to ze musza sie scierac szybko bo zalezy to glownie od mieszanki gumy ( znam ciezkie opony nawet bardzo ktore w rekordowym tempie sie zuzywaja ).

 

Kierownice mam o masie 124 g ( tioga ) i coz poki co ok , oczywiscie w porownaniu do rooxa ze scianka 5 mm na pewno sztywnosc mniejsza ale poki co zero zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cze

Mój projekt

RAMA - Kellys Sabotage 17,5'' - 1380g

Amor - Manitou - MANITOU SKAREB SUPER 100mm - 1600gram

Koła - Mavic CrossRide - przód - 730g tył 1020g

Korba - RPM - 728g

suport - ISIS - POWER PRO 9400 - 270g

Kaseta - Sram PG - 990 - 290g

Łańcuch - Shimano CN - 7701 - 300g

Przerzutka Tył - Shimano XTR '03 - 207g

Przerzutka Przód - Shimano XT '05 - 175g

Hamulce - AVID SINGLE DIGT 7 - 185g

Klamki - AVID SINGLE DIGT 7 - 180g

Sztyca - KBIX Race PRO - 250g

Mostek - KBIX Pro Race - 142g

Kiera - KBIX RACE Pro - 145g

Manetki - Shimano LX - 410g

 

Wiem że nie jest to kosmiczny sprzęt.

No ale przynajmniej nie proponuje zdrapywania Lakieru :lol:

Napiszczie co wy na takie zestawienie ??

Składam właśnie coś takiego i przydadzą mi się wszelkie DOBRE RADY ! Bo wiercić dziur w ramie nie będe :grin:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka to raczej 1420g w tym rozmiarze a nie 1380g, łańcuch po skróceniu wyjdzie jakieś 275g ale to szczegóły

Do tego opony, dętki, zaciski, siodło, pancerze i linki, stery - z wszystkim rower powinien ważyć 10,5 - 11kg, w zależności od tych rzeczy

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...