Skocz do zawartości

Mania lekkości


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

słuszna uwaga ale to bedzie uzaleznione od pozostalych mi funduszy poniewaz wprowadzilem jeszcze jedna modyfikacje a mianowicie oponki Continental Explorer Supersonic 2.1 - zwijana para wazy 920 gr co daje pomniejszenie masy calego bika o 890 gr i przy tej opcji zostaje a wynik jaki uzsykam to 11 810 gr dla calego roweru z 21 calowa rama... i prawie bedziemy w domu :P tylko te ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

nie wiem co to za obrecze ambrossio ale polecilbym np DT

http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=3236

lub mavici 717 zmniejszysz wage z 1100 na ok 860g a waga obreczy ma duzo wieksze znaczenie niz np masa piast czy kasety :angry2:

 

Jest jeszcze tansza alternatywa sun mach 4 http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=2241 ale nie slyszalem wiele dobrego o obreczach tej marki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romi felgi wazylem 550 jak byk i ani grama wiecej niechce waga pkazac.. a teraz inny problem poszukuje polskiej wersji jezykowej czegos gdzie bedzie opis zaplatania kol na 3 krzyze, macie cos takiego lub wiecie gdzie szukac bo ja znalazlem tylko po angielsku i rosyjku a wladam hiszpanskim i niemieckim :/, wiec prosze o pomoc za ktora z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubiiDubii pozwól, że rozwieje swoje wątpliwości i spytam, jaki to system zaplatania na trzy krzyże i czy można gdzieś to zobaczyć? No i sprawa najważniejsza, co to daje?? :blink: A co do masy felg to jest to, waga katalogowa, więc jestem zdziwoiny, że rzeczywista jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

470 g za 1 opone to dużo czy mało ??bo to najlżejsza opona którą znalazłem

 

edit: do XC

 

tu chodziło mi o maxxis hard driver - co o nich sadzicie leprze od panarcer fire XC pro? bo wiem że lżejsze ale czy leprze?

 

 

mam zamiar kupić gary fisher hkek lub kona caldera ale może ktos wie ile te ramy waża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moja maszynka znowu stracila kilka gram a mianowicie przez wymiane mostka z zooma na kibix 100mm i straci kolejne gramy przez uciecie sterowki o prawie 1cm zmienilem tez lancuch na hg-93 z 53 na dniach wymienie kasete z deore na xt i znowu kilka gram ucieknie :D wojna z nadwaga rozpoczyna sie na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

470 g to tak w sam raz. Większość dobrych opon waży w tych okolicach. Lżejsze są już delikatniejsze i mają gorszą przyczepność. Najlżejsze opony MTB to Maxxisy Maxxlite 310 wążące ~305 g .

Szukałem tych oponek wszędzie i nie umiem ich nigdzie znałeść możecie podac link??

 

Mojemu rowerkowi jutro może we Wtorek ucienke z kilkaset gram, bo zmieniam amorka już zamowłem Mantiou Axel Copm 80 mm :):D a zaniedługo zmieniam oponki, bo moje po dziejszej przejażdzce są łyse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...