Kuba323 Napisano 29 Maja Napisano 29 Maja Cześć, Mam problem, w zasadzie chyba mam. Założyłem koła, pojeździłem 300 kilometrów, złapałem kapcia. Podczas zmiany zauważyłem, że górna część widełek tylnego trójkąta jest zadrapana przez łańcuch. Po złożeniu zauważyłem, że ostatnia zębatka znajduje się bardzo blisko ramy, nie ociera, natomiast jest niepokojąco blisko. Zadrapania moga być spowodowane tym, że raz mi spadł łańcuch, ale mogą być też tym, że to jest blisko. Czy uważacie, że tam jest za mało miejsca? Zastanawiam się, czy może dać jakąś podkładkę 0.5-1.5 mm. Kaseta jest osadzona poprawnie na bębenku. Złożenie - Bębenek - zaślepka bębenka - kaseta - koło. Tam nie ma żadnej podkładki koła założyłem tak jak przyjechały. Rower - Focus Izalco Max 8.7 (Może w tych Focusach tak jest?) Koła - EliteWcheels SLR DISC 2.0 Napęd - Shimano 105/12s mechaniczna Koła dokręcone 9Nm Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Cytuj
RabbitHood Napisano 29 Maja Napisano 29 Maja Jeśli koło i kasta siedzi "prosto" to tylko wina konstrukcyjna ramy - zresztą o problemie świadczy to wycięcie: 1 Cytuj
przecietny.kolarz Napisano 29 Maja Napisano 29 Maja Nic z tym nie zrobisz. Projektant ramy najwyraźniej średnio się przyłożył do roboty. Ja w takiej sytuacji bym napisał do producenta i zobaczył co odpiszą. Jak Ci łańcuch spadł, to nie dziwne że jest podrapana. Natomiast sama odległość łańcucha od ramy jest conajmniej niepokojąca. 1 Cytuj
Kuba323 Napisano 30 Maja Autor Napisano 30 Maja (edytowane) Dzięki Panowie. Tak, macie racje, to kwestia ramy, włożyłem drugie koła, sprawdziłem wszystko, problem sie powtarza. Tam jest troche miejsca włożę podkładkę ok. 1mm grubości i powinno być git. Edytowane 30 Maja przez Kuba323 Cytuj
KSikorski Napisano 30 Maja Napisano 30 Maja To sobie za zepsujesz równoległość przylgni pod piastę. 1 1 Cytuj
Kuba323 Napisano 2 Czerwca Autor Napisano 2 Czerwca (edytowane) Zrobiłem i jest ok, zadbałem o to aby podkładka miała równą powierzchnie, dodając fazkę zewnętrzną i wewnętrzną. Czy nie jest tak, że równoległość bym mógł zepsuć, gdyby podkładka miała nierówną powierzchnie? Edytowane 2 Czerwca przez Kuba323 Cytuj
przecietny.kolarz Napisano 3 Czerwca Napisano 3 Czerwca Raczej chodziło o to, że rama jest projektowana pod szerokość piasty. Jak zmienisz szerokość piasty, to nie będzie już idealnie równoległa. Tyle że 1mm raczej nic nie powinien zmienić, chociaż mogę się mylić. Cytuj
KSikorski Napisano 3 Czerwca Napisano 3 Czerwca Tolerancje produkcyjne dla haków 142mm bywają od minus 0,5mm do plus 1,5mm. Dołożenie podkładki 1mm miałoby sens jeśli puste haki mają szerokość od 142,5mm do 144,5mm. To oczywiście z punktu widzenia technicznego puryzmu. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.