Skocz do zawartości

[okulary] nakładane na okulary korekcyjne?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Poszukuję do mojego armor setu rowerowego okularów, czy też jakiejś formy małych gogli, które mógłbym nałożyć na moje zwykłe okulary korekcyjne. Nie ma szans, bym wyrabiał nowe szkła tylko na rower bo z astygmatyzmem i -4d już te zwykłe kosztowały mnie półtora koła. Musi więc być to nakładka bez wpływu na ostrość widzenia.
 

Czy istnieje coś, co dałoby się nałożyć na moje drugie oczy, by chronić mnie przed muchami, latającym błotem i deszczem, a przy tym by nie wyglądały jak gogle z full face’a na gumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego tyle na rynku, że bez dodatkowej informacji z Twojej strony odnośnie modelu/marki Twych bryli można strzelać w ciemno przez dwa miesiące.  Choćbyś dał znać czy masz bardziej awiatory, nerdy, lenonki czy jakie tam...

Inna sprawa - czy z dodatkowym ciężarem na ramce okulary nie spadną / nie będą zsuwać się podczas jazdy w terenie.  Też mam czworo oczu, przerabiałem wszystkie opcje - same oksy, z nakładkami, szkła kontaktowe, przeciwsłońca z korekcją - i niestety najlepsze rozwiązanie dla mnie to ostatnia opcja.  Nie ma co oszczędzać na patrzałkach dopóki serwis oka nie będzie popularny i przystępny jak monopolowe. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Żadnych wymysłów typu aviator czy lenon :D mam bardzien nerdy, ale bez przesadyzmu. Lekko większe ale bez szaleństw. Z oksów jakich szukam z kolei chodziło mi o coś jak normalne mtbowe tylko lekko większe, by objęły moje korekcyjne. Przykład poniżej, jeśli iPadowi się uda to wkleić. Najlepiej to takie coś jak te stolarskie, tam i dwie pary bym zmieścił 🤣

 

Edyta: doprecyzowalem, bo myslalem, ze pytasz czy na mtb chce ochronne aviatory 🤣

IMG_1555.jpeg

Edytowane przez marekdam1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja używałem narciarskich/snołbordowych gogli ale latem to był głupi pomysł więc przesiadłem się na UVEXy jakieś typu stolarsko-behapowego.  Miały zauszniki wymienne na gumę, gąbkę naokoło ramki szkła…coś jak te modele:

 

IMG_3632.jpeg

IMG_3633.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepiłem jakieś randomy, szukaj okulary/gogle ochronne na netach albo w lokalnym bhp.  W sumie opaska to może być dobry pomysł bo co - dwie pary zauszników? 🥸

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...