Skocz do zawartości

[Koła] Zmiana 29 na 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry na wstępie chciałam oznajmić,. że jestem nowa na forum. Chciałam się skonsultować w pewnej sprawie. Posiadam rower MTB złożony od podstaw. Rama 19" , amortyzator 29" 100mm i koła 29". Mój wzrost 160 cm. Niestety tak mi doradzono co do doborze części. Jeżdżę normalnie a tym rowerze, ale czy jak np chciałabym zamontować mniejsze koła 27,5 to czy będzie trzeba zmienić też amortyzator na 27,5 czy nie zmieni się znacznie geometria cała? Czy zamontować koła mniejsze pod amortyzator 29.  Proszę mi w prosty sposób doradzić, na chłopski rozum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 19", wzrost 160cm ? Co to za rama (nie za duża?), jak cały rower wygląda? 

Co do pytania: wymiana kół na mniejsze zmniejszy prześwit (na chłopski rozum:  obniży rower) i łatwiej będzie zahaczyć pedałami o glebę. A obniżenie roweru ,tylko ,z przodu'' tylko pogorszy sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już koła w wszystko, to sam rozmiar koła nie jest największym problemem - problemem jest rozmiar ramy. Oczywiście jak jest koło 29" i wysoki widelec, to górna rura będzie wysoko, ale w małej ramie będzie niżej.

Jeśli chcesz wymienić i koła i ramę, to sugeruję sprzedać rower jako całość i kupić cały. Bo poza kołami, zmieniając ramę do istniejącego osprzętu, musisz jeszcze trafić z rozmiarem średnicy sztycy, sterów, standardu suportu, pewnie zmienić pancerze linek. No chyba, że masz całą piwnicę gratów i wszystko dopasujesz. 

Ten funbike to był elektryk - czy to nadal jest elektryk, czy już nie?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziewczyną. Pracowałam w rowerach elektrycznych, na kontroli jakości. Nie chce sprzedawać tego roweru bo sama go złożyła. To jest elektryk na ramie funbika, która miała iść na złom. I tak to się zaczęło. na razie nie mam takich finansó, żeby kupic nowy fabryczny i dlatego pytam z ciekawości czy coś się da z tym zrobić. W czerwcu będzie rok jak już nim jeżdze. Obecnie mam przjechane 1100km. Ale jakoś sobie radze. W przyszłości jak sie uda to najwyzej kupie lepszego naloga i przeniose silnik i baterie. Dziekuje za pomoc, a nie za krytykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mojego wpisu nie odebrałaś jako krytyki. Chciałem tylko wyjaśnić, że jak nie masz identycznego modelu ramy, ale w mniejszym rozmiarze, to zmiana ramy na inną wiąże się z wieloma możliwymi problemami. Zmian kół na mniejsze przy hamulcach tarczowych jest niby prosta, ale obniżenie korb o te 2cm może sprawiać problemy na zakrętach i nierównościach. Trzeba uważać, rower będzie inny. Jak ma hamulce V, to już jest problem, bo z nowym kołem nie będą działały.  A może ci się uda pozyskać mniejszą ramę. W porównaniu do kół i opon to może być podobny koszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...