Skocz do zawartości

[Chwyty z rogami] Które wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zamierzam kupić chwyty z rogami. W tej chwili mam zwykłe, ale już są stare i guma zaczyna się łuszczyć. Zawsze w nich denerwowało mnie to, że podczas jazdy przekręcały się samoistnie pod wpływem ciężaru dłoni. Moje obecne mają 13 cm długości, a średnica wynosi między 2.1 lub 2.2 mm (nie mogłem zmierzyć doskładnie). Jeszcze dodam że nie mogę wygospodarować więcej miejsca na kierownicy. Znalazłem na allegro dwa produkty, które mnie interesują. Proszę o radę, czy będą pasować i które warto wybrać? 

https://allegro.pl/oferta/chwyty-rogi-do-kierownicy-rowerowe-gripy-gumowe-z-rogami-profilowane-15401855229

https://allegro.pl/oferta/chwyty-rowerowe-ergo-z-rogami-hualong-gripy-raczki-rowerowe-15214774841

Edytowane przez toomees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są dobre i może mają jakieś ukryte bajery w środku, ale dla mnie cena jest zaprowa. Dwie i pół stówki za kawałek gumy to trochę za dużo. Bagażnik kupuję za stówkę, a gripy zazwyczaj są tańsze... Zapytałem tylko o te dwie opcje z allegro i czy będą pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Wasze opinie, ale przekracza to mój budżet, jeśli chodzi o takie drobne akcesoria do używanego roweru. Nie jeżdżę dużo, więc te z allegro powinny być zadowalające, jeśli nie będą miały ukrytych wad i wejdą na kierownicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toomeesMam Ergony, mam takie tanie, podobne do tych które wskazałeś. Główną zaletą Ergonów jest to, że wyglądają cool i że są regulowane, chociaż nie metalowe (choć można znaleźć klony posiadające i tą zaletę).

Nie jest prawdą, że rogi muszą być długie - przy odpowiedniej, szerokiej konstrukcji gripa, wystarczy uchwyt na dwa palce, by zupełnie zmienić pozycję.

Z mojego punktu widzenia ważne jest tylko, żeby mocowanie było na metalowe obejmy i żeby same rogi nie były metalowe, bo w zimie nie jest to przyjemne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicę wejdą każde, bo średnica kierownicy w miejscu montażu chwytów, klamek i manetek jest jedną z niewielu rzeczy w rowerze, które są standardowe.

Ergony nie są bajeranckie, bo mają regulowane rogi, tylko dlatego, że są genialnie wyprofilowane i nie chodzi mi tylko o te "płetwę" pod nadgarstek.

Rozbraja mnie podejście w stylu: "a bo to do używanego roweru"...

Dłonie też masz używane i co? Za chwilę się ich pozbywasz?

Dopóki nie zrozumiesz, że tych chwytów nie kupuje się do roweru, tylko dla dłoni, to nie docenisz ich zalet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Maciek.B 

Kupuję kilka akcesoriów łącznie z chwytami. Zaplanowałem budżet do 600 zł, a wydam przynajmniej stówkę więcej, jak już zamówię wszystko co zaplanowałem. Dlatego chwyty muszą być tańsze. Zobaczę, jeśli te które zamówiłem będą nie teges. to za rok będę się zastanawiał co dalej. Dzięki za opinię. 

Edytowane przez toomees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, Ergony są profilowane, ale te inne też są profilowane. Wiem, bo jeżdżę na jednych i drugich. Ergony to po prostu produkt premium i za to się płaci - kupujemy w ciemno i wiadomo, że będzie dobrze wykonane. Z innymi nie ma takiej pewności, ale zawsze można poczytać recenzje itp. 

A poza tym, umówmy się, chwyty to nie jest jakieś rocket science - co druga chińska marka takie klepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...