Skocz do zawartości

[Kaseta] CS-HG51 wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Pojemność przerzutki Claris to 43T, obsługuje ona z tyłu max 34T koronkę. Także powinno się udać, pamiętaj tylko o dostosowaniu długości łańcucha, bo jeśli teraz jest na styk a chcesz założyć większą kasetę, to może być potrzeba zwiększenia długości łańcucha.

 

Względnie policz, czy nie lepiej, taniej i prościej kupić mniejszą zębatkę do korby... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korba jest 50/34 (Claris, taką znalazłem w specyfikacji), to jest ona na BCD 110, a tam chyba nic mniejszego się nie założy niż 34 z (no, gdzieś mi się obiło o uszy, że 33 z, ale to już jakaś droga egzotyka, a zysk minimalny). 

Więc spokojnie zakładaj większą kasetę, przerzutka przyjmie 11-34 nawet według producenta. Łańcuch po prostu kup nowy i załóż (Shimano HG71 lub KMC X8 będzie spoko), a dopiero potem skróć. Do nowej kasety i tak daje się nowy łańcuch, a ten stary, nawet jeśli mało zużyty, z pewnością będzie za krótki (jeśli był dobrze dobrany do kasety 11-28). Najlżejsze przełożenie 34/34 to już w szosie całkiem lekko, chyba że chcesz jechać gdzieś w prawdziwe góry. Ale nawet tu jest jeszcze rozwiązanie, bo obecnie są kasety ósemki nawet w wersjach 11-36 i 11-40 (trochę "dziurawe", ale są), tylko że wtedy już raczej przerzutkę trzeba wymienić (pasuje Acera 3020).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o łańcuchu. A  żeby nie zakładać nowego tematu - kaseta 9rzędowa i duża koronka 32 zęby . Shimano Sora. Coś większego da się założyć? Bo dziś poległem na 3 podjazdach . :).Musiałem pchać pod górę. Aż wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość może obyło by się bez wymiany ale wózek będzie już dość mocno napięty natomiast w zależności jaki ma przebieg ten łańcuch do nowej kasety raczej skłaniałbym bym się ku nowemu łańcuchowi bo jeśli jest wyciągnięty to po prostu przyspieszysz zużycie kasety. Odłożyć go sobie do rotowania. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Myślę ,że łańcuch jest do wymiany bo rower dostałem od kuzyna. Nie wiem kiedy był wymieniany. Czy może być kaseta Shimano CS-HG400-9 9 rzędów 11-34T. Widzę ,że przy tej kasecie polecają łańcuch KMC X11 114.Do kasety jest taki opis:

  • MODEL: CS-HG400-9 11-34T
  • GRUPA: ALIVIO M3100
  • KOMPATYBILNE Z GRUPAMI: ALIVIO
  • TYP BĘBENKA: SHIMANO/SRAM
  • STOPNIOWANIE: 11-34
  • KOMPATYBILNY Z PRZERZUTKĄ: MTB, Trekking 9
Edytowane przez jarek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 poście pisałeś że masz 8rz. kasetę pytasz o kasetę do Clarisa czy do Sory? Do napędu 8rz KMC X8, do 9rz KMC X9.

Jeśli mówimy cały czas o tej Sorze to kaseta CS-HG400-9 będzie ok, łańcuch KMC X9 a nie 11.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bo mam dwa rowery Huragana 1+ i Accent cx One. Jedno jest odnośnie Huragana .A drugie CX One. Pisałem ,że nie chce zakładac drugiego tematu.A chce zmienic kasety w obu rowerach.Bardziej i szybciej zależy mi żeby zrobić Sore. Łąńcuch który mam ma 112ogniw. To jaki łańcuch kupić?

Edytowane przez jarek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już zamówiłem kasetę i łańcuch. A jak dopasować długość łańcucha? Myślałem o tym żeby na próbę stary założyć i jak by pasował to nowy zrobić tej samej długości. Ewentualnie gdyby był za krótki to nowy dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jarek74 napisał:

Tak już zamówiłem kasetę i łańcuch. A jak dopasować długość łańcucha? Myślałem o tym żeby na próbę stary założyć i jak by pasował to nowy zrobić tej samej długości. Ewentualnie gdyby był za krótki to nowy dopasować.

Wrzuć na największe blaty z przodu i z tyłu i zobacz czy nie jest zbyt napięty.  Będzie jakas podstawa.  Jeśli jest napięty jak struna to trzeba dodać 2-4 ogniwa. Jeśli stara kaseta miała 32 zeby a nowa 34 to łańcuch też musi być dłuższy o 2 oczka. Jak już będziesz skracał i nie masz pewności, to lepiej uciąć krócej niż za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...