Skocz do zawartości

[Grawel] Superior vs Rose


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, stoję przed dylematem kupna grawela, już byłem zdecydowany na kupno  https://sportano.pl/p/289521/rower-gravelowy-superior-x-road-team-comp-gr-gloss-olive-chrome?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwt-OwBhBnEiwAgwzrUj0azMFaRT1mvkqt-4amn1CKnR4gY4EcJ7WJIbGZRVQ6_C3KMTH4ehoCStYQAvD_BwE. nawet jeździłem po placu,tylko wersją aluminiową ponieważ karbonowej nie mieli,trzeba by było kupić on-line.Zawsze podobały mi się rowery Rose,nawet bardziej niż Canyony.Zobaczylem ten rower i zwariowałem https://m.olx.pl/d/oferta/gravel-rose-backroad-carbon-l-57-grx-nowy-f-vat-CID767-IDZAhmG.html?reason=observed_ad. . Ostatnio widziałem go na żywo i robi robotę, dzwoniłem do sklepu,gwarancja dwa lata,dystrybutora to chyba Rose u nas w kraju nie ma.Czy ktoś może posiada taki rower Rose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja w Rose (jak i u większości producentów) nie przechodzi na kolejnego właściciela. Rose w Polsce prowadzi sprzedaż tylko online, kupując na olx możesz zapomnieć o gwarancji, mimo że rower jest nowy.

https://www.rosebikes.de/rose-backroad-grx-rx820-1x12-2709493?product_shape=*evil+pepper+green&article_size=57cm

Tu masz nowy rower bezpośrednio od producenta, czas dostawy około tygodnia, najnowszy napęd 1x12.

@tomasz777 przed zakupem czytałem warunki gwarancji i jest tam wyraźnie napisane, że prawa gwarancji/rękojmi itp. itd. nie mogą zostać przeniesione na kolejnych właścicieli.

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa obiektywnie dobre, superior bardziej zwarty, zwrotny a do rose wejdą trochę szersze opony. Co kto lubi 

A o gwarancji przy rose z tego ogłoszenia to zapomnij. Okres gwarancji biegnie od momentu wystawienia pierwotnego dokumentu sprzedaży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz777 Gwarancja jest dobrowolnym zobowiązaniem producenta i może on wprowadzić ograniczenia - np. tylko dla pierwszego nabywcy (bez możliwości skorzystania z gwarancji przez kolejnych nabywców tego roweru).

Rękojmia/odpowiedzialność za produkt (bo w Polsce są to odrębne przepisy w zależności od tego, czy sprzedającym jest osoba fizyczna niebędąca przedsiębiorcą czy przedsiębiorca) jest zobowiązaniem ciążącym nie na producencie, a na sprzedawcy i nie jest dobrowolna, ale narzucona odgórnie przez przepisy.

Kupując ten rower od człowieka z olx nie masz gwarancji od Rose, ale masz rękojmię. Tylko, że niestety ta rękojmia jest nie od Rose, ale od człowieka z olx i to do niego musisz kierować ewentualne roszczenia... życzę powodzenia 🙂 Możesz próbować uzyskać gwarancję producenta (od Rose), ale musiałbyś udać, że to Ty a nie człowiek z olx jest pierwszym nabywcą roweru. Po prostu kupując rower, sprzedawca musiałby przekazać Ci dowód zakupu od Rose, a rower musiałby być wcześniej nierejestrowany na niego (jeśli Rose oferuje taką rejestrację), żebyś mógł go zarejestrować na siebie na podstawie otrzymanego dowodu zakupu. Tylko, że ta metoda ma same luki, bo: 1. uda się, jeśli dowód zakupu jest anonimowy, w co wątpię, a może być trudno udawać, że to Ty kupiłeś rower, jeśli na imiennej fakturze nie ma Twoich danych; 2. jeśli wymagana jest rejestracja, to jej czas może być ograniczony i może już minął; no i 3. ta gwarancja - jeśli w ogóle się uda - będzie płynęła nie od momentu zakupu z olx, ale od daty oryginalnego zakupu od Rose....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy właśnie sciagnelisciemnie na ziemię,chyba nie warto,to nie tysiąc złotych,to prawie dycha,szkoda wtopić tyle kasy.Rower sprzedaje sklep i wystawia fakturę.

38 minut temu, marcesco napisał:

Gwarancja w Rose (jak i u większości producentów) nie przechodzi na kolejnego właściciela. Rose w Polsce prowadzi sprzedaż tylko online, kupując na olx możesz zapomnieć o gwarancji, mimo że rower jest nowy.

https://www.rosebikes.de/rose-backroad-grx-rx820-1x12-2709493?product_shape=*evil+pepper+green&article_size=57cm

Tu masz nowy rower bezpośrednio od producenta, czas dostawy około tygodnia, najnowszy napęd 1x12.

@tomasz777 przed zakupem czytałem warunki gwarancji i jest tam wyraźnie napisane, że prawa gwarancji/rękojmi itp. itd. nie mogą zostać przeniesione na kolejnych właścicieli.

Nowy już przekracza mój budżet.Na początku chciałem coś kupić za 7-8 k,postanowiłem że dołożę do 10 k.Za cenę nowego pokusił bym się już o https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/przygoda/grizl/cf-sl/grizl-cf-sl-6-axs/3696.html?dwvar_3696_pv_rahmenfarbe=R095_P10&dwvar_3696_pv_rahmengroesse=XL&gad_source=1&gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAjwt-OwBhBnEiwAgwzrUmF3CkGOTs3HXDbCUVE3WY5wn5ewaIa77QX44Yp5fjLuFv06gW2HSxoCdWQQAvD_BwE&utm_campaign=POL+Gravel+-+Shopping+Brand&utm_medium=cpc&utm_source=google 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rower sprzedaje sklep i wystawia fakturę.

To nie ma znaczenia, gwarancja biegnie od dart wystawienia pierwotnego dokumentu sprzedaży i z pierwotnym dokumentem sprzedaży jest respwktowana. Taki dokument może wystawić autoryzowany dystrybutor a gość nim nie jest - bo takich w ogóle nie ma, rower rose oficjalnie możesz kupić tylko w rose. 

Równie dobrze ja prowadząc jdg mogę sobie ten rower zamówić a później sprzedać tobie na fv. Twój "problem" będzie polegal na tym, że swoich praw będziesz mógł w takim przypadku dochodzić ode mnie w ramach rękojmi a nie od rose w ramach gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później trzeba będzie szarpać się z gościem i dochodzić swoich praw.Ze coś tam padnie w osprzęcie to pół biedy,najbardziej martwi mnie rama,jeżeli coś wyjdzie to dramat, zawszę może zdarzyć się jakaś fuszerka przy produkcji Czyli lepiej odpuścić.Nowy wychodzi około 2.5 tys więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomasz777 napisał:

Nowy już przekracza mój budżet.Na początku chciałem coś kupić za 7-8 k,postanowiłem że dołożę do 10 k.Za cenę nowego pokusił bym się już o https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/przygoda/grizl/cf-sl/grizl-cf-sl-6-axs/3696.html?

Na wstępnie wspomniałeś o Superiorze, odpuść Rose i problem z głowy. 1600 zł dopłaty do elektroniki, którą miałbyś w Grizlu to też ciekawa oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz777a ja wziąłem Superiora i jest mega... choć na płaskim to jest miękko, chyba wleci co najmniej 44T z przodu na bardziej płaskie pojeżdżawki. 

Generalnie rower sztywny, zrywny. Po zamleczeniu waga 9,3kg na minimalnym ciśnieniu ok. 3Bar naprawdę całkiem komfortowo. Byłem napalony na DI2 albo AXS-a ale szczerze na razie GRX działa bardzo płynnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DAREKH, wziąłeś tego zielonego z żółtym?Jak on się prezentuje?Jaki masz rozmiar ramy?

Je się jeszcze zastanawiam czy wziąć tego Superiora. Chodzi mi po głowie Canyon na Sramie Rival ,tylko że już wykupili kolor ciemna zieleń w moim rozmiarze,ale są w innym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, @tomasz777 W końcu udało mi się upolować matowego w kolorze szaro-niebieski matowy. Muszę jednak obiektywnie przyznać, że ten zielony w połysku jest też piękny. 

Ja już skończyłem swoje męki, więc podoba mi się to co mam. Ale matowy lakier muszę zabezpieczyć folią. Ja postanowiłem po sprzedaży elektryka, że nie spędzę kolejnych miesięcy na udrękach ze znalezieniem roweru. 

Sup2.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo😀Ja potrzebuję Lke na moje 185 wzrostu,ale tego koloru już nie mają,jest ten zielony.Jeszcze się zastanawiam,albo wezmę Grizla na Axs,który w moim rozmiarze jest w kolorze pomidora,albo zielonego Superiora .To jest jednak około 2 tys różnicy.Jają masz ranę?Jaki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 00:02, DarekH napisał:

Hej, @tomasz777 W końcu udało mi się upolować matowego w kolorze szaro-niebieski matowy. Muszę jednak obiektywnie przyznać, że ten zielony w połysku jest też piękny. 

Ja już skończyłem swoje męki, więc podoba mi się to co mam. Ale matowy lakier muszę zabezpieczyć folią. Ja postanowiłem po sprzedaży elektryka, że nie spędzę kolejnych miesięcy na udrękach ze znalezieniem roweru. 

Sup2.jpg

jak z wykonaniem roweru? co masz za licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IreneuszzNie mam dużych doświadczeń z karbonowymi ramami, ale nie mam się do czego przyczepić. Matowy kolor to ma swoje "zady i walety" ale daje go do obklejenia folią. Jedyną rzeczą na początek była skrzypiąca sztyca, ale pasta do karbonu i dokręcenie kluczem dynamometrycznym załatwiło sprawę. No i blat wpadnie na pewno większy, do jazd po płaskim bo jest baaaardzo miękko.

Licznik to Garmin 130 tylko silikonowa osłonka od majfrendów jest ;) 

Edytowane przez DarekH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IreneuszzWg. mnie jest ok. na moje 181cm i przekrok to czuję się na nim komfortowo. Wprawdzie nie mam jakiś dużych dystansów za sobą i jeszcze mam nawyki z ebike trailowego, więc ciężko mi mieć wyrobioną opinię. Ale jest sztywny i zrywny, ale na płaskim szybko dobijam do kadencji, w której to bardziej galop na siodle niż jazda, stąd na płaskim będę zakładał duży blat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...