Skocz do zawartości

[lekka kurtka lub bluza] na wiosnę / lato - określone kryteria


Rekomendowane odpowiedzi

Castelli dobrze znam, ponieważ używam od lat. Chodzi o to, że Castelli "zwiększyło" -tak jak napisałem wcześniej- przynajmniej część swojej odzieży czyli  aktualnie ten sam model  w rozmiarze L jest wielkości wcześniejszego XL.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie Waszą dyskusję i mam w związku z nią zasadnicze pytanie. Mianowicie skoro Castelli zmienił rozmiarówkę to jak mam dobrać właściwy rozmiar? Skąd mam wiedzieć, czy oferowana kurtka jest już według nowej, czy jeszcze według starej rozmiarówki ( to samo  tyczy się tabeli rozmiarów ) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta jest zakładka "Find Your Size" gdzie wpisuje się wagę, wzrost i wiek, po czym można bardziej szczegółowo wpisać obwód klatki i pasa. Natomiast jedno zastrzeżenie: "obcisła" linia odzieży jest zaprojektowana ściśle pod pozycję na rowerze i nie wiem czy będą wygodne w innej.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jedno zastrzeżenie: "obcisła" linia odzieży jest zaprojektowana ściśle pod pozycję na rowerze i nie wiem czy będą wygodne w innej.

No i tutaj może być cały zonk co niestety przekreśli Castelli, ponieważ jak już pisałem na początku tego tematu nie chodzi o jazdę na rowerze a na wózku inwalidzkim, gdzie siedzi się praktycznie prawie pod kątem prostym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem trochę kurtek i nie oglądałbym na Twoim miejscu niczego poza Goretex Active. Szkoda kasy jeżeli ktoś godny zaufania nie poleci Ci konkretnego modelu. Bo w większości przypadków będą to słabo oddychające ceraty. Po Active też się nie spodziewaj cudu - to jest jednak membrana, a każda, nawet najlepsza ogranicza oddychalność. Ale jeżeli wysiłek nie jest nadmierny będzie dawać radę. Nie nastawiaj się też na ocieploną. To są drogie ciuchy a jak kupisz samą skorupę to żonglując ubraniem pod spodem będziesz miał jedną kurtkę na temperatury od kilku do kilkunastu stopni. Tak w ogóle to jest bardzo trwały materiał więc wystarczy na dłuuugo. Wydaje mi się że dla Ciebie powinna mieć kieszenie tzw. napoleońskie. I na koniec takie info bo może nie wiesz. Goretex-u nie pierzemy z dodatkiem płynu do płukania - zabija właściwości membrany. Tylko szare mydło albo specjalny (sprawdzony) płyn do prania membran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ulewa to jeździ się tak:

image.png.7b37d04120c3b706379e9c96dbb0806c.png

 

Albo jeszcze lepiej tak:

image.png.51cdb8aadae31bd307556b5cb1b069c4.png

 

Jeśli chodzi o to pierwsze to autentycznie, nieraz spotykałem ludzi w mieście którzy tak jeździli w deszcz. To nie jest mem, to się dzieje dość często.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...