Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Jaki podstawowy kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Potrzebuję wymienić amortyzator w moim rowerze. Jest to Kross Hexagon 5.0.
Problem jest taki że mam bardzo duże luzy na tym amortyzatorze. Jak wcisnę przedni hamulec i ruszam rower to luz na amorze jest chyba z centymetr. Ogólnie od nowości tak jest praktycznie. Podczas jazdy praktycznie nie pracuje ten amortyzator bo wszystko zbiera luz. Gdy nagle wcisnę przedni hamulec to czuję, że amortyzator się ruszył a nie wbił z dół.
Proszę pomóżcie co zakupić do takiego roweru bo jestem kompletnie laikiem jeśli o to chodzi. 
Wymienić sobie wymienię, bo to nie jest problem. Problem w tym że nie znam się jeśli chodzi o długość rury itp.
Cena jaką chcę wydać to tak 300-400 zł. To jest tylko rower do dojazdu do pracy, więc nie jestem jakimś wyczynowcem. Po prostu irytuje mnie ten luz na amortyzatorze.
Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziałem jakieś suntury za 300zł. Brat ma Kross Level 1.0 i  tam ma też suntura. I nie ma luzów w ogóle. Jeździłem na jego rowerze gdy czekałem na felgę i całkiem inaczej. Nic nie odbija na kierownicy tylko ładnie tłumi.
Mam wrażenie że po prostu trafiłem na pułapkę i dostałem zepsuty model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak. Jest to luz na goleniu amora. Nie wiem czy to dobrze napisałem. Po prostu ruła która wchodzi do amortyzatora ma luz. I do bardzo duży. Nie wiem jak się fachowo określa poszczególne elementy. Po prostu jak patrzę na amor i nim ruszam to jest luz. Między tym co wchodzi a tym do czego wchodzi dany element.....

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez buli113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pytanie co by ktoś polecił w stylu czy kupić Suntour za 300zł czy RST Blaze albo Sountour X1. Bardziej o to mi chodzi. I jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi amortyzatorami to po prostu żebym nie wpadł na minę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele za 300-400 zł to atrapy, które kiepsko pracują i tylko niepotrzebnie zwiększają masę roweru. Jest jeszcze powietrzny XCR, ale też go nie polecam, bo to sprzęt z pogranicza atrapy. 

Tak jak wspomniał @Dokumosa, rozsądne minimum to Raidon. Jeśli nie masz wystarczającego budżetu lub szkoda Ci na niego pieniędzy, to lepiej kup sztywny widelec, kyóry waży 700-800 g zamiast 2,5-3 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostaw ten co masz albo kup coś z wyższej półki. Lepiej wydać parę zł więcej i kupić coś lepszego, niż któryś z tych o które pytasz. Niepotrzebnie zwiększają masę roweru i stanowią tylko dodatkowy balast nic nie wnosząc. Przekonasz się w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...