Skocz do zawartości

[pedały] platformy do szosy


Rekomendowane odpowiedzi

W fazie oswajania się z rowerem można dobrać pedały zgodnie z potrzebami, posiadanymi butami itp szosy mają nisko suport warto mieć pedały które nie są makabrycznie rozbudowane  i przy pochyleniu w ostrym zakręcie nie zawadzą o grunt...są platformy i platformy..

Można pierwsze kilka wyjść zaliczyć w pedałach przełożonych z MTB i ocenić frajdę...

Klasyczne spd 520 i dobry but w fasonie sportowym ale z dogodnym " traktorem" z "gumy" a nie takiego śliskiego plastiku  jest zdrowym kompromisem,  łatwo też polubić dwustronne wpinanie.

Zestaw już szosowy,  na trzy dziury,  przyda się kiedy każde wyjście na szosę będzie motywowane planem treningowym i zasuwaniem.    Waga i opór aerod na plus. Cena za XLC albo niższe shimano - nie ma tragedii...

Jednak nie wygodne kacze kroki w szosowych butach skutecznie zaburzają takie zwykłe tuptanie, bieganie po piętrach czy sklepach albo ruinach zamku, tak samo do auta trzeba na pewno brać drugą parę butów...

Pedały dwustronne dwufunkcyjne odradzam, platforma i spd w jednym... denerwują , miałem dwa rodzaje, da się,  ale nie polecam

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Ireneuszz napisał:

Z szosą zaczynam dopiero przygodę.

Nie będzie za dużo na raz - obsługa klamkomanetek, wypinanie się z pedałów... Może być widowiskowo na skrzyżowaniach ;) 

Godzinę temu, Ireneuszz napisał:

powiedzmy że do 400/500zł.

Jak masz nietypowy kształt stopy, to nie budżet będzie problemem tylko dobranie buta. Mam właśnie w kartonach 3 pary kupione wysyłkowo (wcześniej mierzyłem w sklepie stacjonarnym) i są do odesłania - jak są dobre na długość to cisną z boku albo z góry, jak nie cisną, to mam 5 cm miejsca przed palcami....

Dobry sklep i przymiarki. Albo odpuść na razie i zaprzyjaźnij się z szosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...