strzala28 Napisano 26 Marca 2024 Napisano 26 Marca 2024 Mam 2 rowery z piastą tył SHIMANO NEXUS 8 biegową. W jednym rowerze mocowanie linki CJ-NX10 jest ładnie w poziomie i trze o łańcuch. W drugim rowerze mocowanie/uchwyt linki jest niżej i trze o łańcuch. Obracałem, próbowałem, przekręcałem, zmieniałem podkładki kontrujące i za każdym razem wychodzi tak samo. Co robię źle???? Chcę mieć mocowanie linki w poziomie i żeby nie tarło o łańcuch w drugim rowerze????
zekker Napisano 27 Marca 2024 Napisano 27 Marca 2024 Daj jakieś zdjęcia jak to wygląda. Od boku i wzdłuż łańcucha od strony korby (tzn. aparat między korbą a tyłem). Na wyczucie, to albo zbyt mała zębatka z tyłu, albo niesymetryczna i za bardzo wystaje na zewnątrz.
Wojcio Napisano 27 Marca 2024 Napisano 27 Marca 2024 Tam są takie podkładki ustalające przekładnie w hakach. Są produkowane na różne kąty ustawienia haków i mają różne kolory i oznaczenia. Trzeba dobrać właściwą.
strzala28 Napisano 27 Marca 2024 Autor Napisano 27 Marca 2024 Tylko że ja nie zmieniałem żadnych podkładek, a mocowanie jest tak nisko. Obracałem je na różne sposoby i wychodzi cały czas tak samo. Wydaje mi się że wcześniej tak nie było.....
strzala28 Napisano 27 Marca 2024 Autor Napisano 27 Marca 2024 Nie nie zmieniałem. Po założeniu linki, łańcucha... mocowanie trze o łańcuch. Co robić?
strzala28 Napisano 27 Marca 2024 Autor Napisano 27 Marca 2024 49 minut temu, marvelo napisał: A nie zamieniłeś prawej z lewą? Pomogło. Według opisu czarna powinna być po prawej stronie (była szara lecz ja jej nie zmieniałem). Dziękuję za pomoc. Twój rysunek bardzo mi pomógł!
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.