Skocz do zawartości

[5-7k] pierwszy „powazny” rower


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Wzielo mnie mocno na kupno pierwszego „powaznego” roweru, wczesniej  jezdzilem jedynie marketowymi badziewiemi i jakimis miejskimi. Czy moglibyscie mi doradzic co wg Was bedzie najlepsze w budzecie max 5-7k (7k to juz lekko przeciagniety budzet) ? Mysle, ze 70-80% jazdy to bedzie asfalt, reszta jakis zwirek i utwardzone drogi - nie planuje jezdzi po blocie, ciezkim terenie itd, maksymalnie bedzie to utwardzona droga przez las. Mam 190cm wzrostu i 90kg wagi, dobra forma fizyczna. Lepiej spogladac na szosy, czy gravele? Lepiej szukac nowych rowerow, czy uzywanych? Moze polecicie modele warte uwagi? :) pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lepiej spogladac na szosy, czy gravele?

Szosa służy do jazdy po asfalcie.

Cytat

Lepiej szukac nowych rowerow, czy uzywanych? Moze polecicie modele warte uwagi? :)

Budżet masz już spoko na aluminiowego gravela, który będzie miał wszystko co trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowy grawel albo tzw. szosa Road+, która mieści szersze opony. Ale sensownie wyposażone szosy Road+ (takie jak Giant Content AR2, Canyon Endurance AL 6.0 Disc, Trek Domane AL 4 Disc, Merida Scultura Endurance 300/400) są jeszcze droższe niż najtańsze "wszystkomające" grawele.

Zobacz sobie Kellys Soot 50, nowy Romet Aspre 2 z 2024 roku, Unibike Geos i Giant Revolt 1 też się mieszczą w budżecie. Jest jeszcze Romet Boreas 2 GRX ale on ma trochę bardziej "sportową" geometrię co się czyta w internetach. Ten nowy Romet Aspre 2 wygląda na bardzo ciekawą propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem na tych Rometach, nawet ich nie widziałem na żywo, nie znalazłem też na stronie Rometa geometrii więc nie odpowiem na to pytanie. Ale jak teraz spojrzałem na zdjęcia Aspre i Boreasa w necie to Aspre wydaje się niższy i bardziej agresywny bo ma krótszą główkę ramy. Może ktoś inny się wypowie kto je widział/testował. Ja mam Kellysa ale też od niedawna (wcześniej był Triban), przejechałem na nim dopiero 150 km więc się jeszcze docieramy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ktoś miał styczność z marką Pafaro?

Ot polska firemka co sobie zamawia graty u zewnętrznych dostawców i składa w całość.

Cytat

Czy ktoś bardziej doświadczony ode mnie może sie wypowiedzieć na temat tego roweru i osprzetu? Warto za 5899zł?

W miarę standard jak na mniej znane i mało "prestiżowe" marki

* z tą różnicą, że kupując jakieś pafaro ciężko ci będzie go później odsprzedać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przeglądam non stop internet i w sumie dwa rowery, które najbardziej mi się podobają i mają dobre opinie to:
Kross Esker 6.0 2023 - mogę go kupic za 6749zł
Unibike Geos 2024 - mogę go kupić za 6999zł
trzeci, który mi się podoba to Romet Boreas 2 GRX - mogę go kupić za 5799zł


Który rower i dlaczego wg Was najlepszy? Przypominam, że nie bede zapuszczal sie w zaden ciezki teren. Jedynie asfalt, szuterki i jakies lesne sciezki.

Edytowane przez Rapido93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...