Skocz do zawartości

[Opony] Continental gp5000 czy Pirelli p zero road


Rekomendowane odpowiedzi

O pirelli się nie wypowiem bo nie mam porównania, natomiast na gp4000 i gp5000 jeżdżę od lat. Obecnie gp5000 tr 700x25 na mleku. Zero kapci , a ryam ją niekiedy bo kiepskich asfaltach , szutrach , brukach. Natomiast pamiętać trzeba , że gp5000 inaczej się rozkłada w zależności od rozmiaru, czyli 700x25 rozkłada się średnio na 25,5 ,max 26, a 700x28 pójdzie pod 30. Oczywiście wiele zależy od obręczy,  ale nawet na węższych obręczach poprzednia gp4000 rozkładała się szerzej. Tak więc jak na kiepskie asfalty szedłbym w 700x28 lub 700x30. Sam idę teraz w szerszy rozmiar. Od siebie polecam conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na gp 5k 28c z dętką ok 8 tys po górnośląskich dziurawych i rozkopanych asfaltach ,chodnikach i ścieżkach.Pierwsze 4k miodzio .Zero kapci i lekkie noszenie było bardzo satysfakcjonujące .Na drugie 4k zamieniłem opony miejscami i łapałem kapcie średnio co 500 km :) Pech albo to oponka właśnie na cztery tysiące km.Co do pirelli też się zastanawiałem nad tą oponą ale słyszałem,że są dość delikatne więc dałem spokój .Obecnie dla świętego spokoju na tył dałem kartofla od goodyear'a .Gp 5k to już opona pod szerokie obręcze .Na 20mm miała dokładnie 28 mm szerokości .

Edytowane przez severian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, severian napisał:

Na 20mm miała dokładnie 28 mm szerokości .

Pytanko- czy u Ciebie tak wyszło? Gdzie nie czytam to wszędzie pod 30 więc dlatego już chciałem się skusić. Na bikerollingresitanse też wyszło im ponad 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 21:33, nossy napisał:

Pytanko- czy u Ciebie tak wyszło? Gdzie nie czytam to wszędzie pod 30 więc dlatego już chciałem się skusić. Na bikerollingresitanse też wyszło im ponad 29.

U mnie tak wyszło zmierzone suwmiarką.Chyba się nudziłem czy coś ;) Koła to fulcrum db 5 wersja na 2023 rok.Te starsze db5 mają węższą obręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...