Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Esker 2.0 Gen2 2024 vs Triban Grvl 520. Co wybrać na pierwszego gravela


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie 

Od jakiegoś czasu szukam jakiegoś gravela dla siebie, chłop 184 cm wzrostu. Miałem okazję przetestować na jeden dzień Tribana z decathlonu i byłem bardzo zadowolony po ponad 20 km jazdy, przesiadka z taniego mtb jak z malucha do Ferrari 😉 Ale przy poszukiwaniach natrafiłem też na Eskera 2.0 Gen2, podobna grupa cenowa ale totalnie nie wiem jak ten Microshift będzie się sprawował. Ktoś byłby w stanie doradzić który z nich mógłby się bardziej nadać? Żadna wyczynowa jazda, raczej dojazd do pracy plus jakieś wycieczki od czasu do czasu. Jestem też ewentualnie otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał nawet używkę ale z typowo gravelową grupą i hydrauliką. Dopłata do skuteczniejszych hamulców to nie "szaleństwo" tylko przezorność i dbanie o swoje bezpieczeństwo. Już nie mówiąc o tym, że takiego roweru w przyszłości będzie się o wiele łatwiej pozbyć. 

A jeśli już musisz coś z tej dwójki wziąć to jeśli dużo asfaltu i jakiś lekki szuterek to triban, jeśli cięższy teren to kross

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie albo ten linkowany powyżej Rockmachine, który w tej cenie naprawdę jest godny uwagi bo ma pełny GRX 2x10 i hydrauliczne hamulce, brak mu tylko sztywnych osi (ale bez tego można się obejść) i ma aluminiowy widelec, albo dokładasz te 500 zł i kupujesz Romet Aspre 2, który w przeciwieństwie do Rozkmachine ma już sztywne osie i karbonowy widelec. Tak naprawdę w przypadku tych 2 rowerów nie musisz szukać żadnych kompromisów, no może delikatne kompromisy występują w przypadku Rockmachine ze względu na brak sztywnych osi i aluminiowy widelec ale z tym też się da żyć. Niemniej jednak wiele innych marek w tej cenie oferuje napęd Clarisa, ewentualnie Sorę i maechaniczne hamulce. Kiedyś na niemieckim bike-discount.de był Radon Regard 7.0 na pełnym GRX-ie 2x10, sztywnych osiach, karbonowym widelcu i hydraulicznych hamulcach (jak Romet Aspre 2) za nieiele ponad 1000 eur ale obecnie jest wyprzedany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...