Skocz do zawartości

[3500zł] Pierwszy gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Stoję przed wyborem pierwszego gravela. Budżet to tak jak w tytule 3500zł. Rower będzie głównie służył mi do dojazdów do pracy, ale chciałbym 2-3 razy w tygodniu pojechać na trochę dłuższą trasę +50km. Głównie będę jeździł po asfalcie ale od czasu do czasu wjadę na utwardzaną ścieżkę do lasu. Długo nie jeździłem w ogóle na rowerze, od sierpnia jeżdżę na mtb ale brakuje mi jednak czegoś. Myślałem o romecie boreas 1, daje link gdzie nie jest dostępny w tej cenie ale widziałem dostępne na innych stronach. https://romet.pl/rower-gravelowy-romet-boreas-1-lite-2023-wersja-b-2 

Znajdę coś lepszego w tej cenie? 

Ważę 135kg, 185cm wzrostu. Rower będzie służył mi między innymi do redukcji wagi, więc niedługo zacznie lecieć mocno w dół. 3500 to budżet na rower, jednak ogólnie planuję wydać trochę więcej. Chciałem kupić pedały i buty SPD i inne akcesoria. Myślicie, że lepiej dołożyć ten ~1000zł które chciałem na to przeznaczyć do roweru czy nie będzie jakiś kolosalnych różnic? Jeśli wydam wszystko na rower to w najbliższych miesiącach wspomnianych akcesoriów na pewno nie kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PatrickStarfish napisał:

Rower będzie służył mi między innymi do redukcji wagi, więc niedługo zacznie lecieć mocno w dół.

Najpierw zredukuj wagę o jakieś 20kg na tym co masz a później kup gravela. W innym wypadku do kosztu zakupu możesz sobie od razu dodać ~1500 na nowe koła.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego do siebie ale przy 135kg/185cm ciężko może być "złożyć się" do pozycji jaką wymusza kierownica w typie baranek. O jeździe w dolnym chwycie, w 99%, możesz zapomnieć. Powstają potem jakieś karykaturalne gravele wyposażone w regulowane mostki i kominy podkładek. Tak więc może lepiej jak redukcję przeprowadzisz na tradycyjnym mtb, a za kilka miesięcy, kiedy zbliżysz się do 105kg, zakupisz coś gravelowego. Ewentualnie jeśli brakuje ci prędkości, zainwestuj w fitness'a, czy jak to nazywają poniektórzy forumowicze 🙄 flat - bar -grawel. Taki rower będzie równie szybki jak gravel, ale zapewni wygodniejsza pozycję.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby nie zakładać nowego tematu, pytanie zadam tutaj. Natrafiłem dzisiaj na taką ofertę https://prorowery.pl/pl/p/Rower-Gorski-MTB-ROMET-MONSUN-LTD-2022/992134 karbonowy mtb za 2699zł (https://romet.pl/rower-gorski-romet-monsun-ltd-2022-4). Co o tym myślicie? Zastanawia mnie zastosowanie 1x10 w mtb oraz waga, prawie 14kg przy karbonowej ramie. Patrząc na wasze odpowiedzi wniosek nasuwa się jeden - muszę najpierw zrzucić parę kg, żeby móc swobodnie przesiąść się na gravela. Zastanawiam się czy kupno takiego roweru na parę miesięcy i późniejsza odsprzedaż przed zakupieniem gravela nie byłaby dobrą opcją. Szczerze mówiąc to zwariowałem jak zobaczyłem tą cenę, jednak ten rower waży tyle samo co mój obecny, aluminiowy corph 8. No i ten napęd... Myślicie, że jest to dobra opcja na 3-4 miesiące, żeby zrzucić te 20kg przed przesiadką na gravela, czy zostać przy moim obecnym rowerze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzroście 185cm  od Nicasio+ na kołach 650b  wolałbym  Krossa Eskera 4.0 na 700c  - wchodzi tam dużo opony z tyłu.

Ze względu na wagę zamontowałbym opony 700x47c na jakiś tanich ale pancernych (tanich)  obręczach -  a po zrzuceniu wagi  dopiero zainwestował w lekkie koła.

Przy wadze 105-110kg zrobiłem na stalowej szosie, na kołach 700x23c ok 20tys km  i raz zerwałem szprychę w tylnym kole, drugi raz obręcz puściła przy nyplu - i tak j/w specjalnie używałem najtańszych nowych kół na 36h , właśnie po to żeby nie było ich szkoda 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...