Skocz do zawartości

[3500-4500] Szosa, gravel czy fitness


Rekomendowane odpowiedzi

@Krypto.Szosowiec Nigdzie nie napisałem, że chce gravela na szerokich oponach. Wyjściowo chciałem szosę z geometrią endrurance (lub fitnessa), a temat założony po to, żeby dowiedzieć się czy to będzie dobry wybór przy moich założeniach jak w pierwszym poście. Napisałem, że czasem wpadnę do lasu, ale jeżeli mam to określić procentowo to 80% robienie kilometrów za miastem, 10% spokojna jazda po mieście z narzeczoną, 10% jakaś leśna droga. 

Osoba z którą jeżdżę ma szosę na oponach 25C i czasem wpadniemy do lasu i na szutry 🤪 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że robisz na jeden wyjazd 50 km, 10% to 5 km. Nie wiem co to za pomysł, żeby na 25c wjeżdżać do lasu.

No chyba że zamontujesz jakieś klocki a nie opony, tylko po co wtedy szosa?

W takim wypadku pozostaje ten Road+, tylko według mnie nadal jeżeli coś ma w nazwie Rower Szosowy, nijak nie pasuje do lasu. Szutry pewnie tak, ale nie lasy i jakikolwiek piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lekko postrzelony, i w lasach na oponach szosowych bywałem, ale to jest bez sensu,  dzisiejszych czasach  mieć szosę na 25mm,  plan na 10% przebiegu w lesie i miejsce w ramie na opony szersze… :) życie warto  sobie  upraszczać. Do rozważenia dostępność opon  28, 30, 32 i gatunki DD, Marathon, C. Contactspeed, czy inne w miarę pancerne, również z chronioną ścianką boczną… albo takie mało szlachetne( tanie)  V.Zaffiro, czy Lugano na drucie itp które pocięte z boku szybko się zamieni  na nową sztukę…. Szosa na dobrych kolach i z oponami po 20O-350 to w lesie taka  ros. ruletka z trzema patronami w bębenku

:))) nic nie krytykuję,  tylko tak dzielę się słowami, no poniszczyłem sporo sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 09:03, Mihau_ napisał:

A jak chcesz nowy to za dobre pieniądze można znaleźć sensę - do nich raczej szerokich opon nie wstawiszhttps://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-tiagra/

Uważasz, że rozmiar M(55) czt L(58) będzie lepszy? Znaczy jeżeli bym się zdecydował to i tak chciałbym osobiście przyjechać zobaczyć, ale czysto poglądowo w Twojej opinii? Przypomnę, że 179cm/71kg i dł nogi 83cm. Przy wygodniejszej pozycji zawsze większy będzie lepszy a tutaj jest na skraju rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...