Skocz do zawartości

[Tylna zębatka] Problem ze stukaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, kupiłem jakieś dwa miesiące temu rower marki Hailand, niestety po pierwszych dniach zmagam się ze stukaniem na tylnej zębatce podczas pedałowania, wyraźnie słychać że to z tyłu, stukania są tylko na biegach 4, 5, 6.  Nie potrafię dojść do tego co może być powodem. Niestety nie mogę dać roweru na gwarancję przez nie uwagę nie wykupiłem 😅 hiland-mountainbike-29-zoll-mtb-mit-kend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wrocławia ale obecnie mieszkam w Niemczech, niestety jeszcze nie opanowałem języka na tyle żeby się dogadać i zrozumieć, dlatego szukam pomocy na polskich forach, liczę że uda mi się uzyskać odpowiedź na problem. Pozdrawiam 

8 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Mało macie we Wrocławiu serwisów żeby podjechać i oddać do diagnostyki? To lepsza niż "teleporada".

A jak rower kupiłeś nowy to masz 2lata gwarancji, bez potrzeby wykupywania czegokolwiek.

Jestem z Wrocławia ale obecnie mieszkam w Niemczech, niestety jeszcze nie opanowałem języka na tyle żeby się dogadać i zrozumieć, dlatego szukam pomocy na polskich forach, liczę że uda mi się uzyskać odpowiedź na problem. Pozdrawiam 

8 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Mało macie we Wrocławiu serwisów żeby podjechać i oddać do diagnostyki? To lepsza niż "teleporada".

A jak rower kupiłeś nowy to masz 2lata gwarancji, bez potrzeby wykupywania czegokolwiek.

Jak też wspomniałem w poście to nie wykupiłem gwarancji, rower zamawiany był przez internet i przeoczyłem poprostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej znaleźć przyczynę wieszając rower na stojaku, i wtedy pedałując, zmieniając przerzutki i obserwując co może wydać dźwięk. Podczas jazdy diagnostyka jest trudniejsza. Może masz gdzieś jakieś miejsce - np. stojak serwisowy, punkt do mycia rowerów itd. gdzie dałoby się powiesić rower za ramę? Można to zrobić i na trzepaku, za siodełko, ale wtedy pasowałoby mieć drugą osobę do pomocy, żeby nie spadł. Bo trudno mi wymyśleć co może stukać, z reguły jeśli przerzutki są rozregulowane to coś ociera, przeskakuje, itd. Może łańcuch jest za długi, masz z przodu ustawiony pierwszy bieg a z tyłu 4/5/6 i wózek przerzutki się obija? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...