Skocz do zawartości

[Trek Emonda - jaki rozmiar] 54 czy 56 ?


werron

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu szosy. Mam okazje kupić w dobrej cenie Trek Emonda SL6 2023.
Mój wzrost to 178cm ale przekrok  ok 78,8cm. I teraz pytanie: rozmiar M (54) czy L (56)? Niestety nie mam możliwości przymiarki (zakup online). Kalkulator doboru ramy na stronie Treka wskazuje 56 przy przekroku 79cm, a 54 jak odejmę 2mm.
Będzie to moja druga szosa - od 8 lat jeżdżę na za dużym KTM Strada 2000 (57").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety nie mam możliwości przymiarki (zakup online)

Cytat

Mam okazje kupić w dobrej cenie

No i to jest zasadniczy błąd. Owszem, przymiarka pod sklepem czy przejechanie paru metrów nie jest bardzo miarodajnym wskaźnikiem tego czy rower długoterminowo będzie dobry ale kurde, nie podjechać do jakiegoś sklepu Treka i pomierzyć jakiekolwiek Emondy? To nie jest zakup roweru za 3 stówki na dojazdy do pracy. Nie wiem czy coś się zmieniło, kiedyś Trek miał testówki, żeby dobrać rozmiar wystarczało. 

Ale, z doświadczenia ze sprzedażą (m.in. Treków) - lepiej wziąć za mały, niż potem żałować. Zresztą sam się przekonałeś, a mamy  - przynajmniej w Polsce trend kupowania za dużych rowerów. 

Także celowałbym w 54. W najgorszym wypadku dasz minimalnie dłuższy mostek. Łatwiej kijek podcienkować niż go potem pogrubasić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mieszkam na prowincji i do najbliższego sklepu z Trekami mam ponad 100km. Oferta jest czasowa i sporo można zaoszczędzić. Więc nie zdążę ogarnąć "przymiarki"
Gdybym nie miał "zaburzonych" proporcji ciała, to zapewne wybór wielkości ramy byłby mniej kłopotliwy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, werron napisał:

jeżdżę na za dużym KTM Strada 2000 (57")

Taka mała uwaga odnośnie jednostek.
" to cale, ewentualnie sekundy kątowe ale tutaj kontekst jest długości. 57 cali to  144,78cm ;)

 

Odnośnie zasadniczego tematu, to mostek pewnie standardowy i faktycznie nie będzie problemu ze zmianą długości.
Ale co ze sztycą, czy jest jakaś standardowa, czy dziwne patenty Treka/bontragera? Da radę skompensować długość niższej ramy?

Przymiarka jak najbardziej by się przydała, bo w szosie oprócz wysokości liczy się też długość.
Miałem kiedyś okazję przetestować chwilę Madonki i jedna była za niska, a kolejny rozmiar za długi. Do tego mniejszego rozmiaru nie mieli pod ręką odpowiednich części, żeby podnieść wyżej siodło, choć podobno się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...