Skocz do zawartości

[jaki rozmiar] Cannondale Topstone Carbon 4


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Wzrost 182-183
Noga 89-90
Styl jazdy: Jazda turystyczna, żadne wyścigi, raczej po płaskim, czasem szutry, dystanse 100-150km.

Mocno rozważam zakup Cannondale Topstone Carbon 4 (Topstone Carbon 4 | Gravel Bikes | Cannondale) i nie wiem jaki rozmiar wybrać, M czy L. Celowałem w L ale gość w sklepie powiedział, że dla mnie to jednak raczej M. Stanąłem okrakiem nad ramą i byłem w stanie podnieść rower na wysokość ok 10cm. Nie było warunków do jazdy testowej (śnieg) więc mogłem tylko toczyć się wzdłuż sklepu. W górnym chwycie siedziało mi się wygodnie, w chwycie "za klamkomanetki" musiałem się dielikatnie wyciągnąć. Nie wiem czy tak powinno być? całe życie na MTB, nie mam odniesienia... Poprosiłem o rozmiar M i w sumie też siedziało mi się wygodnie, aczkolwiek czułem że rower jest "krótszy". I nie wiem... na internetach można znaleźć info, że L jest od wzrostu 186... Oficjalna strona Cannondale sugeruje rozmiar M..

Czy ktos miał styczność z tym rowerem? Jakieś rady?

 

Z góry dzięki za pomoc


image.thumb.png.15f47e9aeb3adf2dd61da9b2d1343e3c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ:

1. Rozmiar dobiera się na podstawie tabeli z geometrią gdzie masz fizyczne wymiary ramy a nie tego badziewnego wykresu jaki wrzuciłeś. 

2. Nie każdy ma takie same proporcje ciała. Ty masz duży przekrok (jeśli dobrze zmierzyłeś) więc automatycznie krótszy tułów - > potrzebujesz krótszej ramy. Jeśli osoba o takim samym wzroście będzie miała przekrok 80 to wtedy sugerowanym rozmiarem byłby L 

 

Screenshot_20231208-125956.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odp.

Dzisiaj byłem w innym sklepie i powiedziano mi, że na mój wzrost lepiej M i w razie czego dłuższy mostek i że każdy fitter tak doradzi, lepiej wydłużać niż skracać z za dużego roweru..

Byłem również ponownie przymierzyć się do M i L i na oko M wydaje mi sie mała ale.. no siedzi mi się wygodnie, nie obcieram butem o przednie koło (brakuje jakieś 2cm.. nie wiem czy to tak akurat czy mało, czy dużo). Przy wersji L widzę, że siodełko musiałoby być dosyć nisko. Więc chyba wszyscy mają rację i wezmę M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 i na oko M wydaje mi sie mała ale.. no siedzi mi się wygodnie,

Normalne wrażenie kiedy nigdy się nie jeździło szosą/gravelem 

Cytat

nie obcieram butem o przednie koło (brakuje jakieś 2cm.. nie wiem czy to tak akurat czy mało, czy dużo). 

To nie ma żadnego znaczenia. Toe overlap zależy od geometrii roweru, im bardziej sportowa/zwarta/kąt główki ramy większy to i zjawisko częściej występuje. Juz nie mówiąc, że ludzie mają różne rozmiary stóp przy tym samym wzroście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej. Ostatecznie zdecydowałem się zdać na zdanie innych i wziąłem wersje M.
Warunki pogodowe są jakie są, zrobiłem do tej pory niecałe 70km i pierwsze wrażenia - ale to jedzie! (przesiadka ze starego mtb), jest wygodnie. Mam nadzieję, że w sezonie jakieś własne rekordy pobije. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim. Stoję przed podobnym problemem wyboru pomiędzy M a L. Mam 185cm wzrostu, przekrok 83,5cm. Aktualnie śmigam na Kelly’s ARC 30 w rozmiarze M, siodełko na 77cm. Zależy mi bardziej na komforcie niż mega sportowej pozycji. Trasy do max 150km. Co szanowne grono by poleciło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Czyli bez większego namysłu rozmiar L? W internecie można znaleźć sporo opinii ze seria Topstone Carbon jest dość dużymi ramami. Pozatym na rower będę wracał po operacji kręgosłupa (cały czas jestem pod opieką fizjo, a powrót za jego zgodą oraz lekarza) i mam obawy, że ta pozycja na L będzie dużo bardziej wyciągnięta i mniej komfortowa. Ale z drugiej strony w L rośnie wysokość HT…🤔   Tutaj porównanie geometri mojego obecnego roweru do Topstona L. Na obecnej maszynie wydaje mi się że jest OK, z jedynych zmian jakie robiłem to odwrócenia mostka na dodatnie kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...